Śląsk Wrocław

1

Lech Poznań

1

• Koniec meczu. Po pięknej bramce Darko Jevticia, Lech Poznań wywozi "oczko" z (pustego) Wrocławia!

• Starcie Pawła Tomczyka z Kamilem Dankowskim. zdaniem sędziego przewinił rezerwowy napastnik Lecha.

• Tomasz Musiał dolicza 5 minut do drugiej połowy. Której stron uda się sięgnąć po komplet punktów?

• "Żółtko" na koncie Piotra Samca-Talara. Nie takiego zapisu w protokole sędziego spodziewał się młody zawodnik Śląska.

• Vitezslav Lavicka przeprowadza trzecią zmianę. Piotr Samiec-Talar zastępuje Przemysława Płachetę.

• Jakub Łabojko zmienia Roberta Picha.

• Przemysław Płacheta faulował Jakuba Modera blisko pola karnego, a Szwajcarowi udało się zmieścić piłkę w samo okienko bramki Śląska!

• GOL DLA LECHA! DARKO JEVTIĆ!!!

• Za Pedro Tibę na murawie pojawia się Jakub Moder.

• Z kontrą ruszył teraz Śląsk. Byłoby groźnie, gdyby Przemysławowi Płachecie piłka nie uciekła za bardzo w stronę linii bocznej...

• Wołodymyr Kostewycz ma co ćwiczyć na treningach. Dośrodkowania. Kolejna bardzo zła próba Ukraińca.

• Damian Gąska zmienia Michała Chrapka.

• Tymoteusz Puchacz zmienia Joao Amarala. Portugalczyk nie zaliczy tego spotkania do udanych.

• Dariusz Żuraw odr razu decyduje się na zmianę. Paweł Tomczyk wchodzi za Karlo Muhara.

• Zakotłowało się przed bramką Mickeya van der Harta, gdzie najprzytomniej zachował się Mateusz Cholewiak, który z bliska kieruje piłkę do siatki! Po analizie VAR trafienie anulowane - spalony Puerto!

• Uda się poznaniakom?

• Kamil Jóźwiak domaga się u sędziego rzutu karnego po zagraniu ręką przez Wojciecha Gollę. Tomasz Musiał nakazuje jednak grać dalej.

• Żółta kartka dla Pedro Tiby.

• Wydawało się że Wołodymyr Kostewycz ma dobrze ułożoną stopę. Jednak kolejny źle fatalnie posyła piłkę w pole karne.

• Słupek ratuje gospodarzy po uderzeniu Pedro Tiby z ok. 20 metrów, zaś dobitka Christiana Gytjkaera została zablokowana!! A zaczęło się od niedokładnego wybicia Matusa Putnocky;ego

• Nieudany strzał Pedo Tiby. Miał posłać piłkę po cięciwie w stronę bramki, a poleciała po łuku - do chorągiewki.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Dino Stigleca. Żaden z jego kolegów nie miał szans, by dojść do piłki.

• "Dzieje się". Teraz, po dośrodkowaniu z prawej strony, Mateusz Cholewiak główkuje nad poprzeczką.

• Matus Putnocky spokojnie łapie piłkę po centrze Wołodymyra Kostewycza.

• W odpowiedzi Joao Amaral posyła piłkę zza pola karnego minimalnie obok spojenia!

• Ale zakotłowało się pod bramką gości! Robert Poch przejmuje piłkę przed bramką Lecha i osaczony przez trzech rwali zdecydował się kopać wprost w stojącego przedni nim Mickeya van der Harta. zamiast podać do niepilnowanego Michała Chrapka!

• Śląsk zaczyna drugie trzy kwadranse. Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Wrocławia, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Śląsk - Lech. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze. Co nas czeka po zmianie stron/?

• Jeszcze jeden korner nie przynosi zagrożenia. I sędzia Tomasz Musiał kończy pierwszą połowę. Przy pustych trybunach we Wrocławiu Śląsk, po bramce Mateusza Cholewiaka, prowadzi z Lechem (1:0).

• Po krótkim rozegraniu z kolegą Darko Jevtić centruje na dalszy słupek. Do nikogo.

• Goście jeszcze przed przerwą chcą wyrównać. Wywalczyli rzut rożny.

• Rzut wolny dla Lecha z ok. 30 metrów. Gospodarze radzą sobie z dośrodkowaniem Joao Amarala.

• Bardzo dobrą okazję miał Michał Chrapek. Rozlega się jednak gwizdek sędziego - spalony.

• A teraz Przemysław Płacheta w solowej akcji. Nie poradził sobie w "szesnastce" gości z dwoma rywalami. Ostatecznie Mickey van der Hart wznawia grę od bramki.

• Wołodymyr Kostewycz podłączył się do akcji ofensywnej. Jego podanie w pole karne ofiarnie na ciało przyjął Diego Żivulić. Przez moment skakał na piętach.

Widocznie Ukrainiec nie zna "Czułe miejsce" w wykonaniu Baranovskiego...

• Siła złego na jednego. Pedro Tiba chciał "zabrać się" z piłką w pole karne, mimo że przed nim był dwóch wrocławian. Próba Portugalczyka była skazana na porażkę.

• Zupełnie nieudany strzał Dino Stigleca z pola karnego. Piłka poszybowała daleko od bramki Lecha.

• 6/2 Strzały/strzały celne 2/1

• Poprzedni sygnał ostrzegawczy zbagatelizowali poznaniacy i teraz przyjdzie im odrabiać stratę!

Robert Poch przejmuje piłkę na prawej stronie pola karnego i mocno wstrzeliwuje w "szesnastkę" do wbiegającego Mateusza Cholewiaka, który uprzedzając rywala kieruje piłkę pod ladę!

• GOL DLA ŚLĄSKA! MATEUSZ CHOLEWIAK!!!

• Mateusz Cholewiak marnuje "setkę"! Przedarł się w "szesnastkę", wygrywając pojedynek bark w bark z Thomasem Rogne. Przed bramkarzem Lecha zachował się najgorzej jak mógł - kopnął wprost w Mickeya van der Harta. To powinna być bramka dla gospodarzy!

• Rzut rożny dla Śląska po interwencji Tomasza Dejewskiego. Piłkę po centrze pewnie łapie Mickey van der Hart.

• Tymczasem...

• Groźnie zapowiadała się kontra Śląska! Przemysław Płacheta uciekł skrzydłem i podaje przed pole karne do Roberta Picha. Ten zwodem oszukał Thomasa Rogne, ale strzał zza linii 16. metra był niecelny.

• Wzięty w kleszcze Kamil Jóźwiak pada na murawę tu przed polem karnym gospodarzy. Darko Jevtić uderzył lekko nad murem, więc Matus Putnocky spokojnie łapie piłkę.

• Coraz śmielej atakują gospodarze. Do akcji ofensywnej podłączył się Dino Stiglec, ale nie zdołał opanować piłki.

• W odpowiedzi szansa Śląska. WA raczej kopanina, w której - zdaniem sędziego - przewinił Michał Chrapek.

• Kamil Jóźwiak przedarł się prawą stroną i centruje ciut za mocno w pole karne. Nie znalazł adresata przed bramką Matusa Putnocky'ego.

• Żółta kartka dla Krzysztofa Mączyńskiego za faul.

• Ciężar gry przeniesiony na lewą stronę i akcja Lecha przynosi rzut rożny. Joao Amaral centruje na dalszy słupek,skąd nastąpiło zgranie przed bramkę. Obrona Śląska wybija piłkę.

• Wrocławianie wyszli teraz wyżej, by wymusić błąd na Mickey van der Harcie. Ten dobrze gra nogami i spokojnie (a przede wszystkim celnie) posyła piłkę na prawą stronę.

• Atak pozycyjny gości w środku pola. Śląsk przyczajony na własnej połowie czeka na błąd.

• Składna akcja Lecha prawą stroną. Kamil Jóźwiak zarywa płasko w pole karne w poszukiwaniu Christiana Gytkjaera, ale gospodarze nie dali się zaskoczyć.

• Tomasz Musiał gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Gospodarze dzisiejszego spotkania są na 4. miejscu w tabeli z dorobkiem 33 punktów. Serię ostatnich 4 wygranych z rzędu przerwała porażka u siebie z Legią (0:3).

Z kolei poznaniacy są w tabeli dwa "piętra" niżej" dzięki 29 punktom. Spora w tym zasługa trzech zwycięstw z rzędu Piastem, Wisłą Płock i ŁkS=em. Co ważne, bez straty gola.

• Ustawienie taktyczne gości

• W rundzie jesiennej Śląsk wywiózł z Poznania komplet punktów po pokonaniu Lecha 3:1. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Bramki dla wrocławian strzelili Robert Pich (z rzutu karnego) i dwukrotnie Łukasz Broź. Honorowe trafienie dla Kolejorza zanotował Darko Jevtić.

Jak będzie dzisiaj?

• Ustawienie taktyczne gospodarzy

• Rezerwowi Lecha Poznań: Miłosz Mleczko - Djordje Crnomarković, Jakub Kamiński, Juliusz Letniowski, Filip Marchwiński, Jakub Moder, Tymoteusz Puchacz, Mateusz Skrzypczak, Paweł Tomczyk.

Rezerwowi Śląska Wrocław: Daniel Kajzer - Sebastian Bargier, Damian Gąska, Mateusz Hołownia, Jakub Łabojko, Filip Marković, Lubombo Musonda, Mariusz Pawelec, Piotr Samiec-Talar.

• Przed rozpoczęciem spotkania warto przeczytać zapowiedź:

• W drugim sobotnim spotkaniu Śląsk Wrocław zmierzy się z Lechem Poznań. Pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Musiała już za 20 minut!

red

Śląsk Wrocław - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Grzegorz Dembinski

Śląsk Wrocław - Lech Poznań ONLINE. W drugim sobotnim spotkaniu 19. kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk zmierzy się z Lechem przy pustych trybunach wrocławskiego stadionu. Przypomnijmy, że ostatnie starcie tych zespołów przyciągnęło na Bułgarską ponad 30 tys. kibiców. Powstała wówczas teoria, że Kolejorz nie umie wygrywać przy pełnych trybunach, gdyż goście zwyciężyli 3:1 i komplet punktów pojechał na Dolny Śląsk. Teraz zespół Dariusza Żurawia dostaje szansę rewanżu.

Śląsk Wrocław - Lech Poznań ONLINE

Choć Vítězslav Lavička stanowczo stwierdził, że zwycięstwo z Poznania „nie ma znaczenia”, trudno nam się nie odwołać do meczu z pocżatku sierpnia. Dwie bramki Łukasza Brozia, który przez pewien czas usadowił się na fotelu lidera strzelców ligi i wysokie zwycięstwo przy ponad 30 tysiącach poznańskich kibiców, a przy tym pozycja numer jeden w tabeli - Śląsk Wrocław przeżywał wtedy najlepsze chwile w sezonie.

Dziś?
Dziś nie można powiedzieć, że sytuacja jest zgoła odwrotna, bowiem Trójkolorowi dopiero zamknęli imponującą serię zwycięstw, jednakże porażka z Legią Warszawa (0:3) była dla sympatyków wrocławskiego klubu równie moznym „policzkiem”, co ten, którego doświadczyli kibice „Kolejorza” w czwartej kolejce.

Śląsk miał świetny początek sezonu i był nawet liderem ekstraklasy. Lech nieźle zaczął, ale szybko przyszły problemy. Zaczęły się one właśnie od porażki na własnym stadionie z drużyną z Wrocławia. Kolejorz wypadł nawet z pierwszej ósemki. Wydaje się jednak, że zespół Dariusza Żurawia kryzys ma za sobą - Lech wygrał trzy ostatnie mecze a w czterech kolejnych spotkaniach nie stracił gola.

Przed sobotnim starciem Śląsk jest czwarty w tabeli - ma na koncie 33 punkty i do liderującej Pogoni traci zaledwie dwa oczka. Lech Poznań zgromadził 29 punktów, co daje mu szóstą pozycję. W przypadku wygranej Kolejorz zespołu z Wrocławia nie przeskoczy, ale może bardzo zbliżyć się do czołówki.

Śląsk Wrocław - Lech Poznań TRANSMISJA

Transmisję na żywo planują dwie telewizje. Tradycyjnie spotkanie pokaże Canal+ a konkretnie Canal+ Sport. Studio będzie można oglądać od godz. 17.10. Starcie Śląska z Lechem zobaczymy też w Telewizji Polskiej - na TVP2. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.