Śląsk II Wrocław - Ruch Chorzów 1:1. Niebiescy z golem, ale bez zwycięstwa

Jacek Sroka
Jacek Sroka
06.11.2021  chorzowpilka nozna ruch chorzow - slask ii wroclaw lucyna nenow /dziennik zachodni/ polska press *** local caption *** ruch chorzow - slask ii wroclaw
06.11.2021 chorzowpilka nozna ruch chorzow - slask ii wroclaw lucyna nenow /dziennik zachodni/ polska press *** local caption *** ruch chorzow - slask ii wroclaw Lucyna Nenow / Polska Press
W przedostatniej kolejce eWinner 2. Ligi Śląsk II Wrocław zremisował z Ruchem Chorzów 1:1. Niebiescy w ostatniej chwili uratowali remis w tym meczu doprowadzając do remisu w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Chorzowianie po czterech meczach bez gola w końcu trafili do siatki rywali, ale na zwycięstwo czekają w lidze już miesiąc.

Kryzys Ruchu dalej trwa. Niebiescy nie wygrali piątego meczu z rzędu. W ciągu ostatniego miesiąca zdobyli tylko cztery punkty po remisowych spotkaniach, a gola w eWinner 2. Lidze strzelili po ponad 470 minutach przerwy.

Na szczęście remis we Wrocławiu nie miał większych konsekwencji. Motor, który walczy z Ruchem o trzecie miejsce w tabeli, tylko zremisował u siebie z Radunią Stężyca. Na kolejkę przed końcem sezonu zasadniczego lublinianie wciąż ustępują Niebieskim o punkt i to chorzowianie nadal plasują się na trzeciej pozycji gwarantującej grę w barażach w obu rundach na swoim stadionie.

Pierwszy gol w meczu Śląska II z Ruchem padł tuż przed przerwą. Fatalny błąd popełnił Rusłan Zubkow. Ukrainiec źle kopnął piłkę i praktycznie podał ją do Przemysława Samca-Talara, a 20-letni pomocnik wrocławian nie zmarnował wyśmienitej okazji.

W II połowie Ruch próbował odrobić straty, ale dobrych sytuacji nie wykorzystali Tomasz Foszmańczyk i Daniel Szczepan, który pojawił się na boisku po przerwie. W zespole gospodarzy szczęścia próbował były zawodnik Niebieskich Mariusz Idzik, ale w barwach wrocławian nie jest tak skuteczny jak na Cichej. W końcówce sam na sam z bramkarzem znalazł się Sebastian Bergier, ale Jakub Bielecki wyszedł z tego pojedynku obronną ręką.

Goście do remisu doprowadzili dopiero w szóstej minucie doliczonego czasu gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową piłkę do siatki skierował Konrad Kasolik przerywając strzelecką niemoc chorzowian.

Na meczu we Wrocławiu pojawiła się kilkusetosobowa grupa kibiców Ruchu. Na mecze drużyny rezerwowej wyjątkowo przyszli też kibice Śląska i na stadionie na Oporowskiej było chwilami gorąco. Przed spotkaniem na stadion wjechała policyjna polewaczka, a ochrona użyła gazu łzawiącego, by nie dopuścić do starć kibiców oby drużyn i zmusić fanów gości do powrotu do swojego sektora.

Śląsk II Wrocław - Ruch Chorzów 1:1 (1:0)
1:0 Piotr Samiec-Talar (42), 1:1 Konrad Kasolik (90+6)

Żółte kartki Gerstenstein, Młynarczyk, Boruń, Bukowski, Idzik, Bergier (Śląsk II) - Marković, Nawrocki, Zubkow, Sikora (Ruch)

Śląsk II Mielcarz - Boruń, Stawny, Poprawa, Wypart, Gerstenstein (58. Szmigiel), Bukowski, Młynarczyk (83. Michalski), Jezierski (58. Borys), Samiec-Talar (83. Gryglak), Idzik (69. Bergier).

Ruch Bielecki - Kasolik, Zubkow, Nawrocki - Wójtowicz (61. Żuk), Marković (46. Szczepan), Sikora, Mokrzycki, Malec (61. Bąk) - Foszmańczyk (82. Kowalski), Stępień (61. Żagiel).