Śląsk Wrocław

0

Legia Warszawa

1

• Koniec meczu! Legia Warszawa pokonuje Śląsk Wrocław, który notuje pierwszą domową porażkę w tym sezonie! Wojskowy natomiast umacniają się na pozycji lidera i nad drugą Pogonią mają 7 punktów przewagi!

• Za przedłużanie gry Artur Boruc ogląda żółtą kartkę.

• Zamieszanie w polu karnym Legii, ale ostatecznie bez zagrożenia.

• 4 minuty potrwa jeszcze ten mecz

• Matus Putunocky mocno zaryzykował wchodząc w drybling z Bartoszem Kapustką. Na szczęście dla niego nie skończyło się to żółtą kartką.

• Vitezslav Lavicka jeszcze próbuje uratować ten mecz Mateusz Praszelik wchodzi na murawę, a schodzi z niej Guillermo Cotugno .

• Tomas Pekhart fatalnie marnuje sytuację sam na sam z bramkarzem! Widać, że brakuje mu jeszcze ogrania meczowego.

• Schodzi także Robert Pich, a zmienia go Waldemar Sobota.

• Podwójna zmiana w Śląsku. Erika Exposito zmienia Fabian Piasecki.

• Guillermo Cotugno ukarany żółtą kartką.

• Zablokowany strzał Mathieu Scalet. Jeszcze chwila konsternacji czy aby nie było zagrania ręką, ale ostatecznie o karnym nie ma mowy.

• Marcela Zylla powstrzymany przez defensorów Legii.

• Marcel Zylla zmienia Bartłomieja Pawłowskiego.

• Dobre dośrodkowanie Josipa Juranovicia! Piłka minimalnie minęła głowę Pekharta.

• Skrzydłowy Legii Warszawa świetnie wpadł w pole karne, oddał strzał po długim słupku i nie dał żadnych szans bramkarzowi Śląska!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Paweł Wszołek zdobywa bramkę!

• Kolejny groźny strzał Roberta Picha. Tym razem jednak bardzo dobrze broni Artur Boruc.

• Robert Pich był bardzo blisko zdobycia gola! Miał bardzo dużo czasu, ale z kilku metrów nie trafił w światło bramki.

• Filip Mladenović dograł na głowę Pekharta i piłką po strzale Czecha ląduje na słupku!

• Teraz ukarany został Robert Pich. To trzecia kara indywidualna w tym meczu.

• Artem Szabanow ukarany żółtą kartka.

• Wracający po kontuzji Tomas Pekhart zmienia Szymona Włodarczyka! Czy Czech nawiążę do swojej formy strzeleckiej sprzed urazu?

• Matus Putnocky świetnie wyłapuje dośrodkowanie w pole karne. Po raz kolejny dzisiaj.

• Zaczynamy drugą część tego spotkania!

• Koniec pierwszej, słabej połowy tego meczu. Legia dłużej utrzymywała się przy piłce, ale bez większych konkretów. Czy doczekamy się bramek w drugiej części?

• 2 minuty potrwa jeszcze pierwsza połowa tego meczu.

• Kolejny strzał Legii Warszawa i .... tym razem zablokowany został Walerian Gwilia.

• Śląsk Wrocław jest bardzo zwarty w defensywie. Po raz kolejny zdołali zablokować dośrodkowanie Mladenovicia.

• Mecz nie jest najlepszym widowiskiem dla oka. Tylko Śląsk oddał dwa celne strzały na bramkę Boruca. Zawodnicy Legii jeszcze w światło bramki nie trafili.

• Dośrodkowanie Filipa Mladenovicia, ale Szymon Włodarczyk przegrał pojedynek w polu karnym rywala.

• Zablokowany strzał Bartosza Kapustki. Legia cały czas atakuje, ale nie potrafi wpakować piłki do bramki.

• Walerian Gwilia stracił piłkę będąc w polu karnym rywala!

• Znakomite zamknięcie akcji w wykonaniu Rafaela Lopesa! Piłka po strzale z woleja Portugalczyka ląduje jednak na bocznej siatce.

• Artur Boruc świetnie broni strzał głową Roberta Picha!

• Nie było mowy o rzucie karnym.

• Wstrzelenie piłki z rzutu wolnego przez Waleriana Gwilię zostało zablokowane. Sędzia sprawdza czy gracz Śląska nie zagrał ręką w swoim polu karnym.

• Łukasz Bejger ukarany żółtą kartką.

• Potężne, ale niecelny strzał Bartosza Kapustki.

• Znowu zatrudniony Putnocky. Bramkarz Śląska bardzo dobrze piąstkuje dośrodkowanie Mladenovicia.

• Niezła wymiana podań w wykonaniu gości. Rafael Lopes okazał się jednak zbyt wolny, aby dobiec do zagranej piłki.

• Bardzo dobre dośrodkowanie Filipa Mladenovicia. Matus Putnocky zdołał jednak wyłapać lecącą piłkę.

• Pierwszy gwizdek rozpoczął ten mecz!

• Zawodnicy obu drużyn są już na murawie!

• Czesław Michniewicz mocno zaskoczył składem na dzisiejszy mecz. Przede wszystkim zmienił ustawienie, którym grał już od wielu meczów. Dzisiaj swoją szanse otrzyma także młodziutki Szymon Włodarczyk. Czy uda mu się zdobyć bramkę?

• Legię czeka jednak bardzo trudne spotkanie. Śląsk Wrocław jest najlepszą drużyną w lidze, jeżeli chodzi mecze u siebie. Podopieczni trenera Lavicki na własnym stadionie w tym sezonie jeszcze nie przegrali.

• Legia Warszawa może dzisiaj znacznie odskoczyć od reszty ligi - aż na 7 oczek. Trzeba jednak wykorzystać słabą formę Pogoni oraz Rakowa i pokonać Śląska.Ostatnie mecze pomiędzy tymi drużynami to bardzo dobra statystyka dla Wojskowych - Śląsk nie wygrał z Legią od 2017 roku. Czy dzisiaj ta statystyka będzie przełamana?

• Dzień dobry Państwu! Dzisiaj Legia Warszawa powalczy o zwiększenie przewagi nad resztą stawki. Aby to zrobić musi pokonać drużynę Śląska Wrocław! Na relację LIVE z tego meczu zaprasza Bartek Modzelewski.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV i STREAM ©brak

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa ONLINE. W trzecim, niedzielnym meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy WKS podejmie mistrzów Polski. Wrocławianie ostatnio przełamali niemoc i wygrali z Pogonią. Czy pójdą za ciosem i pokonają kolejny zespół z czołówki? Statystyki mówią, że nie, bo Vitezslav Lavicka jeszcze nigdy nie pokonał Legii, będąc trenerem Śląska. Gdzie oglądać mecz Śląsk - Legia? TRANSMISJA NA ŻYWO i STREAM ONLINE.

Śląsk - Legia ONLINE

Śląsk Wrocław dokładnie tydzień przed meczem z Legią przełamał złą passę. Wrocławianie pokonali na swoim stadionie walczącą o mistrzostwo Polski Pogoń Szczecin 2:1. Pierwsze 30 min nie zwiastowały raczej zakończenia serii nieszczęść WKS-u w 2021 roku, bo to „Portowcy” byli stroną przeważającą i strzelili gola.
Śląsk przebudził się w końcówce pierwszej połowy i za sprawą dwóch trafień Erika Expósito odwrócił losy spotkania. Zespołowi Śląska udało się dowieźć dobry wynik do samego końca i tym samym przełamać się. WKS miał bowiem serię czterech meczów bez wygranej.

Śląsk - Legia NA ŻYWO. Przełamanie ucieszyło fanów we Wrocławiu, ale nawet oni podchodzą do tego co się stało z dystansem. Jeśli więc drużyna Vitezslava Lavički chce na dobre zażegnać kryzys, to nie może z Legią przegrać. Dla czeskiego szkoleniowca te spotkania są wyjątkowo trudne, ponieważ z żadnym innym rywalem w ekstraklasie jego zespół nie ma tak słabych statystyk. Jeden punkt w pięciu spotkaniach, zaledwie jedna strzelona bramka, najmniejszy współczynnik XG (expected goals - statystyka określająca prawdopodobieństwo zdobycia gola w danej sytuacji) na mecz. Czy tym razem uda się wygrać, albo w ogóle przynajmniej zapunktować?

Legia na Dolny Śląsk przyjedzie poważnie osłabiona. Zabraknie jednego z jej ofensywnych liderów - Luquinhasa. Pomocnik z Brazylii będzie pauzował za kartki. Większy problem mają jednak gospodarze. Kontuzje wykluczają Krzysztofa Mączyńskiego czy obrońców: Wojciecha Gollę, Mariusza Pawelca, Macieja Wilusza i Israela Puerto. Największe szanse na wykurowanie się ma ten ostatni, ale jeśli tego nie zrobi, to duet stoperów stworzy ktoś z grona: Piotr Celeban, Łukasz Bejger, Márk Tamás.

Śląsk - Legia LIVE. Trener Czesław Michniewicz ma dwie koncepcje na ten mecz. Zmiany jeden do jednego i szukania odpowiedzi na to, kto może zastąpić Luquinhasa i Martinsa. Druga koncepcja powoduje, że modyfikujemy nieco ustawienie i szukamy innych rozwiązań - zaznaczył szkoleniowiec Legii.

Pocieszeniem dla Śląska będzie fakt, że w ekipie Legii znów zabraknie Tomasa Pekharta. Czech doznał urazu przeciążeniowego w meczu z Jagiellonią Białystok. Na korzyść wrocławian przemawia również fakt, że Legia grała mecz w Pucharze Polski (przegrała z Piastem 1:2).

Śląsk - Legia STREAM. - 3 mecze w 9 dni? Z tym nie mamy żadnego problemu. Zmęczenie jest po każdym meczu. Oczywiście, ono mija szybciej, gdy wynik jest korzystny. Wiemy jakim rezultatem zakończył się ostatni mecz. Na pewno to przygnębienie jest widoczne, ale postaramy się wyciągnąć z tego wnioski. Mam nadzieję, że każdy piłkarz będzie gotowy w 100% na mecz we Wrocławiu - mówił Michniewicz przed nadchodzącym spotkaniem.

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Śląsk: Putnocky - Cotugno, Bejger, Tamas, Stiglec - Scalet, Praszelik, Pich - Musonda, Expósito, Pawłowski
Legia: Boruc - Szabanow, Wieteska, Jędrzejczyk - Juranović, Gwilia, Slisz, Mladenović - Kapustka, Pekhart, Muci

OSTATNIE MECZE:

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 2:1 (21.10.2020, Ekstraklasa)
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 2:0 (21.06.2020, Ekstraklasa)
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:3 (08.12.2019, Ekstraklasa)
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 0:0 (04.08.2019, Ekstraklasa)
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 1:0 (16.03.2019, Ekstraklasa)

Śląsk - Legia TRANSMISJA TV

Spotkanie Śląska Wrocław z Legią Warszawa rozpocznie się w niedzielę, 7 stycznia o godz. 17:30. Transmisja w Canal+ Premium, Canal+ Sport 3. Komentują Marcin Rosłoń i Radosław Majdan. Internetowy stream online dostępny jest pod adresem ncplusgo.pl i canalplus.com.

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.