Śląsk Wrocław

2

Hapoel Beer Shewa

1

• Ostatni gwizdek sędziego! Śląsk Wrocław pokonał Hapoel 2:1 w pierwszym meczu III rundy el. Ligi Konferencji.

• Dośrodkowanie Petrucciego z lewej flanki. Przejął piłkę Pawłowski.

• Bartłomiej Pawłowski zastąpił Petra Schwarza.

• O trzy minuty przedłużył spotkanie sędzia Pavel Orel.

• Śląsk koncentruje się na rozbijaniu ataków Hapoelu i robi to całkiem skutecznie.

• Okazja do kontry dla Śląska. Piasecki niedokładnie odegrał do Makowskiego.

• Fabian Piasecki wszedł za strzelca pierwszego gola Erika Exposito.

• Rotem Hatuel wszedł w miejsce Yehezkela.

• Itamar Shviro zmienił Acolatse.

• Schwarz strzelał z kilku metrów! Po rykoszecie piłka nieznacznie minęła bramkę Hapoelu.

• Mączyński przymierzył z dystansu. Słaby strzał, a do tego wyraźnie obok bramki.

• Dor Micha faulował Exposito. Sędzia pokazał mu żółtą kartkę.

• Golla wygarnął piłkę napastnikowi Hapoelu. Było blisko bramki samobójczej.

• Nieporozumienie gości po dośrodkowaniu Mączyńskiego. Skiksował obrońca, ale piłkę szczęśliwie złapał bramkarz.

• Tomer Yosefi wszedł na boisku za Gordanę.

• Davide Petrucci wszedł w miejsce Ansaha.

• Potrójna zmiana w ekipie Hapoelu. Dor Micha wszedł za Safouriego.

• Makowski obsłużył Exposito dokładnym podaniem, ale ten zagrał ręką.

• Lewkot faulowany przez Ansaha. Żółta kartka.

• Tamas został ukarany żółtą kartką za faul na Acolatse.

• Janasik dośrodkował z prawego skrzydła. Po główce Schwarza piłka obiła słupek!

• Druga połowa już się rozpoczęła!

• +19' Koniec pierwszej części gry. Śląsk prowadzi z Hapoelem 2:1!

• +17' Sędzia napomniał jeszcze żółtą kartką Yehezkela za protesty.

• +17' GOOOOOOOL! 2:1 DLA ŚLĄSKA! Harush wyczuł intencje Picha, ale nie dał rady zatrzymać piłki.

• +16' Abu Abaid został upomniany żółtą kartką za faul na Pichu.

• +16' Rzut karny dla Śląska! Pich strzelał z okolic narożnika pola karnego. Bramkarz odbił piłkę do boku. Po chwili Słowak dopadł do futbolówki, ale zdaniem sędziego został zahaczony przez obrońcę gości.

• +13' Przyjezdni przenieśli ciężar gry na połowę Śląska. Długo utrzymują się przy piłce.

• +10' Śląsk oddał inicjatywę. Safouri strzelał z dystansu po stracie Picha. Uderzenie zablokowane.

• +6' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Bareiro główkował z sześciu metrów. Putnocky próbował interweniować, ale po odbiciu się od poprzeczki piłka wpadła do bramki.

• +6' GOOOOOOOOL! BAREIRO! Hapoel doprowadził do wyrównania.

• +5' Yehezkel ograł Gollę w polu karnym. Interwencja nogami Putnocky'ego uratowała sytuację.

• +2' Makowski uderzył prawą nogą z ponad 20 metrów. Prosto w bramkarza.

• Sędzia przedłużył pierwszą połowę o 19 minut! Oczywiście z powodu zadymienia stadionu.

• Pich zagrywał wzdłuż pola karnego, ale nie było tam nikogo z zawodników Śląska.

• Pich poszedł sam po przejęciu piłki. Kropnął z 20 metrów, ale wyraźnie obok słupka.

• Piłkarze Hapoelu wykonywali rzut rożny, ale bardzo słabo rozegrali ten stały fragment gry.

• Śląsk w natarciu. Garcia wrzucił piłkę w kierunku Exposito, ale ten przegrał powietrzny pojedynek.

• Mączyński uderzył z rzutu wolnego z lewej strony pola karnego. Fatalne wykonanie.

• Makowski po dalekim podanie przyjmował futbolówkę w polu karnym. Źle to zrobił.

• Dośrodkował z lewego skrzydła Garcia, ale tym razem obrońca Hapoelu nie popełnił błędu.

• Keltjens wybił piłkę głową prosto pod nogi Exposito. Hiszpan natychmiast przymierzył tuż zza pola karnego i trafił w samo okienko!

• GOOOOOOOL! 1:0 DLA ŚLĄSKA! ERIK EXPOSITO!

• Kontratak Hapoelu lewą flanką po stracie Lewkota. W ostatniej chwili piłkę wybił Golla.

• Piłka na lewe skrzydło do Victora Garcii. Dośrodkowanie Hiszpana zblokowane. Po chwili strata Tamasa.

• Czeski arbiter po prawie 20 minutach wznowił spotkanie od rzutu sędziowskiego.

• Zawodnicy wracają na murawę. Jeszcze krótka rozgrzewka i za chwilę arbiter wznowi rywalizację.

• Dym nieco się przerzedził. Jeszcze parę chwil i mecz będzie kontynuowany.

• Czeka nas dłuższa przerwa. Zawodnicy zeszli do szatni.

• Kibice Śląska odpalili race. Po chwili stadion został kompletnie zadymiony i arbiter przerwał mecz.

• Sędzia Pavel Orel rozpoczął mecz. Zaczęli piłkarze Hapoelu!

• Obie drużyny wychodzą na murawę. Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Jacek Magiera w ligowym meczu z Cracovią (2:1) zastosował rotację i dokonał aż siedmiu zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do meczu z Araratem Erywań. Hapoel ligowe rozgrywki rozpocznie dopiero 28 sierpnia. Z jednej strony nie jest zatem zmęczony, z drugiej - drużyna jeszcze się nie zgrała.

• Śląsk Wrocław zmagania w Lidze Konferencji rozpoczął od I rundy eliminacji, dwukrotnie pokonując estońskie Paide Linnameeskond. W drugiej rundzie wyeliminował Ararat Erywań (4:2 i 3:3).

• Hapoel Beer Szewa ostatnich latach trzykrotnie grał w fazie grupowej Ligi Europy, trzy lata z rzędu był mistrzem Izraela, a na dodatek w poprzedniej rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji wygrała swój dwumecz z bułgarską Ardą Kyrdżali 6:0.

• Oto wyjściowy skład Śląska Wrocław:

• Śląsk Wrocław w III rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji zmierzy się u siebie z Hapoelem Beer Szewa. Początek pierwszego spotkania o godzinie 20:00. Witamy w relacji LIVE!

Śląsk Wrocław - Hapoel Beer Shewa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i stream ©.

Śląsk Wrocław - Hapoel Beer Shewa ONLINE. W czwartek Śląsk Wrocław podejmie na Stadionie Wrocław Hapoel Beer Szewa. Będzie to pierwszy mecz III rundy eliminacji Ligi Konferencji UEFA. Tym razem WKS nie będzie zdecydowanym faworytem, jak miało to miejsce w poprzednich spotkaniach.

Śląsk - Hapoel ONLINE

Śląsk Wrocław do tej pory wyeliminował wicemistrza Estonii Paide Linnameeskond (2:1 na wyjeździe i 2:0 u siebie) i zdobywcę pucharu Armenii Ararat Erywań (4:2 na wyjeździe i 3:3 u siebie). W III rundzie stanie w szranki ze znacznie poważniejszym i przede wszystkim ogranym w Europie przeciwnikiem.

Hapoel Beer Szewa to nie jest anonimowy klub dla osób interesujących się piłką nieco bardziej, niż wybranie się raz na jakiś czas na stadion lub zobaczenie meczu reprezentacji albo Ligi Mistrzów w telewizji. Wystarczy już jednak orientować się w rozgrywkach Ligi Europy, by wiedzieć, z kim WKS będzie miał do czynienia.

Hapoel Beer Szewa na przestrzeni ostatnich pięciu lat aż trzykrotnie meldował się w fazie grupowej tych rozgrywek. Raz udało im się nawet awansować do 1/16 finału (sezon 2016/17), mimo że w tej fazie mierzyli się z Interem Mediolan, Southampton i Spartą Praga.

Śląsk - Hapoel NA ŻYWO. Trzeba jednak spojrzeć na to, co wydarzyło się w klubie z Beer Szewy tego lata. Odeszło ponad 15 piłkarzy, w tym najlepszy pod względem goli i asyst (odpowiednio 13 i 6 licząc wszystkie rozgrywki) Portugalczyk Josué, który Izrael zamienił na Warszawę i dziś jest piłkarzem Legii. Zdaniem trenera mistrzów Polski Czesława Michniewicza ma on wszystko, by stać się czołowym pomocnikiem nie tylko Legii, ale i całej PKO Ekstraklasy.

Próżno szukać innych gwiazd w składzie najbliższego rywala Śląska. Nie ma nawet napastnika, który miałby pewne miejsce w składzie. Wiele wskazuje na to, że na pozycji nr 9 zagra nominalny skrzydłowy - Sagiv Yehezkel. Wprawdzie latem sprowadzono 27-krotnego reprezentanta Izraela Itaya Shechtera z Maccabi Tel Awiw, ale tuż przed wylotem do Polski 34-latek otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19 i musiał zostać w kraju oraz poddać się kwarantannie.

Siłą Hapoelu jest przede wszystkim szczelna defensywa i mocne stałe fragmenty gry w ofensywie. To dzięki nim strzelili trzy z sześciu bramek w dwumeczu z bułgarską Ardą Kyrdżali (2:0 na wyjeździe i 4:0 u siebie). Szukając liderów tego zespołu, należy wskazać przede wszystkim parę środkowych obrońców, tworzoną przez Portugalczyka Miguela Vítora oraz kolejnego sprowadzonego latem z Maccabi Tel Awiw reprezentanta Izraela - Eitana Tibi. W ofensywie następcą Josué ma szansę zostać Dor Micha, który ostatni sezon spędził na Cyprze. Nie wolno też zapominać o Holendrze z ghańskimi korzeniami Eltonie Acolatse, jednym z najlepszych zawodników dwumeczu z Ardą.

Trener Jacek Magiera nie chciał porównywać Hapoelu z Araratem, który jego zespół wyeliminował tydzień wcześniej. Stwierdził jedynie, że są to dwie całkowicie inne drużyny, a celem Śląska jest awans. Zapewnił także, że jedynie Marcel Zylla nie jest brany pod uwagę przy ustalaniu kadry, a cała reszta - włącznie z niedostępnym w Krakowie Mateuszem Praszelikiem - jest do jego dyspozycji.

- Nie wykluczam, że jakieś zmiany w 24-osobowej kadrze będą, ale jako że tych można dokonywać do 24 godzin przed meczem, to na tę chwilę nie jeszcze jej nie zmienialiśmy. Nawet na ostatnim treningu może się coś wydarzyć, dlatego zaczekamy do jego zakończenia i wtedy podejmiemy ostateczne decyzje - wyjaśnił Magiera. Przypomnijmy, że na dwumecz z Araratem nie był zgłoszony np. Lubambo Musonda, który nie dostał wizy na wjazd do Armenii. Zambijczyka zabrakło także w kadrze na ligowy mecz z Cracovią, ale to wynikało z urazu mięśnia czworogłowego. Po środowej konferencji prasowej odbył się trening, na którym przez pierwsze 30 min mogli być dziennikarze. Musonda się na nim pojawił i normalnie trenował z resztą drużyny. Był także Waldemar Sobota, ale finalnie to właśnie mistrz Polski ze Śląskiem z 2012 roku został skreślony z 24-osobowej kadry zgłoszonej do III rundy. Zastąpił go Caye Quintana.

Śląsk - Hapoel TRANSMISJA TV

Wprowadzenie przed meczem Śląsk - Hapoel od godz. 19:50 w Super Polsacie i Polsacie Sport. Początek transmisji na żywo z meczu Śląsk - Hapoel o godz. 20.00. Śląsk - Hapoel STREAM. A gdzie oglądać mecz online na żywo w internecie? Spotkanie będzie dostępne w aplikacji oraz na stronie IPLA.

20:00 mecz Śląsk Wrocław - Hapoel Beer Shewa