Skrót półfinału Polska - Niemcy 3:5 [WIDEO]. Koniec pięknej przygody na Euro U-17. Nasi strzelili trzy gole, ale to było za mało

Krzysztof Kowalski
screen TVP Sport
To było meczycho. W półfinałowym starciu Euro U-17 pomiędzy Polską a Niemcami wymiana ciosów trwała od pierwszych minut. Do przerwy podopieczni Marcina Włodarskiego prowadzili 2:1, ale ostatecznie to rywale wygrali 5:3. Zobaczcie obszerny skrót meczu 1/2 finału węgierskiego Euro.

Euro U-17. Skrót półfinału Polska - Niemcy

Podopieczni Marcina Włodarskiego kolejny raz zagrali ofensywnie i widowiskowo. W siódmej minucie oddali pierwszy celny strzał na bramkę i wyszli na prowadzenie. Filip Wolski podał do Daniela Mikołajewskiego, który uderzył bez przyjęcia i pokonał niemieckiego bramkarza. Biało-Czerwoni złapali wiatr w żagle, a Niemcy wyglądali jak oszołomiony bokser po otrzymaniu mocnego ciosu.

Jednak w 22. min Eric da Silva Moreira dośrodkował w pole karne, a Max Moerstedt głową skierował piłkę do bramki. Osiem minut później Polacy przeprowadzili koronkową akcję. Mikołajewski zgrał piętą do Karola Borysa, który strzałem po ziemi zmieścił piłkę przy prawym słupku bramki.

W 55. min Polacy mieli sporo szczęścia, gdyż Niemcy w jednej akcji trafili w poprzeczkę i słupek. Po chwili rywale wykonali rzut wolny. Da Silva Moreira podał piłkę do Parisa Brunnera, który głową strzelił gola na 2:2. Noah Darvich w 65. min zagrał prostopadle do Charlesa Herrmanna, który precyzyjnym strzałem lewą nogą zdobył bramkę na 3:2. Jednak odpowiedź Polaków była błyskawiczna. Filip Rejczyk podał do Wolskiego, który trafił w wewnętrzną część słupka i piłka wpadła do bramki.

W 79 minucie Herrmann wykonał rzut rożny, po którym Assan Ouedraogo strzelił gola głową z bliskiej odległości. Po chwili Niemcy prowadzili już 5:3. Robert Ramsak ustalił wynik meczu, kierując piłkę do pustej bramki.

Euro U-17. Półfinał: Polska - Niemcy 3:5 (2:1)

Bramki: Daniel Mikołajewski 7, Karol Borys 31, Filip Wolski 68 - Max Moerstedt 22, Paris Brunner 56, Charles Hermann 65, Assan Ouedraogo 79, Robert Ramsak 83.

Polska: Miłosz Piekutowski - Dominik Szala (87 Nico Adamczyk), Igor Orlikowski, Michał Gurgul - Krzysztof Kolanko (67 Jakub Krzyżanowski), Karol Borys (70 Maksymilian Sznaucner), Igor Brzyski, Filip Rejczyk, Filip Wolski - Mateusz Skoczylas (67 Mike Huras), Daniel Mikołajewski (70 Oskar Tomczyk).