Śląsk Wrocław

1

Górnik Zabrze

1

• GOOOL! 1:1 Diaz wykańcza strzał Voskampa, który odbił się od obu słupków.Mamy remis!! Ostatecznie bramka zapisana na konto Holendra.

• Piłka w siatkce !!! Górnik prowadzi ze Śląskiem 0:1 po rzucie rożnym! Autorem gola Paweł Olkowski. Za linią piłkę dobił jeszcze Adam Banaś.

• Ostatecznie bramkę dla Górnika zapisujemy na konto Pawła Olkowskiego, gdyż dobitka Banasia miała miejsce już za linią bramkową. A także gola dla Śląska przypisujemy Jahanowi Voskampowi. Jak pokazały telewizyjne powtórki, piłka po strzale Holendra minęła całym obwodem linię bramkową, a dopiero potem odbiła się od słupka i wyszła w pole.

• Koniec! Śląsk Wrocław na inaugurację sezonu remisuje z Górnikiem Zabrze. Syndrom europejskich pucharów udzielił się również wicemistrzom Polski. Dziękuję za uwagę- Grzegorz Iwanowski.

• Zmasowany atak Śląska kończy się bardzo niecelnym strzałem Dudka.

• Jeszcze Górnik w natarciu! Jednak dobrze obrona Śląska.

• 3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• W miejsce Olkowskiego Marciniak.

• Powinno być 2:1 dla Śląska!! Strzał Elsnera z bliskiej odległości świetnie wybija Skorupski!

• Gospodarze ruszyli śmielej do ataków, zależy im na zwycięstwie. Brakuje jednak niedokładności i zimnej krwi pod bramką Łukasza Skorupskiego.

• W Górniku na pewno wyróżniającą się postacią jest Tomasz Zahorski. Widać, że dzisiaj na boisku pozostawi sporo walki.

• Trzeba pochwalić dzisiejszą grę Piotrka Celebana, który dobrze spisuje się podczas rajdów prawą stroną boiska.

• Śląsk stara się iść za ciosem! Dobre dośrodkowanie Pawelca, jednak Voskampowi zabrakło dokładności.

• Zmiana w Górniku. W miejsce Gierczaka Przybylski.

• Śląsk Wrocław zaczyna stwarzać sytuacje. Groźnie Celeban do Diaza. Cały czas brakuje wykończenia.

• Tymczasem celny strzał Cetnarskiego, jednak po raz kolejny dobrze interweniuje Skorupski.

• Słaby mecz lidera wrocławskiej drużyny Sebastiana Mili. Kapitan zespołu nie potrafi dłużej przytrzymać piłki i rozegrać jej w odpowiedni sposób.

• Ostatnia zmiana w Śląsku Wrocław. Rok Elsner w miejsce Dariusza Sztylki.

• Ładna kontra Śląska. Diaz poprowadził piłkę, przez połowę boiska, zagrał do Voskampa, jednak ten czytelnie i bez problemów Skorupski.

• Groźnie Śląsk. Ładne podanie Cetnarskiego do Dudka. Szkoda, że niecelnie.

• Faul Banasia na Voskampie. Żółta kartka.

• Nieśmiałe próby Śląska kończą się na stratach. Piłkarze trenera Oresta Lenczyka w niczym nie przypominają drużyny, która z powodzeniem radziła sobie w meczach europejskich.

• Śląsk Wrocław nie potrafi utrzymać się przy piłce. Dobra, twarda gra Górnika pozwala na tłumienie akcji ofensywnych przeciwnika.

• Zmiana w Śląsku. W miejsce Marka Gancarczyka na boisku melduje się Mateusz Cetnarski.

• Kontra Śląska w bardzo wolnym tempie. Dudek nie miał komu zagrać, zdecydował się w ostateczności na Diaza, a ten bardzo niecelnie.

• Paweł Olkowski ładnie wyszedł na wolne pole, dostał piłkę, oddał strzał, jednak na posterunku był Wasiluk.

• Gołębiewski w miejsce Milika.

• Do wejścia na boisko gotowy Daniel Gołębiewski. Zobaczymy kogo zmieni nowy piłkarz Górnika.

• W szeregi Śląska wrócił wigor. Brakuje niestety skuteczności. Diaz bardzo niecelnie

• Groźnie Śląsk z rożnego !! Poprzeczka ratuje Górnik Zabrze!

• Dudek z dystansu, minimalnie niecelnie !

• W drugiej połowie na murawie pokazał się Johan Voskamp w miejsce Sochy.

• zaczynamy drugą połowę !

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na murawę. Za moment druga połowa spotkania.

• Do przerwy jesteśmy świadkami widowiska mało obfitego w sytuacje podbramkowe. Dominuje przede wszystkim walka w środku pola, w której lepiej prezentują się piłkarze trenera Adama Nawałki. Tymczasem w przerwie widzimy rozgrzewającego się Mateusza Cetnarskiego, który w meczu z Lokomotivem Sofia zebrał dobre noty. Czyżby to on miał być lekarstwem Śląska na dobrze przygotowanych fizycznie rywali ?

• Koniec pierwszej połowy, pan Adam Lyczmański nie dolicza nic do pierwszej połowy spotkania.

• Ładna indywidualna akcja Gancarczyka zakończona strzałem... Bardzo niecelnym.

• Ładnie z wolnego Wasiluk, jednak Skorupski paruje piłkę w bok.

• Górnik konsekwentnie realizuje swoją taktykę, Śląsk w dalszym ciągu z problemami w rozgrywaniu piłki.

• Kolejne minuty to śmielsze ataki Górnika. Śląsk cały czas bez pomysłu na grę z twardo grającym przeciwnikiem.

• Groźny stały fragment gry Śląska. Mila wrzuca piłkę na głowę Celebana. Piłka mija minimalnie lewy słupek bramki Skorupskiego.

• Kolejny faul zabrzan w środku pola.

• Po niemrawym fragmencie gry na strzał zdecydował się Diaz. Piłka mija prawy słupek bramki gości.

• Brzydki faul Olkowskiego na Pawelcu. Tym razem bez kartki.

• Obaj trenerzy obserwują to spotkanie na stojąco. Na trybunach zabawa na całego. Kibice gości po dobrym początku przycichli.

• Dobrze zorganizowana obrona Górnika nie pozwala na rozwinięcie skrzydeł gospodarzom.

• Dobry strzał Dudka z dystansu. Skorupski przenosi piłkę nad poprzeczką.

• Groźnie w polu karnym Górnika!! Zamieszanie w polu karnym, do piłki dopada Diaz, jednak nie potrafi skierować piłki do siatki.

• Faul Milika na Pietrasiaku i wolny z ok 35 m od bramki gości.

• Póki co jesteśmy świadkami walki w środku pola i niecelnych prób strzeleckich z dystansu jednej i drugiej drużyny.

• Kwiek z dystansu, jednak niecelnie.

• Próba strzału Gancarczyka ze środka boiska. Zauważył błąd Skorupskiego, jednak niecelnie.

• Kolejna akcja Górnika prawym skrzydłem. Gierczak wrzuca piłkę w pole karne, jednak słaby strzał Zahorskiego.

• Groźnie pod polem karnym Śląska !!! Kelemen popełnia błąd, do piłki dobiega Milik, jednak Kelemen w ostatniej chwili chwyta piłkę niemal na linii bramkowej.

• Początek spotkania to pressing drużyny przyjezdnych. Widać, że chcą narzucić swój styl gry od początku.

• Rozpoczynamy!

• Obie drużyny wychodzą na murawę. Wrzawa na trybunach. Śląsk Wrocław dzisiaj w swoich tradycyjnych zielono- białych strojach, Górnik na biało.

• Murawa opustoszała, już za kilka minut rozpoczynamy!

• Drużyna Śląska zeszła już do szatni. Górnicy nadal na murawie.

• Cały czas czekamy na doping kibiców jednej i drugiej drużyny. Póki co trybuny cichutko czekają na pierwszy gwizdek.

• Tymczasem na trybunie krytej pojawił się.. Bogdan Smoleń. A może to tylko sobowtór? ;)

• Na pół godziny przed meczem we Wrocławiu zaczął padać deszcz. Kibiców jednak to nie przestraszyło i trybuny prezentują się już nieco lepiej jak przed kwadransem.

• Obie jedenastki na przedmeczowej rozgrzewce.

• Bardzo nieśmiało zaczynają się wypełniać trybuny na stadionie. Sektor gości tradycyjnie już zajęty przez kibiców przyjezdnych. Dzisiaj niestety kompletu na Oporowskiej nie zobaczymy.

• Znamy już wyjściowe jedenastki obu drużyn. Jeśli chodzi o gospodarzy, to widać, że trener Orest Lenczyk zdecydował się na wprowadzenie świeżych piłkarzy do pierwszej jedenastki. Po raz pierwszy w tym sezonie zobaczymy na boisku Mariusza Pawelca. W linii pomocy zagra natomiast Tadeusz Socha. Jeśli chodzi o Górnik, to tutaj trener Adam Nawałka zaskoczył. Na ławce mecz rozpocznie Daniel Gołębiewski- nowy nabytek zabrzan oraz Marcin Wodecki, który dobrze spisywał się w przedsezonowych grach kontrolnych.

• Witam serdecznie z pochmurnego Wrocławia, gdzie drużyny Śląska i Górnika zainaugurują rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy. Dzisiaj zagrają ze sobą wicemistrz Polski, oraz szósta drużyna poprzedniego sezonu. Na papierze murowanym faworytem jest Śląsk Wrocław, jednak drużyna trenera Oresta Lenczyka ma za sobą czwartkowy pojedynek z Lokomotiwem Sofia. Jak istotnym faktem jest gra w europejskich pucharach przekonała się wczoraj Wisła Kraków, która zaledwie zremisowała z Widzewem Łódź. Miejmy nadzieję, że emocji dzisiaj nie zabraknie.