Śląsk ratuje remis z Widzewem! Karny w ostatniej minucie

Daniel Wolski
W pojedynku trenerów, którzy jeszcze cztery lata temu toczyli bój o mistrzostwo Polski dzisiaj padł remis. Widzew Łódź Czesława Michniewicza podzielił się punktami ze Śląskiem Wrocław Oresta Lenczyka, remisując 2:2. Był to 14 mecz Śląska z rzędu bez porażki!

W obu zespołach nie zabrakło roszad w kadrze w porównaniu z ostatnim ligowym starciem. W drużynie gospodarzy przeziębionego Tadeusza Sochę zastąpił Marek Gancarczyk. W ataku z kolei zagrał Remigiusz Jezierski. W Widzewie tak jak zapowiadaliśmy, kadra na tą konfrontację był wielką niewiadomą. Ostatecznie od pierwszej minuty zagrali m.in. Bruno Pineheiro, Jurijs Żigajevsi i Velibor Durić.

Pierwszą połowę meczu obie drużyny rozpoczęły bardzo chaotycznie. Zabrakło dokładności, a uderzenia zawodników nie zawsze potrafiły znaleźć drogi w światło bramki przeciwnika. Jako pierwsi zaatakowali gospodarze, ale niecelne uderzenie z dystansu Mariusza Pawelca zaliczyć można tylko do meczowych statystyk. Groźniej było minutę później, kiedy to z pomocy lekarzy musiał skorzystać Remigiusz Jezierski. Napastnik został bowiem nieprzepisowo zatrzymany przed polem karnym przez Wojciecha Szymanka. Tym samym Śląsk otrzymał od arbitra rzut wolny, jednak Przemysław Kaźmierczak uderzył tylko prosto w ręce Macieja Mielcarza.

Od początku spotkania w ogóle lepiej radzili sobie gospodarze, bowiem RTS dopiero w 18. minucie stworzył zagrożenie pod bramką Mariana Kelemena. Darvydas Sernas otrzymał podanie od Dudu, ale strzał Litwina z półobrotu pewnie wybił bramkarz Śląska. Później jeszcze uderzali m.in. Dudu i Madera, ale bramek nie zobaczyliśmy. Po pierwszej części meczu, która była zwyczajnie nudna trenerzy obu drużyn dokonali po jednej zmianie. W drużynie Śląska boisko opuścił Remigiusz Jezierski, a w jego miejsce pojawił się Łukasz Gikiewicz. Z kolei goście rozpoczęli z Niką Dzalamidze w ataku, który zastąpił Velibora Duricia.

Zmiana w składzie wyraźnie lepiej podziałała na „czerwono-biało-czerwonych”. Widzewiacy od początku drugiej odsłony spotkania ruszyli do ataku i od razu pachniało bramką. Tym samym przyjezdnym udało się otworzyć wynik meczu w 55. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłkę do siatki głową skierował Sebastian Madera. „Wojskowi” natychmiast chcieli zdobyć bramkę kontaktową. W 64 minucie po ziemi strzelał Gancarczyk, ale na miejscu był Mielcarz. Trzy minuty wcześniej szczęście wyraźnie opuściło Sernasa, który mocnym uderzeniem z dystansu trafił tylko w poprzeczkę.

W 73 minucie Widzew zdobył drugą bramkę. Dzalamidze wpadł w pole karne mijając jak pachołki obrońców Śląska i płaskim uderzeniem podwyższył wynik meczu. Wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte, ale zespół Śląska po raz kolejny potwierdził, że potrafi walczyć o punkty do końca meczu. W 85 minucie z ostrego kąta Łukasz Madej mocnym strzałem pokonał Milecarza. Tym samym wśród kibiców Śląska odżyła nadzieja na jakąkolwiek zdobycz punktową.

Wierzyć było warto, bo gospodarzom udało się zremisować. Już w doliczonym czasie meczu Wojciech Szymanek sfaulował Łukasza Madeja. Arbiter bez zastanowienia wskazał na rzut karny i wyrzucił obrońcę z boiska, a jedenastkę pewnie wykorzystał Mila. Tym samym brak koncentracji piłkarzy Widzewa w ostatnich minutach spotkania, pozwolił wrocławianom kontynuować znakomitą serię meczów bez porażki.

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 1:2 - czytaj zapis relacji na żywo!

Bramki: 0:1 Sebastian Madera (55-głową), 0:2 Nika Dżalamidze (73), 1:2 Łukasz Madej (84), 2:2 Sebastian Mila (90+7-karny).

Żółta kartka - Śląsk Wrocław: Piotr Ćwielong, Jarosław Fojut. Widzew Łódź: Jurijs Zigajevs, Nika Dżalamidze. Czerwona kartka - Widzew Łódź: Wojciech Szymanek (90+3-faul).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 8 300.

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Marek Gancarczyk, Piotr Celeban, Jarosław Fojut, Mariusz Pawelec - Waldemar Sobota (56. Łukasz Madej), Dariusz Sztylka, Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila, Piotr Ćwielong (71. Tomasz Szewczuk) - Remigiusz Jezierski (46. Łukasz Gikiewicz).

Widzew Łódź: Maciej Mielcarz - Bruno Pinheiro (88. Jarosław Bieniuk), Łukasz Broź, Dudu, Wojciech Szymanek - Sebastian Madera, Adrian Budka, Jurijs Zigajevs (62. Przemysław Oziębała), Mindaugas Panka - Velibor Duric (46. Nika Dżalamidze), Darvydas Sernas.