Mecz Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie...

Mecz Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Raz na wozie, raz pod wozem

• Koniec meczu! Śląsk "dowiózł" dwubramkowe prowadzenie z pierwszej połowy i pokonuje przed własną publicznością Jagiellonię 2:0

• Arkadiusz Piech strzel z pola karnego wysoko obok bramki strzeżonej przez... Tarasa Romanczuka.

• Krzysztof Mączyński trafia w mur, a dobitka Jakuba Łabojko została zablokowana!

• Taras Romanczuk.

Gospodarze mają rzut wolny blisko "szesnastki".

• Czerwona kartka dla Grzegorza Sandomierskiego! Bramkarz Jagiellonii piąstkował za polem karnym! Kto zatem zajmie miejsce między słupkami?

• Grzegorz Sandomierski piąstkuje tuż przed linią 16. metra. Gdyby nie jego wyjścia, to Arkadiusz Piech miałby okazję do strzału z woleja.

Sędzia Paweł Raczkowski zbiega do monitora, by obejrzeć tę sytuację
    . Wiemy już teraz, że będą 4 minuty doliczone.

• Dalekie zagranie na wolne pole dl Arkadiusza Piecha było skazane na porażkę. Piłkę łapie Grzegorz Sandomierski.

• Arkadiusz Piech zmienia żegnanego brawami Marcina Robaka.

• Słabe dośrodkowanei Guilherme z rzutu wolnego zapoczątkowało kontrę Śląska. Nieudanym strzałem finalizuje ją Łukasza Broź.

• Gra wznowiona. Bartosz Kwiecień będzie musiał dograć ten mecz do końca. Ireneusz Mamrot wykorzystał już wszystkie zmiany.

• Po rzucie wolnym Igors Tarasovs był na spalonym.

I przerwa w grze. Skurcze łapią Bartosza Kwietnia.

• Czekamy na ostatni gwizdek sędziego. A tu jeszcze 10 minut plus doliczony czas.

Obie ekipy również liczą na to, by mecz się szybko zakończył. Z różnych powodów.

• Michał Chrapek kończy występ w dzisiejszym meczu. Na murawie pojawia się Jakub Łabojko.

• 8 286 widzów we Wrocławiu. Bardzo słaba frekwencja, ale może od tego meczu będzie więcej kibiców na stadionie?

• Teraz zaatakowali gospodarze. Po interwencji Zorana Arsenicia mają rzut rożny.

Białostoczanie wyjaśniają sytuację dalekim wybiciem.

• Korner dla gości. Krótkie rozegranie, po którym na strzał z dystansu decyduje się Arvydas Novikovas. Piłka odbijała się od zawodników jak w pinballu i ledwie doturlała się do Jakuba Słowika.

• Jakub Słowik radzi sobie z groźnym strzałem Martina Kostala z linii 16. metra! Bramkarz miał trochę ułatwione zadanie, bowiem piłka leciała blisko środka brami, gdzie on stał.

• ... a Martin Kostal zmienia Bodvara Bodvarssona.

• Podwójna zmiana w Jagiellonii: Za Stefana Scepovicia pojawia się Patryk Klimala...

• Farshad zmienia Lubambo Musondę.

• Mało tego - sprintem przez prawie całe boisko ruszył Lubambo Musonda! Uciekł rywalom, ale przegrywa pojedynek sam na sam z Grzegorzem Sandomierskim, Nie będzie nawet rzutu rożnego, bo bramkarz Jagiellonii zdołał sprytnie nabić rywala zanim piłka wyszła poza linię końcową.

• Igors Tarasovs wybija piłkę na korner, przerywając atak Jagiellonii.Stały fragment gry nie zagroził gospodarzom.

• Przymnijmy, na jesieni Śląsk wygrał w Białymstoku aż 4:0. Trzy bramki strzelił Marcin Robak, a jedną dołożył Arkadiusz Piech

• Martin Pospisil zmienia bezbarwnego Jesusa Imaza.

• W odpowiedzi skłładna akcja Jagiellonii blisko pola karnego gospodarzy została zakończona strzałem z woleja metr nad poprzeczką.

• Rzut wolny dla Śląska z prawej strony. Niezłe dośrodkowanie przed pole karne, gdzie jednak radzą sobie przyjezdni.

• Ciekawie rozegrany rzut wolny przez gospodarzy. Płaskie zagranie z lewej strony przed pole karne do Roberta Picha, który wbiega w "szesnastkę". W ostatniej chwili został zablokowany - rzut rożny.

• Szeroko ustawiony przy linii bocznej Lubambo Musonda posyła piłkę na dalszy słupek. Zoran Arsenić wybija piłkę sprzed nosa Roberta Picha.

• W pojedynku na skrzydle Arvydas Novikovas nie poradził sobie z Mateuszem Hołownią.

• Lubambo Musonda uderza z dystansu. Sporo brakowało mu do bramki Jagiellonii.

• Druga połowa rozpoczęta. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Wrocławia, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Śląsk - Jagiellonia. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze, którym - delikatnie rzecz ujmując - wicemistrzowie Polski nie zawiesili wysoko poprzeczki.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +1' Po doliczeniu jednej minuty sędzia Paweł Raczkowski kończy pierwszą połowę. Śląsk bez wysiłku prowadzi z apatyczną Jagiellonią po bramkach Michała Chrapka i Marcina Robaka.

• Michał Chrapek dostaje piłkę na 25. metrze. Uderza mniej więcej tam, gdzie wcześniej Krzysztof Mączyński.

• Ostre starcie Mateusza Radeckiego z Tarasem Romanczukiem. Sędzia dopatrzył się przewinienia pierwszego z wymienionych.

• Jagiellonia wygląda, jakby jej gra była puszczona w slow motion. Jeżeli stoją murem za swoim trenerem, to jest on bardzo dziurawy..

• Uwieczniona kapitalna parada Jakuba Słowika po strzale Arvydasa Novikovasa

• Arvydas Novikovas "łamie" akcję w stylu Arjena Robbena. Zbiegł z piłką z prawego skrzydła do środka, po czym uderza zza linii 16. metra. Podbitą piłkę łapie - przed linią końcową - Jakub Słowik.

• Pierwsza próba nieudana, a poprawka ciut lepsza. Ostatecznie piłkę łapie jednak Grzegorz Sandomierski.

• Dobrze teraz we własnej "szesnastce" interweniował Nemanja Mitroić. Przerwał atk Śląska lewą stron, ale będzie korner.

• Michał Chrapek dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Niewiele brakowało, by było już po meczu! Poprzeczka po centrostrzale ratuje Grzegorza Sandomierskiego!

• 3.2 Strzały/strzały celne 4/2

Stuprocentowa skuteczność wrocławian.

• Rzut wolny z prawej strony pozostawił wiele do życzenia. Z kontrą ruszyli białostoczanie, którą w ok. koła środkowego przerwał Krzysztof Mączyński. Żółta kartka na jego koncie.

• Gospodarze ruszyli kontrą prawą flanką. Nemanja Mitrović skosił Łukasza Brozia jak trawę na wiosnę, za co został upomniany żółtą kartką.

• Akcja nie była jednak przerwana na dobre. Piłkę na lewej stronie "szesnastki" dostał Michał Chrapek, który miękko wrzuca na bliższy słupek.Dla Marcina Robaka 5 metrów od bramki + główka = formalność!

Sędzia po kontakcie z "bazą" "uprawomocnił" bramkę dla Śląska.

• ŚLĄSK PODWYŻSZA PROWADZENIE! MARCIN ROBAK!!!

• Podobnie było też po rzucie wolnym z prawej strony...

• Rzut rożny dla gospodarzy z prawej strony. Zupełnie nieudana centra, z która radzi sobie Jagiellonia.

• Krzysztof Mączyński uderza na wysokość 2-3 piętra.

• Teraz rzut wolny na drugiej połowie, ale trochę dalej. Może być równie ciekawie.

• Rzut wolny dla piłkarzy Ireneusza Mamrota z ok. 25. metrów. Na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Arvydas Novikovas, ale piłkę zmierzającą do siatki tuż przy prawym słupku zdołał odbić Jakub Słowik!

• Żółta kartka dlaGuilherme za faul.

• Goście domagają się rzutu karnego po rzekomym faulu na Jesusie Imazie. Sędzia nie widział podstaw, by wskazać na "wapno".

• Po zagraniu z lewej strony przed bramkę białostoczanie mieli problem, by wybić piłkę. Przejął ją Michał Chrapek, który z bliska skierował do siatki!

• GOL DLA ŚLĄSKA! MICHAŁ CHRAPEK!!!

• Lubambo Musonda szarpnął skrzydłem i zdecydował się na centrę. Został zablokowany.

• Piłka trafia do Jakuba Słowika. Jego wybicie pozostawiło wiele do życzenia. A dziwne, bo nie był atakowany.

• Składna akcja Śląska środkiem boiska. W gąszczu zawodników w żółto-czerwonych koszulkach stracili jednak piłkę.

• Na gwizdek Pawła Raczkowskiego ze środka zaczynają goście!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Kto dziś wygra?

• Walcząca o puchary Jagiellonia także ma swoje problemy. Podopieczni Ireneusza Mamrota nie wygrali dwóch spotkań z rzędu: najpierw przegrali 0:1 z Cracovią na wyjeździe, a potem zremisowali z Górnikiem Zabrze w Białymstoku 2:2. Na dodatek na Podlasiu cały czas dobrze pamiętają o jesiennej porażce ze Śląskiem 0:4, która wówczas była wielką niespodzianką.

• O ile przed inauguracją piłkarskiej wiosny w ekstraklasie należało się spodziewać, a wręcz wymagać od Śląska Wrocław wygranej z Zagłębiem Sosnowiec (wrocławianie wygrali 2:0), o tyle w derbach Dolnego Śląska z Zagłębiem Lubin, po porażce z Wisłą w Krakowie, nastroje we Wrocławiu nie były zbyt optymistyczne. Mimo to gospodarze znów okazali się lepsi (2:0), po czym... przegrali na wyjeździe, tym razem z Piastem Gliwice (0:2), po bardzo słabej grze.

• Witamy! W drugim piątkowym spotkaniu 25. kolejki Lotto Ekstraklasy Śląsk Wrocław zmierzy się przed własną publicznością z Jagiellonią Białystok. Zapraszamy na relację na żywo!

red, Piotr Janas

Śląsk - Jagiellonia LIVE! Raz na wozie, raz pod wozem

Śląsk - Jagiellonia LIVE! Raz na wozie, raz pod wozem ©Wojciech Wojtkielewicz

Mecz Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok ONLINE. Tegoroczna dyspozycja gospodarzy układa się w sinusoidę. Zwycięstwa przeplatają się bowiem z porażkami. Jeżeli więc prawidłowość ma zostać utrzymana, to dzisiaj kibice ucieszą się z punktów. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30.

Mecz Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok ONLINE

O ile przed inauguracją piłkarskiej wiosny w ekstraklasie należało się spodziewać, a wręcz wymagać od Śląska Wrocław wygranej z Zagłębiem Sosnowiec (wrocławianie wygrali 2:0-przyp. PJ), o tyle w derbach Dolnego Śląska z Zagłębiem Lubin, po porażce z Wisłą w Krakowie, nastroje we Wrocławiu nie były zbyt optymistyczne. Mimo to gospodarze znów okazali się lepsi (2:0-przyp. PJ), po czym... przegrali na wyjeździe, tym razem z Piastem Gliwice (0:2), po bardzo słabej grze.

- Byłem bardzo zawiedziony naszą postawą w Gliwicach, ponieważ piłkarze zagrali poniżej naszych oczekiwań i swoich umiejętności. W trakcie analizy nie zabrakło krytyki pod adresem zawodników, ale musimy patrzeć przed siebie. Jagiellonia ma wysoką jakość, co pokazuje ich miejsce w tabeli, bo nie znalazła się tam przypadkowo. Musimy zwrócić uwagę na środek pola i atak, bo zwłaszcza tam nasi najbliżsi rywale są najgroźniejsi - ocenił trener Vitezslav Lavicka.

Czech zwrócił także uwagę na to , że Śląsk grający we Wrocławiu to całkiem inna drużyna i trudno się z nim nie zgodzić. WKS u siebie potrafi zdominować rywala i wykorzystać swoje atuty, zwłaszcza na skrzydłach. Dobre wejście do ligi notuje reprezentant Zambii Lubambo Musonda, który został wybrany piłkarzem lutego w Śląsku. Po drugiej stronie całkiem nieźle radzi sobie Robert Pich, a na tę dwójkę ciągle naciska Irańczyk Farshad Ahmadzadeh.

Oglądaj mecz Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok na żywo online w Player.pl >>>

Problemem jest rywalizacja na środku obrony, a w zasadzie jej brak. Przesunięcie Piotra Celebana na prawą flankę sprawia, że na stoperze mogą grać tylko Wojciech Golla, Igors Tarasovs i Mariusz Pawelec. Pierwsi w Gliwicach wypadli fatalnie, a Pawelec to bardziej uzupełnienie, aniżeli kandydat do gry w pierwszej jedenastce. Rozwiązaniem mógłby być powrót Kamila Dankowskiego, co pozwoliłoby przywrócić Celebana na środek.

- Kamil sumiennie pracuje i czeka na swoją szansę. Nie jestem typem trenera, który po jednej porażce na wyjeździe wymienia cały skład. Nie mówię, że zmian nie będzie w ogóle, ale nie należy spodziewać się rewolucji. Z powodów zdrowotnych mamy jeden znak zapytania w obronie, ale ze względów taktycznych nie chcę mówić, o kogo konkretnie chodzi - uciął Lavicka.

- Takie mecze siedzą w głowach i odciskają piętno na drużynie. Niemniej musimy zagrać mądrze, a nie tylko próbować za wszelką cenę coś udowodnić, bo to nie zawsze dobrze się kończy. Chcemy zdobyć trzy punkty - deklaruje szkoleniowiec „Jagi” Ireneusz Mamrot.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok?

Nie zagrają:

Śląsk: Cotra, Augusto, Cholewiak
Jagiellonia: Savković, Poletanović

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Jagiellonia - Śląsk 0:4 (Ekstraklasa, 01.10.2018)
Śląsk - Jagiellonia 1:0 (Ekstraklasa, 15.12.2017)
Jagiellonia - Śląsk 1:1 (Ekstraklasa, 19.08.2017)

Mecz Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV

Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Canal+ Sport. W internecie mecz dostępny dzięki aplikacji Canal+ Sport Online oraz na stronie ncplusgo.pl. Komentuje duet : Robert Skrzyński – Remigiusz Jezierski. Reporterami z murawy będą natomiast Maciej Klimek i Mariusz Wróblewski. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:30.