Śląsk Wrocław

2

Arka Gdynia

1

• Śląsk Wrocław przerywa długą serię bez zwycięstwa i zgarnia trzy punkty w meczu z Arką. Główna w tym zasługa samych graczy z Gdyni, bo po fatalnych błędach Michała Nalepy oraz Marko Vejinovicia do siatki trafiali Michał Chrapek oraz Erik Exposito. Vejinović częściowo zrehabilitował się trafieniem z rzutu karnego, gdy ręką zagrał Przemysław Płacheta, lecz to nie wystarczyło gościom do wywiezienia z Wrocławia choćby remisu. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Śląsk wygrał z Arką 2:1 i przerwał serię ponad dwóch miesięcy bez zwycięstwa!

• Zbyt głębokie dośrodkowanie z rzutu wolnego, łapie piłkę Putnocky.

• Urazu kolana doznał jeszcze Krzysztof Mączyński. Trochę potrwa jeszcze to spotkanie.

• Zablokowane uderzenie z dystansu Roberta Picha.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Za Przemysława Płachetę wchodzi Mateusz Hołownia.

• Mógł rozstrzygnąć ten mecz Łukasz Broź! Obrońca Śląska uderzył jednak nad poprzeczką!

• Cztery minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Jakub Łabojko zagrał piłkę ręką i zarobił żółtą kartkę.

• Vejinović domagał się rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką Pawelca. Tym razem nie ma jednak mowy o rzucie karnym.

• Urazu doznał Jakub Wawszczyk. W jego miejsce inny młodzieżowiec, Kamil Antonik.

• Israel Puerto nie jest w stanie kontynuować gry. W jego miejsce Mariusz Pawelec.

• Długo to wszystko trwało, ale ostatecznie Arka zdobywa gola kontaktowego. Przypadkowo ręką po odbiciu się piłki od murawy zagrał Przemysław Płacheta, mieliśmy jeszcze analizę VAR, lecz sędzia podyktował "jedenastkę". A tę na gola zamienił pewnym strzałem Marko Vejinović!

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA ARKI! MARKO VEJINOVIĆ!

• RZUT KARNY DLA ARKI! RĘKĄ ZAGRAŁ PRZEMYSŁAW PŁACHETA!

• Puerto jest już z powrotem na boisku. Hiszpan może jednak kontynuować grę.

• 10.532 kibiców zgromadziło się dzisiaj na stadionie we Wrocławiu.

• Israel Puerto ma problem z udem. Wygląda na to, że konieczna będzie zmiana.

• Druga zmiana w drużynie Arki. Kończy występ Michał Nalepa, wchodzi Rafał Siemaszko.

• Nieudane dośrodkowanie Nando z lewej strony boiska. Od bramki zacznie Putnocky.

• Ostro dośrodkowywał przed bramkę Śląska Busuladzić. Niewiele brakowało, aby zamknął akcję strzałem Wawszczyk.

• Zmiana w zespole Arki. Schodzi Maciej Jankowski, pojawia się Marcus da Silva.

• Exposito uderzał teraz z dystansu. Była to bardzo niecelna próba.

• Arka mogła strzelić gola kontaktowego! Po dośrodkowaniu Schirtladze piłka dość przypadkowo trafiła do Nando, a strzał głową Hiszpana wyłapał Putnocky!

• Pierwsza zmiana w zespole Śląska. Brawami żegnany Michał Chrapek, w jego miejsce Mateusz Radecki.

• Szczęścia sprzed pola karnego próbował Krzysztof Mączyński. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

• Sxhirtladze dobrze dograł w pole karne do Nalepy, lecz wślizgiem piłkę spod nóg rywala wygarnął Puerto.

• Schirtladze nie zdołał minąć Golli. Śląsk dobrze wyszedł z własnej połowy.

• Znów podarowali bramkę rywalom piłkarze Arki! Tym razem pod własną bramką fatalnie zagrał Marko Vejinović, Robert Pich dograł do Erika Exposito, a Hiszpan mimo początkowych problemów z przyjęciem piłki trafił do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA ŚLĄSKA! ERIK EXPOSITO!

• Z dystansu uderzał Broź. Bardzo wysoko nad poprzeczką.

• Konta Śląska, zdecydowanie za długo czekał z dograniem do partnerów Chrapek.

• W drugiej połowie inicjatywa na razie należy do Arki. Brakuje jednak celnych strzałów na bramkę Putnockiego.

• Schirtladze z rzutu wolnego uderzył bardzo wysoko nad poprzeczką.

• Stiglec faulował Busuladzicia przed polem karnym. Będzie dobra okazja dla Arki z rzutu wolnego.

• Vejinović zagrał na prawą stronę do Zbozienia, ten przegrał jednak pojedynek ze Stiglecem.

• Schirtladze dośrodkowywał z prawej strony boiska, wybili piłkę obrońcy Śląska.

• Od środka wznowiła mecz Arka. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Śląsk Wrocław błyskawicznie, choć nieco szczęśliwie wyszedł na prowadzenie. Michał Nalepa poślizgnął się przed własnym polem karnym, a Michał Chrapek trafił do siatki, choć piłka trafiła jeszcze w nogę Christiana Maghomy i zmyliła Steinborsa. Później wynik mógł podwyższyć jeszcze Przemysław Płacheta, lecz przegrał pojedynek z bramkarzem. Arka nie ma na razie za wiele do powiedzenia - oddała tylko jeden strzał, który nie był zresztą celny. Czy goście odpowiedzą w drugiej połowie? Wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Minutę dłużej potrwa pierwsza część meczu.

• Naciska Arka. Schirtladze ładnie minął rywala i dograł do Nando, który uderzył nad poprzeczką.

• Składna akcja Arki. Z prawej strony dośrodkowywał Nando, Stiglec wybił piłkę na rzut rożny.

• Niezła próba Płachety, uderzył pod poprzeczkę, ale czujny na linii był Steinbors.

• Nalepa faulował Picha na 30. metrze. Będzie niezła okazja dla Śląska z rzutu wolnego.

• Dośrodkowanie Brozia z prawej strony boiska, spokojnie łapie piłkę Steinbors.

• Mieliśmy jeszcze szybką analizę VAR, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

• Dwójkowa akcja Jankowskiego i Schirtladze w polu karnym. Ten pierwszy strzelał, drugi się przewrócił, lecz i tak był spalony.

• Upomniany także Dawit Schirladze, który ruszył do Putnockiego.

• Wojciech Golla wtrącił się w tę sytuację i zarobił żółtą kartkę.

• Azer Busuladzić spiął się teraz z Putnockim. Gorąco zrobiło się na boisku.

• Gorąco pod bramką Śląska! Po dośrodkowaniu w pole karne niezbyt dobrze interweniował Putnocky, lecz Golla naprawił błąd golkipera, blokując piłkę po strzale!

• Od dłuższego czasu gra toczy się głównie w środku pola. Sporo niedokładności w poczynaniach obu zespołów.

• Ostry wślizg Wojciecha Golli. Na razie tylko słownie upomniał obrońcę Śląska arbiter.

• Po dośrodkowaniu Krzysztofa Mączyńskiego z rzutu rożnego nad bramką główkował Israel Puerto.

• Sprytne rozegranie rzutu wolnego przez Śląsk. Płacheta dograł piłkę w pole karne do Picha, uderzenie Słowaka na krótki słupek dobrze obronił Steinbors.

• Próba dwójkowej akcji Nando i Nalepy, ten drugi niecelnie dogrywał do partnera.

• Szybka akcja Śląska, Zbozień zablokował uderzenie Stigleca.

• Kompletnie nieudane zagranie w wykonaniu Marko Vejinovicia. Z piątego metra wznowi grę Matus Putnocky.

• Chrapek ładnie przyjął sobie piłkę i uderzył na bramkę Arki, piłka odbiła się od Marciniaka i wyszła na rzut rożny.

• Nieudane dośrodkowanie Stigleca z lewej strony. Łapie piłkę Steinbors.

• Sporo niedokładności jest teraz u obu drużyn. Erik Exposito faulował Adama Marciniaka.

• Groźna konta Śląska! Łukasz Broź dograł z prawej strony do Przemysława Płachety, ale młodzieżowiec przegrał pojedynek ze Steinborsem!

• Dośrodkowanie na długi słupek trafiło do Stigleca, ale ten uderzył obok bramki.

• Bardzo niepewnie gra na razie obrona Arki. Damian Zbozień źle zagrywał do Steinborsa, korner dla Śląska.

• Inicjatywa należy teraz do piłkarzy Śląska. Israel Puerto zagrał niezłą piłkę na prawą stronę do Roberta Picha, ale Słowak źle ją przyjął.

• Co za początek spotkania! Pavels Steinbors źle zagrywał do Michała Nalepy, ten się poślizgnął i Śląsk przejął piłkę. Michał Chrapek nie uderzył najlepiej, ale piłka po nodze Christiana Magmomy wpadła do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ŚLĄSKA! MICHAŁ CHRAPEK!

• Jakub Wawszczyk spokojnie zgrał piłkę głową do Steinborsa. Goście rozgrywają akcję na własnej połowie.

• Od środka rozpoczął mecz Śląsk. Gospodarze w zielonych strojach, Arka na żółto-niebiesko.

• Zaczynamy!

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Piotr Lasyk. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• W zeszłym sezonie oba zespoły mierzyły się trzykrotnie. Śląsk wygrał dwa z tych meczów - 2:0 w Gdyni w rundzie wiosennej oraz 4:0 na własnym boisku w ostatniej kolejce rundy finałowej. Po dwie bramki zdobyli wtedy Marcin Robak oraz Robert Pich. Pierwszego nie ma już w klubie, lecz drugi zagra dziś od pierwszej minuty. Arka w rundzie jesiennej zwyciężyła za to 2:1 we Wrocławiu.

• Arka Gdynia od początku sezonu nie prezentuje się najlepiej. W efekcie pracę w klubie stracił Jacek Zieliński, którego zastąpił Aleksandar Rogić. W debiucie Serba gdynianie zremisowali derbowy mecz z Lechią Gdańsk, choć przegrywali już 0:2. Czy dziś Rogić odniesie pierwsze zwycięstwo w PKO Ekstraklasie, a Arka wyjdzie ze strefy spadkowej?

• Nie jest to łatwy okres dla Śląska. Wrocławianie po bardzo dobrym początku sezonu, notują fatalną passę. Ostatnie ligowe zwycięstwo odnieśli w połowie sierpnia, a potem głównie remisowali i przegrali kilka spotkań, mimo że mierzyli się z niżej notowanymi zespołami jak drugoligowy Widzew Łódź w Pucharze Polski, Korona Kielce czy ostatnio Raków Częstochowa.

• Oto wyjściowa jedenastka oraz rezerwowi Arki Gdynia:

• Oto podstawowy skład i rezerwowi Śląska Wrocław:

• Czas na przedostatni mecz 13. kolejki PKO Ekstraklasy! Śląsk Wrocław podejmie w nim na własnym boisku Arkę Gdynia. Początek tego spotkania o godzinie 15:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!

red

Śląsk Wrocław Arka Gdynia

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Przemyslaw Swiderski

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia ONLINE. W niedzielę o godz. 15 Śląsk Wrocław podejmie na Stadionie Wrocław Arkę Gdynia w 13. kolejce PKO Ekstraklasy. Czy liczba 13 okaże się dla wrocławian szczęśliwa i WKS przerwie serię ośmiu meczów bez wygranej? Przed zespołem Vítězslav Lavički starcie z odwiecznym rywalem.

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia ONLINE

W efekcie WKS wypadł z górnej ósemki i jeśli chce do niej wrócić, piłkarze muszą szybko wziąć się w garść. Straty punktów ze znienawidzoną we Wrocławiu Arką na swoim terenie kibice mogą nie wybaczyć.

Problemem w drużynie z Wrocławia są kontuzje. Tydzień temu z Rakowem nie mógł zagrać pauzujący za kartki Wojciech Golla. Teraz wychowanek Lecha Poznań wraca do gry, ale pod znakiem zapytania stoi występ Israela Puerto, który skręcił staw skokowy. Według Lavički szanse na to że zagra i tak są większe, aniżeli szanse Diego Živulicia, który doznał złamania nosa z przemieszczeniem.

Przed wrocławianami stanie Arka Gdynia, która aktualnie jest na przedostatnim miejscu w tabeli. Drużyna z Trójmiasta wygrała w tym sezonie zaledwie dwa spotkania, ale to właśnie z takimi zespołami Śląsk ma największe problemy. Wrocławianie przegrali z ostatnią Koroną i beniaminkiem z Częstochowy. Czy to będzie dobry moment na przełamanie?

W przypadku wygranej, Śląsk wskoczy w okolice 5. miejsca w tabeli i zepchnie do grupy spadkowej Lecha Poznań. Jeśli to Arka wygra, awansuje o dwie pozycje i wpędzi Wisłę Kraków do strefy grożącej spadkiem.

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia TRANSMISJA TV

TRANSMISJA z meczu Śląsk Wrocław - Arka Gdynia TV NA ŻYWO na kanałach Canal+Sport i Canal+Sport 3. Początek zaplanowano na godzinę 15:00. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL. Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.