PKO Ekstraklasa. Mecz Śląsk Wrocław - Korona Kielce....

PKO Ekstraklasa. Mecz Śląsk Wrocław - Korona Kielce. Postawić kolejny krok. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• KOnrad Poprawa - 3
    • Łukasz Bejger - 2 (Daniel Leo Gretarsson - bez oceny)
    • Victor Garcia - 3
    • Patrick Olsen - 3
    • Adrian Bukowski - 3 (Nahuel Leiva - 3)
    • John Yeboah - 4 (Cayetano Quintana - bez oceny)
    • Michał Rzuchowski - 3 (Dennis Jastrzembski - 3)
    • Erik Exposito - 3

• Marcel Zapytowski - 3
    • Dominick Zator - 3
    • Piotr Malarczyk - 3 (Dawid Błanik - 3)
    • Miłosz Trojak - 3
    • Marius Briceag - 3
    • Jacek Podgórski - 3 (Marcus Godinho - 3)
    • Jakub Łukowski - 4
    • Marcin Szpakowski - 3 (Kyrylo Petrov - 3)
    • Ronaldo Deaconu - 3
    • Nono - 3 (Dalibor Takac - 3)
    • Jewgienij Szykawka - 3 (Bartosz Śpiączka - bez oceny)
  • Koniec meczu. Śląsk Wrocław remisuje z Koroną Kielce (1:1). Obie bramki padły w drugiej połowie - na trafienie Johna Yeboaha odpowiedział, z rzutu karnego, Jakub Łukowski.

• Mocne dośrodkowanie Dalibora Takaca z lewej strony. Bartosz Śpiączka wyskoczył wyżej od Daniela Leo Gretarssona, ale główkuje wyżej nić mocno przed siebie. Rafał Leszczyński łapie piłkę

• [WIDEO] GOL JAKUBA ŁUKOWSKIEGO Z RZUTU KARNEGO

• Śląsk mógł zapewnić sobie zwycięstwo! Po dalekim wybiciu pomylił się Miłosz Trojak i Cayetano QUintana miał autostradę do bramki Korony! Jego strzał z ostrego kąta z trudem paruje Marcel Zapytowski!

• Daniel Leo Gretarsson wchodzi na ostatnie minuty za Łukasza Bejgera.

• Paweł Raczkowski dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• Kielczanie poczuli krew i chcą zgarnąć pełną pulę. Osaczyli rywala w jego polu karnym, ale przez ten tłok zabrakło dokładnego dośrodkowania.

• Faul Łukasza Bejgera na Dawidzie Błaniku; rzut karny dla Korony Dawid Błanik zahaczony przez Łukasza Bejgera

• JAKUB ŁUKOWSKI NIE MYLI SIĘ!!!

Mocne, pewne uderzenie przy prawym słupku. Zmylony Rafał Leszczyński rzucił się w stronę drugiego!

• Ale wcześniej zmiana w Śląsku: Cayetano Quintana wchodzi, John Yeboah schodzi.

• Paweł Raczkowski nie ma wątpliwości! Dawida Błanika w polu karnym zahaczył Łukasz Bejger i sędzia dyktuje rzut karny!

• ... a za Jewgienija Szykawkę pojawia się Bartosz Śpiączka.

• Podwójna zmiana w Koronie: Dawid Błanik za Piotra Malarczyka...

• Kolejna zmarnowana kapitalna okazja gości! Jakub Łukowski dopada do bezpańskiej piłki w polu karnym, po czym uderza anemicznie w środek bramki - tam gdzie stał Rafał Leszczyński!

• NIE MA GOLA DLA KORONY!

Bardzo dobre dośrodkowanie z prawe strony w pole karne do Jakuba Łukowskiego, który uderza głową w stronę prawego dolnego rogu! Wyciągnięty jak struna Rafał Leszczyński zdołał odbić piłkę!

• Marcel Zapytowski piąstkuje przed pole karne, skąd na strzał z woleja zdecydował się Nahuel Leiva. Kibic siedzący w najwyższych rzędach trybuny za bramkę wróci do domu z pamiątkową - piłką meczową.

• Erik Exposito w ostatniej chwili zablokowany w "szesnastce" Korony. Rzut rożny.

• 5 224 widzów na Tarczyński Arena.

• Jakub Łukowski przedzierał się w pole karne. Osaczony przez 2-3 rywali traci piłkę w prawym narożniku pola bramkowego.

• Łukasz Bejger naprawia swój błąd w "szesnastce", powstrzymując rywala. W ostatniej chwili powstrzymał Dalibora Takaca.

• Gospodarze idą za ciosem. Kolejne dośrodkowanie Victora Garcii i po interwencji obrony jest rzut rożny. Bez zagrożenia.

• Sędzia Paweł Raczkowski wskazuje na środek boiska - gol Johna Yeboaha zostaje uznany!

• ... a za Nono na murawie melduje się Dalibor Takac.

• Marcus Godinho zmienia Jacka Podgórskiego...

• Do odbitej piłki przed polem karnym dopada Nahuel Leiva. Jego atomowe uderzenie zostało zablokowane, ale miał okazję do poprawki. Podcinką zagrywa w pole karne do Diogo Verdaski, który wolejem wystawia na środku pola bramkowego Johnowi Yeboahowi. Ten - mimo pressingu rywala - kieruje ją do siatki!

Jeszcze czekamy na weryfikację z wozu VAR (sędzia Paweł Raczkowski pozostaje na murawie...)

• GOL DLA ŚLĄSKA! STRZELCEM JOHNA YEBOAHA!!!

• Marcel Zapytowski niepewnie piąstkuje po dośrodkowaniu Victora Garcii z narożnika...

• Erik Exposito w roli lewoskrzydłowego. Zagrywa mocno i płasko na środek pola karnego, gdzie nie było jednak żadnego z partnerów. Obrona Korony na wszelki wypadek wybija za linię końcową.

• Dobre dośrodkowanie Victora Garcii w pełnym biegu z lewej strony. Piotr Malarczyk "szczupakiem" wybija piłkę.

• Śląsk - Korona

• 2 Strzały 8
    • 1 Strzały celne 1
  • Nahuel Leiva szukał miejsca do oddania strzału zza linii 16. metra. Miał jednak piłkę na prawej (słabszej) nodze i przekładając ją stracił ją.

• Seria rzutów rożnych nie przynosi zagrożenia pod bramką gospodarzy. Po złapaniu piłki Rafał Leszczyński chciał dalekim wyrzutem uruchomić Dennisa Jastrzembskiego. W porę zorientował się obrońca Korony.

• A teraz było groźnie pod drugą "szesnastką"! Jewgienij Szykawka przepychał się z Łukaszem Bejgerem i decyduje się na strzał. Piłka po rykoszecie od defensora Śląska mija dalszy słupek bramki w nieznacznej odległości!

• Po chwili Erik Exposito - stojąc tyłem do bramki na 18. metrze - rozciąga grę do lewej strony. Tam był Victor Garcia, którego płaskie zagranie w okolice bliższego słupka nie znajduje adresata.

• Kontra gospodarzy w postaci lagi Johna Yeboaha do rozpędzonego świeżo wprowadzonego Dennisa Jastrzembskiego. Przytomnie przed polem karnym interweniuje Marcel Zapytowski.

• ... a za Michała Rzuchowskiego na murawie melduje się Dennis Jastrzembski.

• Podwójna zmiana w Śląsku: Nahuel Leiva zastępuje Adriana Bukowskiego...

• Do akcji lewą stroną podłączył się Victor Garcia. Jego dośrodkowanie pozostawiło wiele do życzenia. Przepraszający gest Hiszpana do kolegów oczekujących w polu karnym na dokładne zagranie.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Konrad Poprawa, który ucierpiał w starciu z rywalem. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• NIE MA GOLA DLA KORONY!!!

Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego dośrodkowanie na dalszy słupek, gdzie po zgraniu Jewgienij Szykawka z bliska obije lewy słupek! Dobitkę Jakuba Łukowskiego z dystansu intuicyjnie paruje Rafał Leszczyński!

• Konrad Poprawa upomniany żółtą kartką za faul na Jewgieniju Szykawce.

• Jewgienij Szykawka pokonuje Rafała Leszczyńskiego, ale był na spalonym Jewgienij Szykawka

• Wrocławianie niedokładnie wybijają piłkę z "szesnastki" po dośrodkowaniu Jacka Podgórskiego. Jeszcze zablokowany był strzał Jakuba Łukowskiego, a dobitka Jewgienija Szykawki - po odbiciu od poprzeczki - trafia do siatki! Białorusin był jednak na wyraźnym spalonym!

• Naciskany Patrick Olsen niedokładnie wycofuje piłkę do Konrada Poprawę. Gospodarzom udało się jednak oddalić niebezpieczeństwo od własnego pola karnego.

• Korona zaczyna drugą połowę. Śląsk przystępuje do niej bez zmian.

• Zmiana w ekipie gości na drugie trzy kwadranse: Kyrylo Petrov wchodzi w miejsce mającego żółtą kartkę Marcina Szpakowskiego.

• Wracamy do Wrocławia, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Śląsk - Korona Kielce w ramach 20. kolejki Ekstraklasy. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis, a kartek więcej niż celnych strzałów.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +1' Za mocne podanie Nono do Jakuba Łukowskiego. Diogo Verdasca blokował rywala, by spokojnie piłkę złapał Rafał Leszczyński.

Koniec pierwszej połowy. Śląsk Wrocław bezbramkowo remisuje z Koroną Kielce. Za nami 225 minut 20. kolejki Ekstraklasy, bramek: 0.

• Jakub Łukowski na lewej stronie. Przełożył piłkę do prawej nogi, po czym podaje płasko w pole karne do Jewgienija Szykawkę. Wmieszał się w to Patrick Olsen, który przejmuje futbolówkę.

• Marcin Szpakowski upomniany żółtą kartką za spóźnione wejście w Patricka Olsena. To jego czwarte "żółtko" w tym sezonie, więc nie zagra w następnej kolejce z Lechią Gdańsk.

• Dobre prostopadłe zagranie Mariusa Briceaga przed pole karne do Nono. Temu nie udało się w tempo "zabrać się" z piłką w "szesnastkę". Został jeszcze skutecznie przyblokowany.

• I jeszcze jedna kartka - upomniany Erik Exposito za ostre wejście w Miłosza Trojaka w walce o górną piłkę.

• Jakub Łukowski upomniany żółtą kartką za faul.

• Niezłe dośrodkowanie Nono w pole karne. Osaczony Jewgienij Szykawka nie miał szans, by dojść do piłki.

• Erik Exposito poradził sobie na lewym skrzydle z Dominickiem Zatorem. Piotr Malarczyk przerwał rajd Hiszpana zdecydowanym wejściem barkiem. Sędzia bez wahania sięga do kieszonki - żółta kartka.

• Marius Briceag decyduje się na strzał z 25-30 metrów. Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką; choć tor jej lotu miał pod kontrolą Rafał Leszczyński!

• Prawie połowa "polskiego dorobku" (8) jest dziełem Jakuba Łukowskiego

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie w pole karne. Wszyscy byli przyczajeni w pobliżu linii 16. metra, a piłka poleciała w stronę dalszego słupka. Za darmo oddana piłka gościom, którzy niespiesznie wznawiają grę z "piątki".

• Kolejny faul na Eriku Exposito ok. 30 metrów od bramki Korony. Przewinił Miłosz Trojak.

• Jakub Łukowski "łamie" akcję z lewego skrzydła do środka. Uderza z ok. narożnika pola karnego w stronę bliższego słupka; piłkę spokojnie do "koszyczka" łapie Rafał Leszczyński.

• Marcel Zapytowski spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z lewego narożnika. Chcąc szybko wznowić grę popchnął Konrada Poprawę, który "nadział się" zawodnika Korony i padł na murawę.

• Ciekawie zapowiadała się teraz akcja Śląska. Mocne dośrodkowanie na dalszy słupek do Erika Exposito, ale uprzedził go Piotr Malarczyk - rzut rożny dla gospodarzy.

• Jacek Podgórski poradził sobie na skrzydle z Victorem Garcią, po czym mocno wstrzelił piłkę w pole karne. Osamotniony Nono nie sięgnął piłki na wślizgu...

• Victor Garcia niedokładnie podaje ze stojącej piłki do Patricka Olsena. Skutecznie przyblokował go Jakub Łukowski, który pozwolił futbolówce przeturlać się za linię końcową.

• I teraz rzut wolny pod drugą bramką. Przy dośrodkowaniu Jewgienij Szykawka za szybko wbiegł przed bramkę. Trzeci raz w tym meczu dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Dośrodkowanie Patricka Olsena na Diogo Verdascę, którego anemiczny strzał głową nie mógł sprawić problemu Marcelowi Zapytowskiemu.

• Erik Exposito faulowany na lewej stronie przez Dominicka Zatora. Kolejna okazja dla gospodarzy ze stałego fragmentu gry.

• Nono przepuszcza piłkę w środku pola do Mariusa Briceaga. Ten centruje w "szesnastkę" do Jacka Podgórskiego, ale wmieszał się w tę akcję będący na spalonym Jewgienij Szykawka.

• Bilans: 2 wygrane Śląska i 2 remisy (po 1:1)

• Ronaldo Deaconu w roli lewoskrzydłowego. Przekłada piłkę do prawej nogi, po czym wrzuca zbyt głęboko w pole karne. Rafał Leszczyński spokojnie interweniuje.

• Ciekawie zapowiadała się kontra Korony po dalekim zagraniu. Zgrywający piłkę Jewgienij Szykawka był jednak na spalonym.

• A teraz Marius Briceag posyła mocne dośrodkowanie w okolice prawego (dalszego) narożnika pola bramkowego do Jakuba Podgórskiego. Ten kontruje uderzeniem głową w stronę lewego górnego rogu, ale nie na tyle, by piłka znalazła drogę do siatki. "Zamykający" akcję Nono nie sięgnął jej.

• W odpowiedzi mający sporo miejsca na lewej stronie Victor Garcia posyła wysokie dośrodkowanie na dalszy słupek do Erika Exposito. Ten nie zdołał mocno uderzyć głową w stronę bramki.

• Po przechwycie Korona miała okazję do kontry. Jewgienij Szykawka nie miał szans, by przebić się środkiem, mając przed sobą trzech rywali.

• Nie wyszło lewą, to piłkarze Ivana Djurdjevicia zaatakowali prawą stroną. Po szybkiej wymianie podań dośrodkowanie niemal z linii końcowej nie znalazło adresata w pobliżu bliższego słupka.

• Lewą stroną próbował przedrzeć się Michał Rzuchowski. Nie dość, że nie poradził sobie z Dominickiem Zatorem, to jeszcze wyjechał z piłką za linię boczną

• Erik Exposito uderza z rzutu wolnego obok muru, ale w środek bramki. Dokładnie tam, gdzie z "koszyczkiem" czekał Marcel Zapytowski.

• Erik Exposito faulowany przez Piotra Malarczyka ok. 25 metrów od bramki beniaminka. 5-6 zawodników w zielonych strojach jest przy arbitrze i piłce, ale najprawdopodobniej na bezpośrednie zdecyduje się poszkodowany.

• Atak Śląska prawą stroną przerwany tuż za linią środkową. Z zaczepną akcją ruszyli goście. Dośrodkowanie Mariusa Briceaga było jednak za krótkie.

• Na lewej stronie pograli Jakub Łukowski z Jewgienijem Szykawką. Drugi z wymienionych za mocno wypuścił sobie piłkę, z czego skorzystał Konrad Poprawa.

• Na gwizdek Pawła Raczkowskiego spotkanie ze środka zaczynają wrocławianie!

• Obie drużyny są już na murawie! Za moment losowanie stron - kapitanami są Patrick Olsen i Miłosz Trojak.

• Najskuteczniejsi strzelcy obu drużyn:

• Śląsk: Erik Exposito (4 gole); John Yeboah i Patrick Olsen (po 2), Petr Schwarz (1)
    • Korona: Jakub Łukowski (8), Bartosz Śpiączka (4); Dawid Błanik i Jewgienij Szykawka (po 2)
  • W rundzie jesiennej to niespodziewanie wygrała Korona. Na Suzuki Arenie padł wynik 3:1, a dubletem popisał się Bartosz Śpiączka. Czy scenariusz może się powtórzyć? Przekonamy się wkrótce.

• Skład Korony Kielce

• Korona natomiast plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli. Dwa punkty więcej od zamykającej tabelę Miedzi, cztery mniej od Zagłębia, które znajduje się nad kreską... nie ma innej drogi, trzeba pokusić się z Śląskiem o komplet. Byłaby to fantastyczna sprawa w kwestii ucieczki spod topora.

• Skład Śląska Wrocław

• Udana poprzednia kolejka - to jest coś, co łączy drużynę Ivana Djurdevica i Kamila Kuzery. Pytanie brzmi: Jak obie drużyny zachowają się dziś; słowem - czy zrobią kolejny krok. Gospodarze z Wrocławia mimo 11. miejsca w tabeli i sporej zaliczki nad strefą spadkową (7 punktów) nie chcieliby utknąć w środku tabeli. Aspiracje Śląska sięgają wyżej. Pokonanie trzeciej drużyny i to dwukrotnie - na jesień i w rundzie wiosennej - może być dowodem, że Śląsk chciałby zagrać o coś więcej. Może o europejskie puchary? Do końca sezonu jeszcze sporo czasu.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Co ta kolejka ma wspólnego z inauguracyjną rundy wiosennej w Ekstraklasie? Otóż to, że w obu piątkowych meczach były bezbramkowe remisy. Na gole przychodzi nam zatem czekać do soboty. I tak, za 25 minut, podejście numer jeden - Śląsk Wrocław zmierzy się z Koroną Kielce.

Spotkanie na Tarczyński Arena poprowadzi Paweł Raczkowski...

©Szymon Starnawski

PKO Ekstraklasa. Mecz Śląsk - Korona ONLINE. Co łączy te dwa zespoły? Obie przed tygodniem zaskoczyły i zaliczyły wygraną. Śląsk pokonał faworyzowaną Pogoń i to na ich terenie, a beniaminek z Kielc był lepszy od Cracovii wygrywając pierwszy mecz w lidze od końcówki sierpnia. Cel na dziś dla obu drużyn? Postawić kolejny krok, przedłużyć passę i pokazać, że wydarzenia sprzed tygodnia to nie przypadek. Gdzie oglądać mecz Śląsk - Korona na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacje LIVE od godziny 14:30.

Śląsk - Korona ONLINE

Udana poprzednia kolejka - to jest coś, co łączy drużynę Ivana Djurdevica i Kamila Kuzery. Pytanie brzmi: Jak obie drużyny zachowają się dziś; słowem - czy zrobią kolejny krok. Gospodarze z Wrocławia mimo 11.
miejsca w tabeli i sporej zaliczki nad strefą spadkową (7 punktów) nie chcieliby utknąć w środku tabeli. Aspiracje Śląska sięgają wyżej. Pokonanie trzeciej drużyny i to dwukrotnie - na jesień i w rundzie wiosennej - może być dowodem, że Śląsk chciałby zagrać o coś więcej. Może o europejskie puchary? Do końca sezonu jeszcze sporo czasu.

- To jest bardzo agresywny zespół, który gra w prosty sposób i nie komplikuje sobie życia. Na pewno będą chcieli nam uprzykrzyć życie i sprawić jakąś niespodziankę. My po meczu z Zagłębiem też mamy więcej doświadczenia. Widzimy, że w tej lidze nie ma żadnych zespołów, na które można wyjść i powiedzieć: “ten mecz będzie taki i taki”. Tylko maksymalna koncentracja i maksymalne skupienie, też proste granie i unikanie popełniania prostych błędów. To jest klucz do zwycięstwa. Nikt z nas – ani Korona Kielce, ani Śląsk Wrocław – nie będzie ryzykował. To może być brzydki mecz i ostrożny mecz, tak że na pewno czeka nas bardzo trudne spotkanie - mówił o sobotnim rywalu trener Śląska Ivan Djurdević.

- Chcemy grać swoją piłkę. Pracowaliśmy cały okres, aby stworzyć odpowiednie warunki do gry. Zdajemy sobie też sprawę z potencjału ofensywnego Śląska, dlatego będą momenty, kiedy będziemy mocni z piłką oraz gdy będziemy mocno cierpieć. Śląsk to bardzo dobry jakościowo zespół. Potrafią grać w piłkę, pokazali to, wygrywając przed tygodniem. Co prawda dużo się bronili, bo Pogoń miała znaczą przewagę przy piłce, ale to jest pomysł ich trenera. My mamy swoje przemyślenia. Musimy być gotowi na nawet trzy rozwiązania taktyczne przeciwnika - powiedział z kolei trener gości Kamil Kuzera.

Rozjemcą w meczu Śląsk - Korona będzie doświadczony sędzia Paweł Raczkowski z Warszawy.

Przewidywalne składy na mecz Śląsk - Korona:
Śląsk: Rafał Leszczyński - Diogo Verdasca, Daniel Leo Gretarsson, Konrad Poprawa - Martin Konczkowski, Patrick Olsen, Adrian Bukowski, Victor Garcia, John Yeboah, Cayetano Quintana - Erik Exposito.
Korona: Marcel Zapytowski - Dominick Zator, Piotr Malarczyk, Miłosz Trojak, Marius Briceag - Adam Deja, Jacek Podgórski, Dalibor Takac, Nono, Jakub Łukowski - Bartosz Śpiączka.

Nie zagrają w meczu Śląsk - Korona:
Śląsk: Petr Schwarz, Patryk Janasik, Jakub Lutostański (kontuzje).
Korona: Bartosz Kwiecień, Dawid Węckowski (kontuzje).

Mecz Śląsk - Korona TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w Canal+ Sport oraz w Canal+ Sport 3. Mecz dostępny również w Internecie w Canal+ Online i Polsat Box Go. Mecz skomentuje duet Robert Skrzyński i Remigusz Jezierski. Pierwszy gwizdek o godz. 15:00. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 14:30 – zapraszamy!