Skrót meczu Niemcy - Szkocja 5:1. Wszystkie gole z otwarcia Euro 2024. Gospodarze turnieju jak walec

Jakub Maj
Jakub Maj
od 12 lat
Reprezentacja Niemiec rozpoczęła Euro 2024 w najlepszy możliwy sposób. Szkoci w meczu otwarcia byli całkowicie bezradni, a przez ponad 45 minut musieli radzić sobie w osłabieniu. Na boisku błyszczał duet młodych gwiazd Florian Wirtz - Jamal Musiala, ale prawdziwym architektem niemal każdej akcji był Toni Kross. Zobaczy skrót meczu Niemcy - Szkocja!

Bramki z meczu Niemcy - Szkocja

Niemcy nie musieli długo czekać na swoją pierwszą bramkę na Euro 2024 - zaledwie 10 minut. Ich dominacja w początkowych momentach meczu ze Szkocją w końcu przyniosła rezultat. Toni Kroos posłał piłkę na prawą stronę do niepilnowanego Joshuy Kimmicha. Prawy obrońca zagrał piłkę na środek boiska, gdzie wbiegł Florian Wirtz. Pomocnik Bayeru Leverkusen, bez przyjęcia, oddał strzał i zdobył przepiękną bramkę.

Niecałe 10 minut później błysnęła druga młoda gwiazda reprezentacji Niemiec - Jamal Musiala. Zawodnik Bayernu dostał piłkę od Havertza bardzo blisko bramki przeciwnika. Pomocnik poprawił sobie futbolówkę i z całej siły uderzył pod poprzeczkę. Bramkarz nie miał najmniejszych szans.

Trzecia bramka padła z rzutu karnego. Bandycki faul w polu karnym popełnił Ryan Porteous. Szkocki obrońca mógł poważnie uszkodzić kostkę lkaya Gundogana, ale Niemiec na szczęście nie doznał poważnej kontuzji. Do "jedenastki" podszedł Kai Havertz, który wpisał się na listę strzelców.

W 68. minucie swoją bramkę zdobył także Niclas Füllkrug. Gracz BVB odebrał piłkę przed polem karnym i huknął w samo okienko bramki Szkotów. Ekipa z Wysp Brytyjskich na deskach - 4:0!

Szkotom udało się zdobyć bramkę dopiero pod koniec meczu. Obrońcy gospodarzy musieli im trochę pomóc. Piłka po wrzutce odbiła się od głowy Antonio Rüdigera i ostateczni wpadła do siatki. Samobój na 1:4!

Wynik zamknął Emre Can, który bardzo precyzyjnie strzelił przy słupku z dystansu. Środkowy pomocnik nie użył dużo siły, ale i tak bramkarz rywala nie był w stanie tego obronić.