PKO Ekstraklasa. Mecz Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze ONLINE. Śląsk ma coś do udowodnienia. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 12. kolejka
2022-10-08 15:00

Śląsk Wrocław

4

Górnik Zabrze

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Za tydzień Śląsk Wrocław zmierzy się na wyjeździe z Radomiakiem Radom, natomiast Górnik Zabrze na własnym stadionie podejmie Lecha Poznań.

• Patrick Olsen - 4
    • Nahuel Leiva - 4, (Javier Ajenjo Hyjek - 4)
    • Victor Garcia - 3
    • John Yeboah - 3, (Karol Borys - bez oceny)
    • Dannis Jastrzembski - 3, (Petr Schwarz - 3)
    • Erik Exposito - 3

• Kevin Broll - 2
    • Kryspin Szcześniak - 3, (Aleksander Paluszek - 2)
    • Emil Bergstrom - 2
    • Richard Jensen - 3
    • Kanji Okunuki - 3
    • Jonatan Kotzke - 2, (Jean Jules Mvondo - 3)
    • Blaz Vrhovec - 3, (Dani Pacheco - 2)
    • Erik Janża - 3
    • Robert Dadok - 3, (Paweł Olkowski - bez oceny)
    • Lukas Podolski - 3
    • Piotr Krawczyk - 2, (Szymon Włodarczyk - 4)
  • Śląsk był dzisiaj wyraźnie lepszy od przeciwników i zasłużenie wygrał spotkanie. Górnik miał swoje momenty, ale nie wykorzystał momentu po zdobyciu bramki i Śląsk może cieszyć się z trzech punktów i okazałego zwycięstwa.

• Koniec meczu we Wrocławiu! Śląsk rozbija Górnika Zabrze aż 4:1.

• Łukasz Bejger znakomicie zagrał w pole karne rywali do Patricka Olsena, ten minął rywala i mocnym strzałem przypieczętował wysokie zwycięstwo gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Patrick Olsen także ma swojego gola!!! Górnik całkowicie rozbity!

• Ostatnia zmiana także w Śląsku Wrocław. Karol Borys zmienił Johna Yeboaha.

• Świetny kontratak Śląska Wrocław, Javier Ajenjo Hyjek zagrał w pole karne gości do Łukasza Bergera, a ten precyzyjnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Łukasz Bejger zapewnia zwycięstwo Śląskowi Wrocław!!!

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Dani Pacheco dośrodkował na głowę Richarda Jensena, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Petr Schwarz ukarany żółtą kartką za faul na własnej połowie.

• Diego Verdasca sfaulowany w środku pola.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Erik Janża dostał piłkę po lewej stronie boiska i zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Żółtą kartką ukarany także Jean Jules Mvondo. W przypadku obu graczy chodziło o niesportowe zachowanie.

• Patrick Olsen ukarany żółtą kartką.

• Szymon Włodarczyk ruszył z piłką w pole karne Śląska, minął rywala, ale jego strzał zablokował inny z graczy gospodarzy.

• Ostatnia zmiana w Górniku Zabrze. Paweł Olkowski zmienił Roberta Dadoka.

• Na trybunach Tarczyński Arena we Wrocławiu dzisiaj 7 506 widzów.

• Nieco siadło nam tempo tego spotkania. Dużo gry w środku pola i niewiele razy piłka znajduje się w polu karnym któregoś z zespołów.

• Czwarta zmiana w szeregach Górnika Zabrze. Dani Pacheco zmienił Blaza Vrhovca.

• Słabo wykonany rzut rożny przez Patricka Olsena i gospodarze zmarnowali szansę.

• John Yeboah dostał piłkę w polu karnym gości, zakręcił rywalami i wywalczył rzut rożny.

• Erik Janża świetnie zagrał w pole karne Górnika do Szymona Włodarczyka, ale jego uderzenie znakomicie wybronił Rafał Leszczyński!

• Zmiana w Górniku Zabrze. Aleksander Paluszek zmienił Kryspina Szcześniaka.

• Wydawało się niezła, oskrzydlająca akcja gości, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

• W odpowiedzi szybka akcja gospodarzy i uderzenie Johna Yeboaha, ale piłka powędrowała nad bramką Kevina Brolla.

• Szymon Włodarczyk popędził na pole karne gospodarzy, ale tam został skutecznie zatrzymany przez jednego z rywali.

• Górnik poczuł krew i próbuje coraz mocniej naciskać bramkę rywala. Tym razem jednak bez zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Szymon Włodarczyk pewnie wykonuje rzut karny i daje kontakt Górnikowi!

• Rzut karny dla Górnika Zabrze po faulu Konrada Poprawy na graczu gości!

• Początek drugiej połowy meczu spokojniejszy, niż tej pierwszej części. Górnik stara utrzymywać się przy piłce i odwrócić losy spotkania.

• Lukas Podolski zagrał w pole karne Śląska do Roberta Dadoka, ale ten uderzył minimalnie niecelnie.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu.

• Natomiast Jean Jules Mvondo pojawił się w miejsce Jonatana Kotzke.

• Dwie zmiany w Górniku Zabrze. Szymon Włodarczyk zmienił Piotra Krawczyka

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu we Wrocławiu. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu we Wrocławiu. Do przerwy Śląsk zasłużenie prowadzi z Górnikiem 2:0.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z graczy Górnika uderzył głową, ale spokojnie interweniował Rafał Leszczyński.

• Erik Janża mocno dośrodkował w pole karne gospodarzy, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Łukasz Bejger sfaulował rywala blisko pola karnego Śląska i będzie szansa dla gości na dobre dośrodkowanie.

• Kanji Okunuki otrzymał piłkę w polu karnym Śląska, ale gracz gości uderzył bardzo niecelnie.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Kanji Okunuki spróbował wziąć grę na siebie, ale łatwo został zatrzymany przez przeciwnika.

• Rozregulowała nam się gra po dłuższych przerwach w grze i zmianach. Wydaje się, że piłkarze obu zespołów czekają już na przerwę.

• Javier Ajenjo Hyjek zmienił kontuzjowanego Nahuela Leivę.

• Konrad Poprawa również cierpi po starciu z byłym mistrzem Świata.

• Lukas Podolski ukarany żółtą kartką po faulu na Konradzie Poprawa.

• Nahuel Leiva również sygnalizuje kontuzję w zespole Śląska.

• Richard Jensen popędził lewą stroną boiska, dograł w pole karne Śląska, ale futbolówka wyszła poza końcową linię boiska.

• Diogo Verdasca świetnie dośrodkował na głowę Erika Exposito, ale ten nie potrafił skierować piłkę do bramki.

• Spokojniejszy fragment meczu. Górnik stara się rozgrywać piłkę, ale nie potrafi zbliżyć się do pola karnego gospodarzy.

• Petr Schwarz zmienił kontuzjowanego Dennisa Jastrzembskiego.

• Dennis Jastrzembski ponownie sygnalizuje problemy z barkiem po wcześniejszym upadku.

• Lukas Podolski znowu ze strzałem z dystansu, ale efekt podobny jak wcześniej, czyli spokojna interwencja Rafała Leszczyńskiego.

• Erik Exposito dostał piłkę przed polem karnym rywala, obrócił się w stronę bramki Górnika i oddał precyzyjny strzał z dystansu, z którym nie miał żadnych szans Kevin Broll!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Erik Exposito podwyższa na 2:0!!!

• Lukas Podolski oddał strzał z dystansu, ale spokojnie interweniował Rafał Leszczyński.

• Lukas Podolski sfaulowany w środku pola i zabrzanie mogą trochę odetchnąć.

• Erik Exposito dostał piłkę przed polem karnym gości, minął rywala i oddał lekki strzał, który spokojnie wyłapał Kevin Broll.

• Nahuel Leiva dostał piłkę przed polem karnym Górnika, minął rywala i oddał strzał, który po odbiciu od rywala zmylił bramkarza i wpadł do bramki gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Nahuel Leiva zdobywa bramkę dla Śląska Wrocław!!!

• Dennis Jastrzembski ucierpiał po niefortunnym upadku.

• Dennis Jastrzembski wpadł z piłką w pole karne Górnika, ale zagrał niecelnie do partnera.

• Znacznie lepiej jak na razie prezentują się gospodarze. Śląsk prowadzi grę i szuka sposobu na sforsowanie bramki rywala.

• John Yeboah popędził lewą stroną boiska, wpadł w pole karne Górnika, ale bardzo łatwo stracił piłkę.

• Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Górnika, ale bardzo nieudane.

• W pierwszych minutach Śląsk rozgrywa piłkę w środku pola.

• Zaczynamy sobotnie granie w PKO Ekstraklasie!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu we Wrocławiu. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto zestawienie Śląska Wrocław:

• Tak prezentuje się skład Górnika Zabrze na dzisiejsze spotkanie:

• W maju tego roku pojedynek Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrze był jednym z najlepszych meczów poprzedniego sezonu. Do przerwy Śląsk prowadził z Górnikiem 3:2, jednak mecz ostatecznie skończył się zwycięstwem Górnika 4:3. W Zabrzu także Górnik był lepszy wygrywając 3:1.

• Górnik Zabrze również słabo radzi sobie w tym sezonie. Zabrzanie mają tyle samo punktów, co ich dzisiejsi rywale. Górnik przed tygodniem po emocjonującym meczu przegrał u siebie z Zagłębiem Lubin 2:3. Warto podkreślić, że Górnik prezentuje ofensywny futbol, jednak jest słaby w defensywie. Zazwyczaj mecze Górnika są emocjonujące i miejmy nadzieję że nie inaczej będzie i dzisiaj.

• Śląsk Wrocław zajmuje dopiero czternaste miejsce w ligowej tabeli i ma na swoim koncie trzynaście punktów. Obecnie zespół z Wrocławia ma zaledwie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. W ostatni poniedziałek wrocławianie po słabym meczu przegrali u siebie z Wartą Poznań 0:2. Śląsk praktycznie w ogóle nie pokazuje jakości i również dzisiaj ciężko będzie o zwycięstwo.

• Witamy serdecznie! Przyszedł czas na sobotnie granie w 12. kolejce PKO Ekstraklasy. W pierwszym dzisiejszym meczu Śląsk Wrocław na własnym stadionie zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Pawel Relikowski / Polska Press

©Pawel Relikowski / Polska Press

PKO Ekstraklasa. Mecz Śląsk – Górnik ONLINE. Spotkanie we Wrocławiu będzie pierwszym sobotnim starciem w 12. kolejce Ekstraklasy. Obie drużyny są sąsiadami w tabeli – wrocławianie zajmują 14 pozycję, piłkarze z Zabrza z takim samym dorobkiem punktowym, plasują się na 13 miejscu. To Śląsk podejdzie do meczu z większą presją – przed tygodniem przegrał z Wartą Poznań u siebie (0:2), a trener Ivan Djurdjevic zapowiadał, że „takiego Śląska już nie będziemy oglądać”. Gdzie oglądać mecz Śląsk – Górnik na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze ONLINE

Śląsk po całkiem obiecującym starcie sezonu, gdzie sprawdził sensację wygrywając u siebie z Pogonią (2:1) i pokonał Lecha w Poznaniu (1:0), zdecydowanie obniżył loty. Drużyna z Wrocławia nie chce nawiązać do sytuacji sprzed roku, kiedy była prowadzona przez dwóch szkoleniowców i niemal do końca musiała drżeć o utrzymanie.
Ostatnia ligowa wygrana wrocławian to mecz z Lechią (2:1) sprzed miesiąca, który to potoczył się dość szczęśliwie, bo bramkę na wagę trzech punktów udało się zdobyć dopiero w doliczonym czasie gry.

Prawdziwą bolączką dla Ivana Djurdevica jest obsadzenie pozycji prawego obrońcy. – W meczu z Piastem wypadł Janasik. Teraz wypadł Konczkowski. Martin na pewno w meczu z Górnikiem nie zagra. Będziemy kombinować – powiedział trener Śląska pytany, kogo możemy się spodziewać w miejsce prawego obrońcy.

- Widzimy, że ten zespół reaguje. Jest odpowiednia reakcja. Spóźniona, ale ona jest. Po meczu z Wartą dopisywali nam trzy punkty. Tak to nie działa. Po takich meczach jak z Wartą wyciągamy wnioski – powiedział trener Śląska zapewniając, że po porażce z Wartą Poznań nie będzie rewolucji.

Górnik przed spotkaniem ze Śląskiem będzie mógł przywoływać jedną statystykę – w tym sezonie piłkarze z Zabrza jako goście jeszcze nie przegrali. Składają się na to mecze w Warszawie i Płocku – remisy, a także potyczki w Kielcach i Radomiu, z których udało się wywieźć komplet punktów. Górnik świetnie czuje się w roli gościa i tej udanej passy podopieczni Bartoscha Gaula nie będą chcieli przerywać. Dodatkowo spotkaniu będzie przyświecać jeszcze jedna statystyka – jeśli Górnik zatriumfuje to dla klubu z Zabrza będzie to 800 zwycięstwo w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Arbitrem meczu we Wrocławiu będzie Szymon Marciniak. Jego asystentami będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Na sędziego technicznego wyznaczono Pawła Horożanieckiego, a za VAR odpowiadać będą Wojciech Myć i Arkadiusz Kamil Wójcik.

Przewidywalne składy na mecz Śląsk – Górnik:
Śląsk: Michał Szromnik – Łukasz Bejger, Konrad Poprawa, Diogo Verdasca, Daniel Leo Gretarsson – Patrick Olsen, Cayetano Quintana, Adrian Łyszczarz, Dennis Jastrzembski, Victor Garcia - Erik Exposito.
Górnik: Kevin Broll – Aleksander Paluszek, Jonatan Kotzke, Richard Jensen – Paweł Olkowski, Jean Jules, Kanji Okunuki, Robert Dadok – Łukasz Podolski, Szymon Krawczyk, Szymon Włodarczyk.

Nie zagrają w meczu Śląsk – Górnik:
Śląsk: Patryk Janasik, Adrian Bukowski, Martin Konczkowski, Nahuel Leiva (kontuzje), Petr Schwarz.
Górnik: Rafał Janicki (kontuzja)

Mecz Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. Mecz dostępny również w Internecie w Canal+ Online i Polsat Box Go. Pierwszy gwizdek o 15.00. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24 od godziny 14.30!