Śląsk Wrocław

2

Paide Linnameeskond

0

• Koniec spotkania! Śląsk pokonał w rewanżu estońskie Paide 2:0 (w dwumeczu 3:1) i w II rundzie eliminacji zagra z Araratem Erywań.

• Makowski strzelił z dystansu. Broni bez problemu bramkarz Paide.

• Piasecki w doskonałej sytuacji, ale źle przyjął piłkę i jego dwa uderzenia zostały zablokowane.

• Fabian Piasecki na spalonym po prostopadłym zagraniu Stigleca.

• Hadji Drame przymierzył zza pola karnego. Na posterunku Szromnik.

• Aksalu przerzucił piłkę nad poprzeczką po zagraniu Mączyńskiego.

• Dino Stiglec wszedł w miejsce Victora Garcii.

• Piasecki ratuje Śląsk po błędzie Szromnika! Napastnik gospodarzy skutecznie zablokował uderzenie Yussifa.

• Pich mógł podwyższyć prowadzenie Śląska. Słowak strzelał z 15. metrów po podaniu Garcii, ale uderzył zbyt słabo. Bramkarz odbił piłkę.

• Musonda już w polu karnym przerwał niebezpieczny atak Pihta.

• Niedokładna wrzutka Edgara Tura. Rozpocznie od bramki Szromnik.

• Zawodnicy Śląska pozwalają przyjezdnym rozgrywać piłkę.

• Petr Schwarz zmienił Waldemara Sobotę.

• Lubambo Musonda wszedł w miejsce Patryka Janasika.

• Hadji Drame zameldował się na boisku w miejsce Lutsa.

• Kristofer Piht zmienił Martina Kase.

• Janasik z prawego skrzydła wycofał do Soboty, a ten dorzucił piłkę na szósty metr. Akcję wykończył Victor Garcia, który udem wepchnął futbolówkę do siatki.

• GOOOOOOL! 2:0 DLA ŚLĄSKA! VICTOR GARCIA!

• Erik Exposito opuścił boisko. W jego miejsce wszedł Fabian Piasecki.

• Robert Pich wszedł za Mateusza Praszelika.

• Rafał Makowski uderzył z dużej odległości. Spokojnie broni Aksalu.

• Victor Garcia ciągnął za koszulkę rywala. Żółta kartka.

• Waldemar Sobota zakręcił obrońcą i mocno przymierzył na bramkę. Uderzenie zablokowane.

• Exposito niecelnie główkował po wrzutce Victora Garcii. Hiszpan reklamował u sędziego przewinienie obrońcy.

• Victor Garcia lewą nogą bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka obiła słupek!

• Mączyński dogrywał z rzutu rożnego w kierunku Makowskiego. Bez większego zagrożenia.

• Hindrek Ojamaa wszedł w miejsce Owusu-Sekyere.

• Sergei Mosnikov opuścił plac gry. W jego miejsce wszedł Karl Mool.

• Początek drugiej połowy!

• Koniec pierwszej połowy! Śląsk - Paide 1:0.

• Minuta doliczona do pierwszej części gry.

• Było groźnie. Michał Szromnik blisko narożnika pola karnego uprzedził Aniera.

• Mączyński w pole karne do Exposito. Hiszpan mimo asysty obrońców utrzymał się przy piłce i odegrał do Janasika. Ten z ośmiu metrów uderzył płasko po dalszym rogu.

• GOOOOOL! PATRYK JANASIK! 1:0 DLA ŚLĄSKA!

• Sobota zagrał do wbiegającego w pole karne Mączyńskiego. Odrobinę za mocno.

• Lewkot z lewego skrzydła płasko w pole karne. Exposito nie przyjął piłki.

• Victor Garcia zamykał akcję na lewej stronie. Piłka po strzale Hiszpana poszybowała wyraźnie nad poprzeczką.

• Exposito długo nie podnosił się z murawy po starciu z Kase w polu karnym. Sędzia nie użył gwizdka.

• Michał Szromnik skutecznie interweniował poza własnym polem karnym.

• Praszelik świetnie obsłużył Exposito. Napastnik Śląska strzelił prosto w bramkarza!

• Victor Garcia wstrzelił piłkę w kierunku Exposito. Hiszpan na pozycji spalonej.

• Janasik wrzucił z prawej flanki na siódmy metr. Wyłapał piłkę bramkarz Paide.

• Rafał Makowski przymierzył lewą nogą zza pola karnego, ale w sam środek bramki.

• Z rzutu wolnego z 20 metrów strzelał Krzysztof Mączyński, ale trafił w mur.

• Abdul Yusif został napomniany żółtą kartką.

• Waldemar Sobota pociągnął kilka metrów z piłką i uderzył zza pola karnego. Strzał zablokowany.

• Zawodnicy Śląska rozgrywają piłkę, ale robią to w zbyt wolnym tempie.

• Bardzo nieudana próba podania Marka Tamasa w kierunku Exposito.

• Spotkanie już się rozpoczęło!

• Spotkanie Śląsk - Paide poprowadzi Luka Bilbija z Bośni i Hercegowiny.

• Paide to drużyna zdecydowanie słabsza od ekipy Śląska. Mimo wszystko gra tam kilku ciekawych zawodników. Na skrzydle zagra wychowanek Ajaksu - Deabeasa Owusu.

• Oto wyjściowy skład Śląska Wrocław:

• Śląsk Wrocław wygrał w Estonii 2:1 i jest bardzo blisko awansu do drugiej rundy kwalifikacji Ligi Konferencji. W rewanżu nie może jednak zlekceważyć rywala. Zwłaszcza że w pierwszym spotkaniu nie obyło się bez problemów.

• W rewanżu I rundy eliminacji Ligi Konferencji Śląsk skonfrontuje się z estońskim Paide. WKS zagra na swoim stadionie w obecności ok. 10 tysięcy widzów, a do tego ma zaliczkę jednej bramki. Początek meczu o godz. 21. Witamy w relacji LIVE!

DW

Śląsk Wrocław - Paide Linnameeskond ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i STREAM ©Pawel Relikowski / Polskapress

Śląsk Wrocław - Paide Linnameeskond ONLINE. W rewanżu I rundy Śląsk nie dość, że zagra na swoim stadionie w obecności ok. 10 tysięcy widzów, to jeszcze ma zaliczkę jednej bramki. Estońscy piłkarze zrobią wszystko, co w ich mocy, ale wrocławianie są drużyną lepszą o klasę, dlatego o awans powinniśmy być spokojni. Nie takie jednak historie polski futbol zna.

Śląsk - Paide ONLINE

Śląsk wygrał w Estonii 2:1 i jest bardzo blisko awansu do drugiej rundy kwalifikacji Ligi Konferencji. W rewanżu nie może jednak zlekceważyć rywala. Zwłaszcza że w pierwszym spotkaniu nie obyło się bez problemów. Przede wszystkim WKS miał zbyt duży respekt do rywala i przez długi czas nie potrafił stworzyć sobie dobrej sytuacji.
Gdy już wyszedł na prowadzenie, bramkę wyrównującą zapewniło trafienie samobójcze Wojciecha Golli. Paide nie musi więc nawet przemęczać się w ofensywie, by liczyć na błąd swoich rywali. To również sygnał ostrzegawczy dla Jacka Magiery. Ten skupia się na zupełnie innych aspektach.

Śląsk - Paide NA ŻYWO. - Po sześciu latach przerwy Śląsk Wrocław zagra ponownie w europejskich pucharach na własnym stadionie. Naszym celem jest to, żeby zaprezentować się z dobrej strony. Europejskie puchary są bardzo ważne i na poważnie podchodzimy do tego starcia. Chcemy krok po kroku zmierzać do celu - powiedział Jacek Magiera, trener Śląska.

- Nie czuję dreszczyku emocji. Wiadomo, że europejskie puchary są dla nas bardzo ważne i podchodzimy do tego, jak do bardzo ważnego spotkania. Na pewno jesteśmy zespołem, który realizuje swoje cele, a naszym celem jest awans do kolejnej rundy - mówił opiekun WKS-u.

Śląsk - Paide STREAM. Paide to drużyna zdecydowanie słabsza od ekipy Śląska. Mimo wszystko gra tam kilku ciekawych zawodników. Na środku obrony znów zagra Ragnar Klavan, czyli zawodnik o umiejętnościach przewyższających każdego stopera WKS-u. Klavan z powodzeniem przez kilka lat grał w Liverpoolu. Z kolei na skrzydle możemy oczekiwać występu wychowanka Ajaksu - Deabeasa Owusu-Sekyere'a.

- Pod względem sportowym byłem zaskoczony, że Paide w pierwszej połowie grało ze Śląskiem jak równy z równym. Druga połowa była lepsza w wykonaniu gości, ale wynik 1:2 niczego nie przesądza. Estończycy wciąż wierzą w awans, choć trener Wiaczesław Zahowaiko zachowywał kamienną twarz. Do Wrocławia przyjadą już we wtorek, bo to dla nich duże święto. Nie poddadzą się bez walki, a może nawet jeszcze bardziej uwierzą, że stać ich na sprawienie niespodzianki - podsumował Dawid Czemko, pasjonat estońskiego futbolu.

Śląsk - Paide TRANSMISJA TV

Rewanżowy mecz Śląsk - Paide rozpocznie się w czwartek 15 lipca o godz. 21:00. Transmisja spotkania Śląsk Wrocław – Paide Linnameeskond od godziny 20:50 w Polsacie Sport, Super Polsacie i na Ipla.tv.

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.