Skrót meczu Szkocja - Węgry na Euro 2024. Setna minuta, podanie i gol. Węgrzy pozostaną w turnieju?

Jacek Czaplewski
Opracowanie:
Szalona radość Węgrów z gola
Szalona radość Węgrów z gola PAP/EPA
W emocjonującym spotkaniu grupy A na Euro 2024, reprezentacja Węgier odniosła zwycięstwo nad Szkocją, pokonując ją wynikiem 1:0. Decydująca bramka padła w doliczonym czasie gry, dając Węgrom nadzieję na awans do fazy pucharowej. Zobaczcie skrót w tym koszmarne zderzenie.

Mecz Szkocja - Węgry: skrót, bramka

W pierwszej połowie nie padły bramki, mimo że obie drużyny potrzebowały zwycięstwa, aby zachować szanse na dalszą rywalizację. Jedyna groźna akcja pierwszej części gry należała do Węgrów, kiedy to strzał Willi'ego Orbana z rzutu wolnego wykonywanego przez Dominika Szoboszlaia musnął poprzeczkę.

Druga połowa przyniosła więcej emocji, choć nadal brakowało skutecznych akcji. Kontrowersje wzbudziła decyzja sędziego Facundo Tello z Argentyny, który nie przyznał rzutu karnego dla Szkocji po faulu na Stuarcie Armstrongu.

W doliczonym czasie meczu, który wynosił aż 10 minut, obie drużyny wzmocniły swoje ataki. Węgrzy mieli kilka szans na zdobycie bramki, zanim ostatecznie Kevin Csoboth trafił do siatki, zapewniając swojej drużynie niezwykle cenne trzy punkty.

Zwycięstwo to umieściło Węgry na trzecim miejscu w tabeli grupy A, dając im nadzieję na awans, zależny od wyników innych spotkań. Szkocja, mimo wysiłków, zostaje z jednym punktem. Może pakować już walizki. PAP