Skrót meczu Fiorentina - Lech Poznań. Włoski gigant pokonany. Piękna przygoda Kolejorza w europejskich pucharach [WIDEO, BRAMKI]

Jakub Maj
Jakub Maj
UEFA.TV
Liga Konferencji. Lech Poznań zaliczył jedną z najpiękniejszych przygód w europejskich pucharach w historii polskich drużyn. Dzisiejsza wygrana z Fiorentiną nie dała awansu do półfinału, ale Kolejorz sprawił, że Polacy mogą być dumni. Oto skrót meczu Fiorentina - Lech Poznań.

Bramki z meczu Fiorentina - Lech Poznań

Wysoka przegrana w Poznaniu sprawiła, że Kolejorz w meczu rewanżowym potrzebował cudu. Aktualny mistrz Polski bardzo dobrze wszedł w meczu. Już w 9. minucie Afonso Sousa po zgraniu piłki przez Velde strzelił na 1:0 dla Lecha.

W 60. minucie Michał Skóraś został skrobnięty w piszczel w polu karnym Fiorentiny przez Aleksę Terzicia. Arbiter sam podszedł do ekranu, aby sprawdzić całą sytuację. Po chwili sędzia wskazał na jedenastkę. Do strzału podszedł Velde, który podwyższył prowadzenie.

Kilka minut po rzucie karnym Lech wykorzystał nieuwagę rywala. Kolejorz sprytnie rozegrał rzut z autu. Jesper Karlstrom posłał piłkę wzdłuż linii końcowej do Sobiecha. Napastnik nie miał problemu, aby wykończyć sytuację.

Niestety 12 minut przed końcem meczu Fiorentina wykorzystała złe wybicie Radosława Murawskiego. Drugą piłkę zebrał Sottil, który bez wahania uderzył bez przyjęcia. Ostatnią bramkę w tym meczu strzelił Castrovilli. Włosi wykorzystali błąd w indywidualny Dagerstala. Fiorentina przeprowadziła szybką akcję.

Pełny skrót meczu Fiorentina - Lech Poznań można obejrzeć na oficjalnej stronie oraz aplikacji UEFA. Link do wideo poniżej.