Skromna wygrana Lechii nad Gryfem w meczu kontrolnym

Paweł Stankiewicz/Dziennik Bałtycki
Marko Bajić zdobył jedyną bramkę dla Lechii w sparingu z Gryfem
Marko Bajić zdobył jedyną bramkę dla Lechii w sparingu z Gryfem Piotr Jarmułowicz (Ekstraklasa.net)
Piłkarze Lechii nadal nie zachwycają grą w meczach kontrolnych. Biało-zieloni wygrali z beniaminkiem drugiej ligi, Gryfem Wejherowo, 1:0. To spotkanie odbyło się w Gniewinie, gdzie gdańszczanie od wczoraj przebywają na zgrupowaniu.

W zespole z Gdańska nie zagrał Abdou Razack Traore. Reprezentant Burkina Faso dopiero co wyleczył kontuzję i spotkanie oglądał z trybun, ale cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony miejscowych fanów.

Pierwsza połowa meczu nie stała na wysokim poziomie, a lepsze wrażenie sprawiał zespół z Wejherowa. Proste błędy w defensywie popełniał Krzysztof Bąk, ale Gryf nie potrafił tego wykorzystać. Trener Bogusław Kaczmarek zdecydował, że jako defensywny pomocnik zagra Maciej Kostrzewa w parze z Andreu, a Łukasz Surma był przewidziany do gry w drugiej połowie.

Kostrzewa jednak doznał kontuzji w 25. minucie i Surma wcześniej pojawił się na boisku, a swoją grą uporządkował poczynania biało-zielonych w środkowej strefie boiska. W pierwszej części spotkania z dobrej strony pokazał się Mateusz Machaj, który kilka razy starał się zdobyć gola strzałami z dalszej odległości.

W drugiej połowie na boisku pojawił się drugi skład gdańskiego zespołu, ale to właśnie wtedy Lechia była stroną dominującą na boisku. Gryf miał jedną sytuację, kiedy to po fatalnym błędzie Jarosława Bieniuka w czystej sytuacji znalazł się Rafał Siemaszko, ale przegrał pojedynek sam na sam z Michałem Buchalikiem.

Dla Lechii gola mógł strzelić Ricardinho, ale z 16 metrów trafił w poprzeczkę. Jedyny gol dla biało-zielonych padł w 62. minucie tego meczu. Adrian Kochanek zagrał piłkę ręką w polu karnym, a jedenastkę na zwycięskiego gola zamienił Marko Bajić.

Lechia w Gniewinie przebywać będzie do 4 sierpnia. W sobotę biało-zieloni mają zaplanowany sparing z beniaminkiem ekstraklasy, Piastem Gliwice. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.

Lechia Gdańsk - Gryf Wejherowo 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Marko Bajić (62-karny)

Lechia: (I połowa) Małkowski - Pietrowski, Bąk, Madera, Andriuskevicius - Kostrzewa (25 Surma), Andreu - Wiśniewski, Duda, Machaj - Rasiak. (II połowa) Buchalik - Deleu, Janicki, Bieniuk, Hajrapetjan - Surma, Bajić - Ricardinho, Zyska, Tuszyński - Grzelczak

Gryf: Ferra - Kowalski, Kostuch, Kochanek, Warcholak (75 Skwiercz) - Pietroń (75 Szymański), Felisiak (46 Stefanowicz), Kołc, Gicewicz - Fidziukiewicz (75 Wicki), Siemaszko (75 Szlas)