Śląsk przegrał z pierwszoligowcem

Marek Iwaniszyn
Górnik Zabrze wygrał w sparingowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław 1:0. Jedyną bramkę meczu strzelił w 9. minucie Dawid Gajewski, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali.

Początek spotkania rozgrywanego w Tychach należał do drużyny z Wrocławia, która już w 5. minucie mogła otworzyć wynik. Ładnie rywali minął Vuk Sotirović, jednak jego strzał lewą nogą minął bramkę, w której stał nowy nabytek "Trójkolorowych" - Jakub Szmatuła.

Kilka minut później padła bramka dla Górnika. Balat prostopadle podał do Gajewskiego, a ten znalazł się sam przed bramkarzem Śląska. Mimo dogodnych sytuacji z obu stron wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Górnik Zabrze 1:0 Śląsk Wrocław
9 min. Dawid Gajewski

Górnik Zabrze: Jakub Szmatuła - Marek Krotofil, Mateusz Kamiński, Mariusz Gancarczyk, Adam Marciniak - Dawid Gajewski, Adam Danch, Vladimír Balát, Konrad Cebula - Dawid Jarka, Robert Trznadel. (od 13. minuty) Jakub Szmatuła - Przemysław Kulig, Adam Banaś, Michał Pazdan, Mariusz Magiera - Robert Szczot (75 Mateusz Kantor), Paweł Strąk, Mariusz Przybylski, Konrad Cebula (46 Grzegorz Bonin), Marcin Wodecki - Przemysław Pitry.

Śląsk Wrocław: Marián Kelemen - Piotr Celeban, Dariusz Sztylka, Antoni Łukasiewicz, Mariusz Pawelec - Piotr Ćwielong, Krzysztof Ulatowski, Takafumi Akahoshi, Sebastian Mila, Patryk Klofik - Vuk Sotirović. (II połowa) Wojciech Kaczmarek - Łukasz Tymiński, Bartosz Kaśnikowski, Tadeusz Socha, Amir Spahić - Damian Szydziak, Sebastian Dudek, Takafumi Akahoshi, Przemysław Łudziński, Dariusz Góral - Tomasz Szewczuk.