Lech Poznań

3

3 1 połowa

• Koniec meczu! Śląsk we Wrocławiu zremisował z Lechem Poznań 3:3!

• Po zagraniu Filipa Marchwińskiego piłka odbiła się od Roberta Picha i przeleciała tuż obok bramki Śląska.

• Pięć minut doliczył arbiter do drugiej części gry.

• Kontuzja Israela Puerto. Wygląda to na uraz kolana.

• Mikael Ishak po podaniu Jana Sykory wyprzedził Wojciecha Gollę i oddał strzał z woleja. Piłka ostemplowała poprzeczkę!

• Przemysław Bargiel wszedł w miejsce Mathieu Scaleta.

• Rafał Makowski zameldował się na boisku w miejsce Lubambo Musondy.

• Tomasz Dejewski wszedł w miejsce Djordje Crnomarkovicia.

• Filip Marchwiński wszedł w miejsce Daniego Ramireza.

• Filip Bednarek wyłapał płaski strzał Roberta Picha z piętnastego metra.

• Dani Ramirez pocelował zza pola karnego przy prawym słupku. Na posterunku był Matus Putnocky.

• Waldemar Sobota przymierzył z dystansu. Piłka poleciała ponad poprzeczką.

• Dino Stiglec został ukarany żółtą kartką.

• Piotr Samiec-Talar zameldował się na boisku w miejsce Mateusza Praszelika.

• Jan Sykora wszedł na boisko w miejsce Michała Skórasia.

• Dino Stiglec wszedł na boisko w miejsce Mariusza Pawelca.

• Waldemar Sobota został napomniany żółtą kartką.

• Mikael Ishak otrzymał piłkę stojąc tyłem do bramki. Szwed odwrócił się i uderzył. Futbolówka po rykoszecie przeleciała tuż nad poprzeczką!

• Jakub Kamiński strzelał ze skraju pola karne. Obok słupka.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z woleja z dwunastu metrów huknął Robert Pich. Słowak nieznacznie się pomylił!

• Jakub Moder dośrodkował w pole karne. Mikael Ishak główkował w trudnej sytuacji i futbolówka minęła cel.

• Waldemar Sobota wypracował sobie niezłą okazję do uderzenie. Piłkarz Śląska strzelił jednak nieczysto.

• Robert Pich uderzył podcinką w środek bramki, a Bednarek rzucił się w prawy róg. Śląsk doprowadził do wyrównania!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! ROBERT PICH! 3:3!

• Rzut karny dla Śląska! Lubambo Musonda wycięty w szesnastce przez Tymoteusza Puchacza.

• Pedro Tiba ponownie sponiewierany przez piłkarzy Śląska. Portugalczyk trzyma się za kostkę.

• Gramy! Piotr Lasyk rozpoczął drugą część spotkania!

• Koniec pierwszej polowy! Po kapitalnej wymianie ciosów Lech prowadzi we Wrocławiu 3:2!

• Dwie minuty doliczył Piotr Lasyk do pierwszej połowy.

• Mariusz Pawelec uratował Śląsk po dośrodkowaniu Michała Skórasia. Już gotowy, żeby zamknąć akcję był Jakub Kamiński.

• Chwila przerwy w grze. Na murawie leży Pedro Tiba.

• Mateusz Praszelik uderzył z dystansu na bramkę Filipa Bednarka. Strzał wyraźnie niecelny.

• Pedro Tiba wstrzelił piłkę, a ta trafiła w Mikaela Ishaka i nieznacznie minęła bramkę gospodarzy.

• Pedro Tiba wpadł w pole karne i dorzucił piłkę do niepilnowanego Mikaela Ishaka. Snajper Kolejorza z woleja uderzył przy słupku i zaskoczył Putnocky'ego po raz drugi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! 3:2 DLA LECHA! MIKAEL ISHAK!

• Dani Ramirez wpakował futbolówkę pod poprzeczkę! Chwilę wcześniej nieczysto uderzył ją Mikael Ishak.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:2! DANI RAMIREZ!

• Jakub Kamiński oddał strzał z bliska po dograniu Michała Skórasia. Śląsk uratował w tej sytuacji znakomicie interweniujący Piotr Celeban!

• Kolejna szarża Lubambo Musondy. Zambijczyk był jednak na pozycji spalonej.

• Znowu było groźnie pod bramką Kolejorza. Jakub Łabojko huknął z dystansu, ale piłka poszybowała pół metra ponad poprzeczką.

• Lubambo Musonda dynamicznie wbiegł w pole karne. Uderzenie zawodnika Śląska nogami obronił Filip Bednarek!

• Po rzucie rożnym piłkę z bliska trącił kolanem Mathieu Scalet. Filip Bednarek instynktownie interweniował, ale już za linią bramkową. Po analizie VAR gol został uznany.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! MATHIEU SCALET! 2:1 DLA ŚLĄSKA!

• Szybka odpowiedź Śląska! Po dośrodkowaniu Waldemara Soboty z rzutu rożnego do piłki na siódmym metrze wyskoczył Piotr Celeban i głową pokonał Filipa Bednarka!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:1! PIOTR CELEBAN!

• Michał Skóraś dograł płasko z prawej strony na piąty metr do Pedro Tiby. Ten trącił piłkę, a futbolówka następnie trafiła do Mikaela Ishaka. Szwed z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

• GOOOOOOOOOOL! 1:0 DLA LECHA! MIKAEL ISHAK!

• Było groźnie! Mateusz Praszelik lewą nogą kopnął piłkę w kierunku dalszego słupka. Robert Pich nieco się spóźnił i nie zamknął akcji.

• Tymoteusz Puchacz szarżował lewym skrzydłem. Skutecznie zatrzymał lechitę Piotr Celeban.

• Pierwszy gwizdek Piotra Lasyka. Spotkanie już się rozpoczęło!

• W poprzednim sezonie w trzech starciach ze Śląskiem Lech zdobył ledwie dwa punkty (porażka 1:3 przy Bułgarskiej, remisy 1:1 i 2:2 we Wrocławiu).

• Lech Poznań w dwóch spotkaniach zdobył tylko jeden punkt i w tabeli plasuje się na miejscu dziesiątym (przegrana w Lubinie z Zagłębiem 1:2 i remis u siebie z Wisłą Płock 2:2).

• Po dwóch kolejkach nowego sezonu Śląsk z kompletem punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli (wygrana u siebie z Piastem 2:0 i zwycięstwo w Krakowie z Wisłą 3:1).

• W takim zestawieniu rozpocznie Lech Poznań:

• Oto wyjściowa jedenastka Śląska Wrocław:

• O godzinie 20 przy al. Śląskiej we Wrocławiu ekipa Śląska skonfrontuje się z Lechem Poznań w meczu 3. kolejki PKO Ekstraklasy. Witamy w relacji LIVE!

DW

ŚląSk Lech TRANSMISJA

Śląsk Wrocław - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA I STREAM NA ŻYWO ©Pawel Relikowski / Polskapress

Śląsk - Lech ONLINE. W sobotę o godz. 20:00 Śląsk Wrocław podejmie przed własną publicznością Lecha Poznań w meczu 3. kolejki PKO Ekstraklasy. Wrocławianie mają na swoim koncie sześć punktów po dwóch meczach. Kolejorz źle zaczął rozgrywki, bo ugrał tylko jeden remis. Czy WKS po przerwie na reprezentację utrzymał swoją formę?

Śląsk - Lech ONLINE

Śląsk Wrocław ma za sobą bardzo udaną inaugurację sezonu. Pomimo poważnych braków kadrowych (kontuzje Guillermo Cotugno, Dino Štigleca, Patryka Janasika, Rafała Makowskiego, Krzysztofa Mączyńskiego oraz brak możliwości korzystania z będącego na kwarantannie Erika Expósito), wrocławianie wygrali z Piastem Gliwice 2:0 oraz z Wisłą w Krakowie 3:1.
Ze znakomitej strony pokazał się Mateusz Praszelik, który wykorzystuje przepis o obowiązkowym graniu młodzieżowca. Były zawodnik Legii zaliczył kluczowe asysty w dotychczasowych zwycięstwach wrocławian. Został dzięki temu uznany najlepszym młodym zawodnikiem sierpnia w naszej lidze.

Śląsk - Lech NA ŻYWO. Lech Poznań z kolei nie może być zadowolony z dwóch pierwszych kolejek. Poznaniacy przegrali z Zagłębiem w Lubinie 1:2 oraz zremisowali z Wisłą Płock 2:2. Należy jednak obiektywnie przyznać, że w obu tych spotkaniach byli stroną przeważającą, a o utracie punktów decydowały błędy indywidualne. Zwłaszcza w dobrej dyspozycji są nowe nabytki Kolejorza. Mikael Ishak ma już dwa ligowe bramki na swoim koncie, a w dodatku wybronił z Wisłą Płock remis. Napastnik w kluczowym momencie wybił piłkę z własnej linii bramkowej i uchronił zespół przed dwiema porażkami z rzędu. Swoją cegiełkę dołożył również Alan Czerwiński, który może grać zarówno na prawej obronie, jak i prawym skrzydle. Nie wiadomo jeszcze, co zaprezentuje Mohammad Awwad, który w piątek przebywał w Poznaniu na testach medycznych. Może zadebiutuje już w sobotę?

W poprzednim sezonie w trzech starciach ze Śląskiem Lech zdobył dwa punkty (porażka 1:3 przy Bułgarskiej, remisy 1:1 i 2:2 we Wrocławiu). Co ciekawe, Śląsk to jedyny klub, z którym w ubiegłym sezonie Lech nie zdobył trzech punktów. Czy uda się to zmienić w sobotę?

Śląsk - Lech LIVE. W czwartek WKS dopiął wyczekiwany transfer Bartłomieja Pawłowskiego, który po kilkutygodniowej batalii w końcu rozwiązał kontrakt ze swoim tureckim pracodawcą - Gaziantep FK. 28-letni skrzydłowy podpisał trzyletni kontrakt ze Śląskiem i teoretycznie może zagrać już w sobotę, ale znając trenera Vítězslava Lavičkę, raczej nie ma co liczyć na taki scenariusz. Niemniej sam fakt pozyskania tego zawodnika bardzo ucieszył zarówno szkoleniowca jak i wszystkich w klubie.

Śląsk Wrocław, wygrywając dzisiaj z Lechem, ma szanse na zajęcie pozycji lidera PKO Ekstraklasy. Przed tą kolejką wrocławianie mieli na koncie tyle samo punktów, co otwierający tabelę Górnik Zabrze.

Śląsk - Lech PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Śląsk: Putnocky - Celeban, Puerto, Golla, Pawelec - Sobota, Łabojko - Musonda, Praszelik, Pich - Piasecki
Lech: Bednarek - Czerwiński, Satka, Rogne, Puchacz - Moder, Tiba - Kamiński, Ramirez, Jóźwiak - Ishak

Śląsk - Lech TRANSMISJA

Mecz Śląsk - Lech rozpocznie się w sobotę 12 września o godz. 20:00. Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3 (transmisja z audiodeskrypcją). Internetowy stream online dostępny jest pod adresami ncplusgo.pl, canalplus.com i player.pl. Relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Sobotni mecz poprowadzi Piotr Lasyk z Bytomia.