Śląsk Wrocław - Olimpik Donieck 2:2. Remis po dobrym meczu. Pawłowski znów strzela

Piotr Janas
Piotr Janas
Śląsk Wrocław zremisował z Olimpikiem Donieck 2:2 w swoim drugim sparingu rozegranym podczas zgrupowania w Turcji. Bramki dla WKS-u strzelali Mathieu Scalet oraz Bartłomiej Pawłowski.

Śląsk Wrocław - Olimpik Donieck 2:2 (bramki, gole, skrót, cały mecz, relacja, wynik)

Wtorkowy mecz kontrolny Śląska Wrocław w Turcji rozpoczął się bez żadnych przeszkód. Rywalem WKS-u była siódma obecnie drużyna ukraińskiej ekstraklasy. To zdecydowanie bardziej wymagający rywal niż FK Novi Pazar, który w minoną sobotę zastąpił Slovan Bratysława, gdzie stwierdzono kilka przypadków koronawirusa.

Mimo tego trener Vítězslav Lavička wcale nie zdecydował się na wystawienie najmocniejszego możliwego składu razem. W pierwszej połowie między słupkami pojawił się Michał Szromnik, w obronie Mariusz Pawelec, w pomocy Rafał Makowski, Mathieu Scalet i Marcel Zylla, a w ataku Fabian Piasecki.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie uzyskała wyraźnej przewagi. Raz więcej z gry mieli „Wojskowi”, a chwilę później Ukraińcy. Ostatecznie bramka padła tylko jedna, a strzelił ją aktywny Scalet, który z zimną krwią wykończył akcję po przyspieszeniu gry przez duet Zylla - Musonda. Ponadto piłkarze ze stolicy Dolnego Śląska dwukrotnie obijali poprzeczkę.

W przerwie Lavička dokonał tylko dwóch zmian. Na środku obrony Israela Puerto zastąpił Piotr Celeban, a na pozycji nr 6 Macieja Pałaszewskiego zastąpił Szymon Lewkot. Ten ostatni w pierwszym sparingu także był testowany jako defensywny pomocnik, ale wypadł słabo, a na dodatek sprokurował karnego. Ten występ także rozpoczął bardzo pechowo, ponieważ trzy minuty po wznowieniu gry zagrał piłkę ręką tuż przed własnym polem karnym. Olimpik dostał rzut wolny z około 19 metrów, do piłki podszedł Serhij Polityło i precyzyjnym strzałem ponad murem doprowadził do wyrównania.

Śląsk na prowadzenie powrócił w 71 minucie. Tym razem Lewkot odkupił swoje winy, gdyż przejął piłkę w środkowej strefie, podniósł głowę i popisał się precyzyjnym kilkudziesięciometrowym podaniem do Bartłomie-ja Pawłowskiego, który stanął oko w oko z bramkarzem i strzelił drugiego gola w trakcie trwającego okresu przygotowawczego.

Niestety wrocławianie nie nacieszyli się prowadzeniem długo, bo już 4 min później na 2:2 trafił Taras Zawijśkyj. W tej sytuacji nie popisała się cała defensywa WKS-u.

Kolejny mecz kontrolny w Turcji Śląsk rozegra w piątek, a jego rywalem będzie Crvena Zvezda Belgrad.

Śląsk Wrocław - Olimpik Donieck 2:2 (1:0)
Bramki: Scalet 38, Pawłowski 71 - Polityło 49, Zawijśkyj 75.
Śląsk: Szromnik - Cotugno (60. Pawłowski), Puerto (46. Celeban), Pawelec (80. Sobota), Štiglec (60. Tamás) - Musonda, Scalet (66. Szpakowski), Pałaszewski (46. Lewkot), Makowski (60. Praszelik), Zylla (66. Pich) - Piasecki (66. Samiec-Talar).
[b]Olimpik: Kyczak - Kirilenko, Snurnicyn, Dramé, Alvarenga - Chameluk, Teixeira, Polityło, Zawijśkyj (32. Romanovskij) - Czogadze, Kargbo Jr.
II połowa:[/b] Halimi - Łebedenko, Weklak, Zotko, Pasicz - Cymbaluk, Teixeira (61. Benito), Polityło (61. Zawijśkyj), Romanovskij, Oma Adah - Nkeng.