ŁKS Łódź

0

• Koniec meczu!

• Pirulo na koniec meczu łapie kartkę za faul na rywalu.

• Pirulo znów mocno uderza na bramkę i świetnie spisuje się na linii Putnocky, broniąc swoje czyste konto.

• Expósito również schodzi. Pojawił się za niego Sebastian Bergier.

• Marković kończy swój występ na dziś. Zastąpił go Samiec-Talar.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, do piłki najwyżej wyskoczył hiszpański napastnik. Mocno uderzył na bramkę, futbolówka odbiła się od linii bramkowej i wróciła na boisko. W powtórkach dopiero widać było, że Expósito zmieścił to uderzenie i do dwóch asyst zalicza dziś gola!

• GOOOOOOOL! ERIK EXPÓSITO!

• Leży na murawie Marković. Zawodnik Śląska ucierpiał w starciu i trzyma się za głowę. Mogło być niebezpiecznie.

• Mamy zmianę w zespole Śląska. Michał Chrapek zastąpił Roberta Picha.

• Sprytne dośrodkowanie na Roberta Picha, ale Słowak za nisko wyskoczył do piłki.

• Sobociński dobrze główkował we własnym polu karnym. Wcześniej dwójkowa akcja Musondy i Picha zakończona niecelną wrzutką.

• Wróbel chciał lekkim, precyzyjnym strzałem pokonać Putnockiego i bez skutku.

• Teraz próbował szczęścia Pirulo, ale tym razem Putnocky nie musiał interweniować, bo piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Klimczak odebrał piłkę Markovicia, obrońca gości popędził z piłką na bramkę i uderzył. Pierwsza poważna interwencja Putnockiego.

• Płacheta przedostał się na skrzydle, ale jego wrzutka była już niecelna.

• Israel Puerto blokuje strzał zawodnika ŁKS-u. Wybronił swój zespół przed utratą gola, bo nie miałby szans na interwencję bramkarz.

• Akcja gości, Pirulo przejął futbolówkę i uderzył z około 20 metrów. Od bramki rozpocznie Putnocky.

• ŁKS był o włos od strzelenia bramki samobójczej! Tylko rzut rożny dla Śląska.

• Schodzi też Grzesik i wchodzi Samu Corral.

• W przerwie doszło do dwóch zmian. Jakub Wróbel zastąpił Łukasza Sekulskiego.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy.

• Stiglec zablokował Ratajczyka, ale nie zaczął kontrataku. Śląsk chce spokojnie dograć te połówkę.

• Pich uderzał na bramkę. Próba tym razem celna, ale był to za lekki strzał, by sprawić problem Malarzowi.

• Expósito na siłę szuka dziś okazji do podawania. Hiszpan otrzymał podanie z głębi pola, obrócił się z piłką na bramkę, ale zdecydował się dograć do Picha, który nie dobiegł do zagrania.

• Pich znowu wymienił piłkę z Płachetą, ale ten drugi nie zdołał już jej opanować. Niebezpieczeństwo samo się zażegnało.

• Piłkarze ŁKS-u złapali oddech. Szybka akcja przyjezdnych zakończona strzałem Sekulskiego. Minimalnie obok bramki.

• Przerwa na uzupełnienie płynów.

• Uderzał piłkę Pich z prawej strony boiska, ale tym razem Malarz nie musiał interweniować.

• Jeśli drużyna ŁKS-u nie weźmie się w garść, możemy być świadkami najwyższego wyniku w tym sezonie. A warto zaznaczyć, że jest nim 7:0 w meczu Legia - Wisła.

• Pich przyjął futbolówkę, błyskawicznie obrócił się z piłką i dograł do wybiegającego Płachety. Skrzydłowego niezwykle trudno dogonić, więc ten pobiegł co sił w nogach i mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie!

• GOOOOOOOOL! PRZEMYSŁAW PŁACHETA!

• Akcja lewą stroną boiska, Stiglec zagrywa do Picha, ten od razu piętką odgrywa do obrońcy. Gdy był już przed polem karnym, wymienił jeszcze piłkę z Expósito i z zimną krwią pokonał Malarza. Co za koncert wrocławian!

• GOOOOOOOL! DINO STIGLEC!

• Robert Pich pada w polu karnym i domaga się jedenastki. Gwizdek arbitra milczy, bo atak nie był na tyle mocny, by wytrącić Słowaka z równowagi.

• Śląsk prowadzi grę. Można powiedzieć, że dominuje nad rywalami, bo ŁKS nie ma nawet koncepcji założenia pressingu, a co dopiero zagrożenia bramce Matusa Putnockiego.

• Mocny strzał Mączyńskiego spoza pola karnego. Piłka poszybowała obok bramki, choć na dobrej wysokości.

• Rzut rożny dla gospodarzy. Mączyński dośrodkował w pole karne, piłka przeszła pierwszego zawodnika, ale Malarz był czujny i wyszedł do tego zagrania.

• ŁKS chce szybko odpowiedzieć, atak gości prawym skrzydłem i niedokładne podanie w pole karne.

• Erik Expósito cofnął się po piłkę do środka pole, zagrał prostopadle do Markovicia, ten urwał się obrońcom i gdy znalazł się już blisko bramki, uderzył płasko na dalszy słupek. Wrocławianie prowadzą.

• GOOOOOOL! FILIP MARKOVIĆ!

• Zaczynamy spotkanie!

• Mamy też jedenastkę Śląska:

• W ostatnich pojedynkach bezpośrednich Śląsk dominuje. Ostatnie zwycięstwo ŁKS-u to dopiero rok 2005 (2:0). Od sześciu meczów bilans wrocławian to cztery wygrane i dwa remisy.

• W takim składzie zagra dziś ŁKS:

• Sytuacja w tabeli obu drużyn jest bardzo różna. ŁKS od dłuższego czasu jest na dnie, ma tylko pięć wygranych na 29 rozegranych spotkań i 21 punktów. Śląsk ma ich 46, ale po 30. kolejce może spaść nawet w środek grupy mistrzowskiej. Między siódmym a trzecim miejscem są bowiem tylko dwa oczka.

• Dopiero trzecia kolejka po lockdownie dała zespołowi Śląska zwycięstwo (z Wisłą Płock 2:1). ŁKS jest natomiast w fatalnej dyspozycji. Porażka na przywitanie 0:1 z Górnikiem, marny remis z Rakowem (1:1) i przegrana w słabym stylu z Jagiellonią 0:3 - to wyniki łodzian w ostatnich kolejkach.

• To ostatnia seria gier sezonu zasadniczego, zwana potocznie Multiligą. To w niej zmierzą się zespoły Śląska i ŁKS-u, które są na dwóch biegunach ligowej tabeli. ŁKS to czerwona latarnia ligi, a wrocławianie zajmują miejsce na najniższym stopniu podium. Chcą je utrzymać.

• o ostatnia seria gier sezonu zasadniczego, zwana potocznie Multiligą. To w niej zmierzą się zespoły Śląska i ŁKS-u, które są na dwóch biegunach ligowej tabeli. ŁKS to czerwona latarnia ligi, a wrocławianie zajmują miejsce na najniższym stopniu podium. Chcą je utrzymać.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź!

DW

Śląsk ŁKS Transmisja

Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Pawel Relikowski / Polskapress

Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź ONLINE. W niedzielę 14 czerwca będziemy świadkami rozegrania wszystkich meczów kolejki w tym samym czasie. To ostatnia seria gier sezonu zasadniczego, zwana potocznie Multiligą. To w niej zmierzą się zespoły Śląska i ŁKS-u, które są na dwóch biegunach ligowej tabeli. ŁKS to czerwona latarnia ligi, a wrocławianie zajmują miejsce na najniższym stopniu podium. Chcą je utrzymać.

Śląsk - ŁKS ONLINE

Śląsk Wrocław miał duży problem z punktowaniem po powrocie z lockdownu. W pierwszym meczu WKS stracił bramkę z beniaminkiem, ale szczęśliwy rzut karny wykorzystany przez Michała Chrapka zapewnił punkt. Tydzień później w Gdyni Śląsk miał mecz pod kontrolą.
Prowadzenie i mizerna Arka. Dwie przypadkowe akcje, brak koncentracji w defensywie i stracone dwa gole sprawiły, że drużyna Vitezslava Lavicki wróciła do domu bez choćby punktu. Dopiero trzecia kolejka dała zespołowi Śląska zwycięstwo (z Wisłą Płock 2:1).
Oglądaj mecz Śląsk - ŁKS na żywo online w Player.pl >>>
ŁKS nie ma już złudzeń, że na co najmniej rok pożegna się z Ekstraklasą. Drużyna prowadzona przez Wojciecha Stawowego przegrała z bezpośrednimi rywalami o utrzymanie, jest absolutnie nieskuteczna i punktuje bardzo słabo. Porażka na przywitanie 0:1 z Górnikiem, marny remis z Rakowem (1:1) i przegrana w słabym stylu z Jagiellonią 0:3 - to wyniki łodzian w ostatnich kolejkach.

Śląsk - ŁKS NA ŻYWO
Śląsk przerwał serię trzech spotkań bez wygranej i zwyciężył w dopiero drugim spotkaniu w ostatnich sześciu kolejkach. Kluczowe w ostatnim meczu okazało się wejście Roberta Picha w drugiej połowie, Słowak strzelił bowiem gola i zanotował asystę. Wrocławianie grają w kratkę, ale niewątpliwie dysponują większym potencjałem piłkarskim niż ŁKS, który praktycznie jedną nogą jest już w Fortuna 1 Lidze.

Śląsk - ŁKS LIVE
W ostatnich pojedynkach bezpośrednich Śląsk dominuje. Ostatnie zwycięstwo ŁKS-u to dopiero rok 2005 (2:0). Od sześciu meczów bilans wrocławian to cztery wygrane i dwa remisy. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w niedzielę ze zwycięstwa cieszyli się będą gospodarze.

Śląsk - ŁKS PRZEWIDYWANE SKŁADY:

• Śląsk: Putnocky - Cotugno, Puerto, Tamas, Stiglec - Mączyński, Żivulić - Pich, Chrapek, Płacheta (M) - Expósito
  • ŁKS: Malarz - Wolski, Carlos Garcia, Sobociński (M), Klimczak - Piątek, Dominguez - Pirulo, Trąbka, Wróbel - Ratajczyk (M)

Śląsk - ŁKS TRANSMISJA

Mecz Śląsk - ŁKS odbędzie się w niedzielę, 14 czerwca o godz. 18:00. Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3 wyłącznie w ramach MultiLigi+.

Śląsk - ŁKS STREAM dostępny jest na platformach canalplus.com, player.pl i ncplusgo.pl, a także w oficjalnych aplikacjach mobilnych Ekstraklasy. Te są jednak przeznaczone tylko dla abonentów. Zapraszamy na Relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.