Śląsk - Paide 2:0. Paide pa, pa! Kierunek: Erywań (WYNIK, 15.07, relacja, skrót, gole bramki VIEO, ZDJĘCIA)

Jakub Guder
Jakub Guder
Śląsk - Paide 2:0 (WYNIK 15.07, relacja, gole, bramki)
Śląsk - Paide 2:0 (WYNIK 15.07, relacja, gole, bramki) fot. Paweł Relikowski
ŚLĄSK WROCŁAW - PAIDE (WYNIK, RELACJA 15.07, skrót, bramki, gole). Śląsk Wrocław w rewanżowym meczu I rundy kwalifikacji Ligi Konferencji UEFA pokonał estońską drużynę Paide Linaameeskond 2:0 i awansował dalej. Kolejnym rywalem wrocławian będzie ormiański Ararat Erywań. Pierwszy mecz - na wyjeździe - już za tydzień (22.07).

Śląsk Wrocław - Paide Linnameeskond 2:0 [WYNIK, 15.07, Liga Konferencji]

Tuż przed samym meczem, głośniej mówiło się o tym, z kim zagra Śląsk w II rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji, niż o gościach z Estonii. Otóż przed spotkaniem WKS-u zakończył się rewanżowy pojedynek Ararat Erywań - Fehervar, który to miał wyłonić kolejnego rywala zespołu Jacka Magiery. Na Węgrzech było 1:1, ale liczono, że to jednak Madziarzy - jako faworyt - przeskoczą dalej. Tymczasem Ormianie na własnym boisku wygrali 2:0 i to właśnie na Kaukaz poleca wrocławianie za tydzień. Podróż to daleka, klimat gorący. Piłkarsko - niewdzięczny kierunek. No cóż, trzeba grać. Nie szukajmy wymówek.

Śląsk Wrocław był od początku drużyną lepszą - trzeba to na początku wyraźnie zaznaczyć. Nie było jednak jakiegoś zmasowanego natarcia na bramkę Paide. Dużo akcji zwalniało, a do tego było trochę niedokładności. Jednak co pewien czas wrocławianie sprawdzali umiejętności obrońców rywali i bramkarza Mihkela Aksalu. W 14 min dość mocno zza pola karnego strzelił Rafał Makowski, ale prosto w bramkarza. Chwilę potem płaskim strzałem próbował aktywny Victor Garcia Marin (debiut w pierwszym składzie), ale piłka przeleciała obok słupka. W 22 min powinno być właściwie 1:0, bo Praszelik znakomicie obsłużył Exposito, ale strzał Hiszpana z bliskiej odległości został obroniony.

Po 25 min mecz jeszcze bardziej zwolnił. Chociaż trener gości Vjatseslav Zahovaiko zapowiadał dzień wcześniej, że jego drużyna będzie grać odważnie, to jednak Paide opracowany miała tylko jeden model gry: długa piłka do przodu. Tam truchtał Henri Anier, najlepszy strzelec przyjezdnych, ale nie miał szans w starciu z tercetem rosłych obrońców WKS-u. Żadnego zrywu, ryzyka. Nic.

ŚLĄSK - PAIDE. Po przerwie spowodowanej pandemią wrocławscy kibice są spragnieni piłki. Udowodnili to w czwartek wieczorem. Mecz Śląska Wrocław z estońskim Paide Linnameeskond oglądało ponad 10 tys. osób. Byłeś na meczu? ZNAJDŹ SIĘ NA ZDJĘCIACH!WAŻNE! Do kolejnych zdjęć przejdziesz za pomocą strzałek lub gestów na telefonie.

Śląsk Wrocław - Paide. Tłumy na Stadionie Wrocław! [ZDJĘCIA KIBICÓW]

Tymczasem Śląsk na cztery minuty przed końcem wreszcie rozmontował obronę Paide. Mączyński wypatrzył w polu karnym Exposito, ten się dobrze zastawił z piłką, a formalności dopełnił Janasik, który bez namysłu strzelił do bramki. Po chwili sędzia zakończył pierwszą połowę.

W drugiej połowie gospodarze wciąż kontrolowali sytuację. W słupek z rzutu wolnego trafił Garcia Marin, który może okazać się cennym wzmocnieniem. Hiszpan w 66 min podwyższył prowadzenie Śląska. Kawał dobrej roboty wykonał w tej sytuacji Waldemar Sobota - poradził sobie z obrońcą i górą, w poprzek pola karnego, zagrał w pole bramkowe, gdzie nabiegał właśnie hiszpański skrzydłowy. Paide przez cały czas wyglądało bardzo bezradnie. Estończycy trochę odważniej ruszyli na 10 minut przed końcem. Najpierw jednak świetną interwencją w obronie popisał się Musonda, a potem - w zamieszaniu w polu karnym - strzał zablokował jeden z wrocławian.

W doliczonym czasie gry wynik mógł podwyższyć Fabian Piasecki. Stał w polu karny, obrońcy się przyglądali i chociaż z tego samego miejsca uderzał dwa razy, to i tak nie trafił do siatki. Szkoda.

Śląsk dobrze przywitał się z Ligą Konferencji, a teraz trzeba już bukować bilety do Armenii.

Gole: Janasik 41, Garcia Marin 66

Sędzia: Luka Bilbija (Bośnia i Hercegowina)
Widzów: 10 657

Śląsk: Szromnik - Tamas, Golla, Lewkot - Garcia Marin (82. Stiglec), Janasik (72. Janasik) - Makowski, Mączyński, Praszelik (65. Pich), Sobota (72. Schwarz) - Exposito (65. Piasecki).

Paide: Aksalu - Saliste, Kase (69. Piht), Yusif, Konda, Tur - Frolov, Mosnikov (46. Mool), Luts (69. Drame) - Owusu Sekyere (46. Ojamaa), Anier.