Śląsk Wrocław - FK Čukarički 0:1. Porażka Śląska po wątpliwym karnym i słabej grze (WIDEO)

Piotr Janas
Piotr Janas
Śląsk Wrocław - FK Čukarički 0:1
Śląsk Wrocław - FK Čukarički 0:1 Fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl
Śląsk Wrocław przegrał z serbskim klubem FK Čukarički 0:1 w pierwszym meczu kontrolnym rozegranym podczas obozu na Słowenii. Rywale jedyną bramkę strzelili po dość dyskusyjnym rzucie karnym w 9 minucie. W składzie Śląska pojawiło się kilku nowych piłkarzy.

Śląsk Wrocław - FK Cukaricki 0:1

Śląsk Wrocław rozegrał dziś swój pierwszy sparing na zgrupowaniu na Słowenii, a drugi w ogóle tego lata. Wcześniej podopieczni Ivana Djurdjevicia zmierzyli się z pierwszoligowym GKS-em Tychy przy Oporowskiej i wygrali 3:1. W środę w Lublanie zmierzyli się z grającym w serbskiej ekstraklasie klubem FK Čukarički.

Trener Djurdjević — podobnie jak w pierwszym sparingu — w przerwie wymienił całą jedenastkę. W pierwszych 45 min na boisku przebywali m.in. pozyskani tego lata Martin Konczkowski, pojawił się też Michał Rzuchowski. Jedyny gol padł w 9 minucie, po dość wątpliwym rzucie karnym podyktowanym za rzekomy faul w polu karnym wrocławian. Do piłki podszedł Marko Docić i pewnym strzałem pokonał Michała Szromnika.

Po zmianie stron i zawodników gra Śląska wcale nie wyglądała lepiej. Na uwagę zasługuje jedynie rzut wolny w wykonaniu Petra Schwarza, bity z około 17 metrów. Futbolówka poszybowała jednak tuż nad poprzeczką. Serbowie także nie grali porywającej piłki, ale w ich atakach było więcej szybkości i nieprzewidywalności. WKS wyglądał jak drużyna zmęczona, grał ociężale i zasłużenie przegrał. Trudno powiedzieć, czy wpływ na to miały ciężkie treningi, czy może bardziej upalna pogoda, a może jedno i drugie.

Następny mecz kontrolny na Słowenii wrocławianie rozegrają w niedzielę 2 lipca, kiedy to zmierzą się z innym przedstawicielem serbskiej ekstraklasy, klubem FK Radnički Nisz.

Śląsk Wrocław — FK Čukarički 0:1 (0:1)
Bramka: Docić 9-k.
Śląsk (I połowa): Szromnik - Konczkowski, Macenko (24. Michalski), Verdasca, García - Samiec-Talar, Łyszczarz, Lewkot (30. Hyjek), Hyjek (17. Rzuchowski), Jastrzembski - Expósito.
Śląsk (II połowa): Burta - Janasik, Poprawa, Bejger, Wypart - Zylla, Bukowski (67. Borys), Olsen, Schwarz, Quintana - Bergier.
FK Čukarički: Mićović - Stevanović, Puškarić, Vujadinović, Roganović (80. Gašević) - Ivanović, Mijailović, Docić, Kovač, Adžić (77. Miladinović) - Spasojević.
żółte kartki: Olsen, Bergier, Bejger, Quintana - Stevanović, Vujadinović.