• Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Gracze Śląska wyraźnie są już rozluźnieni i zaczynają bawić się na boisku z osłabionymi gośćmi.

• Na boisku leży Robert Pich, który ucierpiał w starciu z jednym z rywali.

• Świetną szanse miał Vejinović, ale Słowik przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• Musonda za Cholewiaka.

• GOOOOOOOOL! 4:0 dla Śląska! 18. ligowy gol Marcina Robaka, który teraz tylko dopełnił formalności po akcji Gąski!

• Gdynianie szukają swojej okazji brakowej, ale nie są zdanie przeforsować defensywy gospodarzy..

• Cvijanović za Zarandie.

• GOOOOOOOL! Marcin Robak kapitalnie zachował się w polu karny, ograł dwóch rywali i huknął nie do obrony! 3:0 dla Śląska!

• Czujny w bramce Steinbors wybił dośrodkowanie Hołowni.

• Arka cofnęła się na własną połowę, a Śląsk cały czas atakuje. Widać, że goście grają w osłabieniu i odliczają minuty do końcowego gwizdka sędziego.

• Sędzia Daniel Stefański podyktował rzut karny dla gospodarzy, ale po analizie VAR cofnął decyzję!

• Dośrodkowanie Gąski wybite przez obrońcę Arki. Dominacja Śląska.

• Świetna interwencja Steinborsa, który złapał uderzenie Łabojki!

• Hołownia zmienił Brozia.

• Marcus da Silva zmienił Michała Janotę.

• Rozpoczynamy II połowę!

• Koniec I połowy! Śląsk - Arka 2:0!

• 3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Luka Zarandia ukarany żółtą kartką.

• Z dystansu uderzył Augusto, ale Steinbors pewnie złapał futbolówkę.

• Adam Deja sfaulował Gąskę i został ukarany drugim żółtym kartonikiem.

• Marcin Robak znalazł się na szóstym metrze po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale fatalnie przestrzelił!

• Banaszewski zmienił kontuzjowanego Młyńskiego.

• Bardzo dobra interwencja Słowika, który poradził sobie z uderzeniem z dystansu!

• Faul Pawelca w środkowej strefie boiska.

• Sporo niedokładności towarzyszy poczynaniom obu drużyn. Brakuje utrzymania się przy piłce.

• Na boisku leży Mateusz Młyński, który ucierpiał w starciu z jednym z rywali.

• GOOOOOOL! Fenomenalny kontratak Śląska! Cholewiak świetnie wyłożył piłkę do Picha, który nie miał problemów z pokonaniem Steinborsa! 2:0 dla Śląska!

• Janota wstrzelił piłkę w pole karne, a Słowik był blisko popełnienia dużego błędu! Rzut rożny dla Arki!

• Zły wybór Brozia, który zagrał niecelną długą piłkę w kierunku Robaka i goście posiadają futbolówkę.

• Świetna interwencja Dancha, który powstrzymał Cholewiaka.

• Tadeusz Socha złapany na pozycji spalonej.

• Dobry pomysł Pawelca, ale jego zagranie okazało się zbyt mocne i Gąska nie zdążył opanować futbolówki.

• GOOOOOL! Marcin Robak świetnie dograł do Celebana, którego uderzenie odbił Steinbors, ale piłka wylądowała pod nogami Roberta Picha, który nie miał problemów ze skierowaniem jej do bramki!

• Obrońcy Śląska byli blisko straty piłki blisko własnego pola karnego, ale Celeban w ostatniej chwili uprzedził Janotę.

• Marcin Robak zgrał piłkę głową, ale Steinbors uprzedził Piotra Celebana.

• Żółtą kartką ukarany Augusto.

• Adam Deja ukarany żółtą kartką.

• Marko Vejinović faulowany w środku boiska.

• Rozpoczynamy spotkanie!

• Piłkarze zakończyli rozgrzewkę i już za chwilę wyjdą na murawę stadionu we Wrocławiu.

• Drużyna Śląska jesienią spisywała się poniżej oczekiwań, lecz przyjście trenera Vitzeslava Lavicki wcale nie wywołało efektu nowej miotły. Wrocławska drużyna była najsłabiej spisującą się w okresie marzec-kwiecień i dopiero ostatnie trzy spotkania zapewniły Śląskowi utrzymanie

• Co prawda po drodze było bardzo nerwowo, a posadę, po serii kilkunastu porażek i zameldowaniu się na moment w strefie spadkowej, stracił trener Zbigniew Smółka, ale najważniejsze jest, że żółto-niebiescy ocalili ligowy byt.

• Oba zespoły są już pewne utrzymania, ale widmo walki o utrzymanie zbliża się także przed kolejnym sezonem. Ostatni mecz tej edycji jest po to, aby oczyścić głowy i odpocząć po wyczerpującym sezonie.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Śląsk Wrocław - Arka Gdynia!

red

Śląsk Wrocław Arka Gdynia

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Przemyslaw Swiderski

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia ONLINE. W tę sobotę swój ostatni mecz w tym sezonie Lotto Ekstraklasy, rozegrają piłkarze Śląska i Arki. Była to dla nich wymagająca edycja polskich rozgrywek, dlatego z pewnością chcieliby jak najszybciej ją zakończyć. Oba zespoły są już pewne utrzymania, ale widmo walki o utrzymanie zbliża się także przed kolejnym sezonem. Transmisja meczu Śląsk Wrocław - Arka Gdynia w Eurosporcie 2.

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia ONLINE

Podopieczni trenera Jacka Zielińskiego na Dolnym Śląsku wystąpią już bez większej presji, gdyż dzięki dwóm z rzędu zwycięstwom w Gdyni, kolejno z Zagłębiem Sosnowiec i Wisłą Kraków, zapewnili sobie utrzymanie w ekstraklasie.
Tym samym cel minimum, wyznaczony przed sezonem, został zrealizowany. Co prawda po drodze było bardzo nerwowo, a posadę, po serii kilkunastu porażek i zameldowaniu się na moment w strefie spadkowej, stracił trener Zbigniew Smółka, ale najważniejsze jest, że żółto-niebiescy ocalili ligowy byt. Trener Jacek Zieliński już zapowiedział, że w trakcie wyjazdu do Wrocławia rozpocznie pierwsze rozmowy kontraktowe z piłkarzami i zacznie budować drużynę na nowy sezon.

Nie inaczej jest w stolicy Dolnego Śląska. Drużyna jesienią spisywała się poniżej oczekiwań, lecz przyjście trenera Vitzeslava Lavicki wcale nie wywołało efektu nowej miotły. Wrocławska drużyna była najsłabiej spisującą się w okresie marzec-kwiecień i dopiero ostatnie trzy spotkania zapewniły Śląskowi utrzymanie. Poziom piłkarski we Wrocławiu z pewnością jest, o czym świadczą nazwiska. WKS mierzył się jednak w tym sezonie z potwornymi błędami w defensywie i to właśnie ten aspekt sprawił duże kłopoty. Jeśli klub chce zaliczyć spokojniejszy następny sezon, linia obrony jest całkowicie do przebudowania.

Działaczom Arki kuszenie nowych piłkarzy do przyjścia do klubu z pewnością ułatwia obecnie fakt, że żółto-niebiescy na pewno pozostaną w ekstraklasie. Jak na razie jednak słychać w Gdyni raczej o rozstaniach, niż wzmocnieniach. Bolesna będzie strata Marko Vejinovica, na którego Arki nie jest stać. Zawodnik wypożyczony z AZ Alkmaar w końcówce sezonu strzelił cztery bardzo ważne bramki i wydatnie przyczynił się do utrzymania gdynian w ekstraklasie. Graczem tym interesują się jednak czołowe, polskie kluby. Niewykluczone też, że po prostu wróci on do Holandii i postara się w nowym sezonie wywalczyć miejsce w składzie AZ Alkmaar.

Obie drużyny są już pewne utrzymania. Arka dokonała tego po wygranej z Zagłębiem Sosnowiec w 35. kolejce, natomiast Śląsk kilka dni później w spotkaniu z Miedzią Legnica. Stawką jest więc osiągnięcie 3. miejsca w grupie spadkowej na koniec sezonu. Każda lokata wyżej to bowiem dodatkowe pieniądze z tytułu awansu sportowego od spółki Ekstraklasa S.A.

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia ONLINE TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo z meczu Śląsk Wrocław - Arka Gdynia przeprowadzi stacja Eurosport 2. Początek spotkania w sobotę (18.05.2019) o godz. 15.30. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.
Plan transmisji wszystkich meczów znajdziesz tutaj -> PROGRAM TV

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia STREAM
A gdzie oglądać mecz Śląsk Wrocław - Arka Gdynia w internecie? Płatny stream online dostępny będzie na platformie Eurosport Player, a także na stronach IPLA.tv i Player.pl.