Śląsk Wrocław

4

Piast Gliwice

1

• Po dwóch miesiącach przerwy, Śląsk znowu wygrywa swój mecz! Piast stracił szansę na lidera. Teraz o pozycję numer jeden walczyć będzie Jagiellonia, której mecz z Górnikiem zaczyna się o godzinie 18:00!

• Koniec! Sędzia kończy te spotkanie!

• Świetne dośrodkowanie Łukasza Brozia, tylko że Marcin Robak nie zdołał wykończyć akcji.

• 5 minut doliczone do tego meczu!

• Robert Pich idealnie obsłużył swojego kolegę, który wyprzedził obrońców rywala, a później sprytnym strzałem pokonuje bramkarza gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mateusz Cholewiak dobija rywali!

• Michał Chrapek musiał opuścić boisko na noszach. Zmienił go Farshad Ahmadzadeh.

• Michał Chrapek i Tom Hateley zderzyli się ze sobą w środku pola. Potrzebna jest pomoc dla obu graczy.

• Ostatnia zmiana w ekipie Piasta. Aleksander Jagiełło wchodzi w miejsce Gerarda Badii.

• Joel Valencia trafia do notesu sędziego.

• Sędzia główny sprawdzał jeszcze czy przed zdobyciem bramki nie doszło do złamania przepisów. Wszystko jednak jest w porządku i Śląsk wygrywa już 3:1!

• Robert Pich huknął z woleja. Piłka spadła prosto pod nogi Marcina Robaka, który skierował ją do bramki z bardzo bliskiej odległości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Marcin Robak zdobywa bramkę!

• Mateusz Cholewiak pojawia się w miejsce Kamila Dankowskiego.

• Ależ tragicznie przestrzelona sytuacja Picha! Miał przed sobą pustą bramkę i nic z tego nie wyszło!

• Mateusz Mak wchodzi, a schodzi Jorge Felix.

• Tom Hateley z bardzo ostrego kąta uderzył na bramkę, ale zabrakło kilku centymetrów, żeby piłka wpadła do bramki!

• Mateusz Radecki wchodzi w miejsce Macieja Pałaszewskiego.

• Znowu Joel Valencia fatalnie marnuje 100% okazję! Gracz Piasta po raz kolejny wyszedł sam na sam, ale piłką nie trafia do celu.

• Jakub Słowik uratował teraz swój zespół! Valencia wyszedł sam na sam z golkiperem Śląska i przegrał ten pojedynek!

• Gerard Badia dograł idealnie na głowę Czerwińskiego, który skierował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jakub Czerwiński zdobywa bramkę kontaktową!

• Jakub Łabojko przerywa kontratak rywala i zostaje ukarany żółtą kartką.

• Tomasz Jodłowiec melduje się na murawie, w miejsce Patryk Dziczka.

• Nieudany strzał z dystansu Toma Hateleya. Do celu zabrakło bardzo dużo.

• Statystyki pierwszej połowy nie wyglądały zbyt dobrze.

• Kapitan Śląska świetnie wykorzystał dośrodkowanie Michała Chrapka! Jego strzał głową nie pozostawił żadnych szans bramkarzowi Piasta!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Piotr Celeban rozpoczyna drugą połowę z bardzo wysokiego C!

• Obie drużyny wracają po przerwie bez zmian w składach!

• Mecz nie zachwyca. Widzieliśmy tylko jeden celny strzał i dodając do tego nawet ostatnią akcję Śląsk to i tak wygląda to bardzo mizernie. Czekamy na drugie 45 minut!

• To powinno być 2:0! Marcin Robak znakomicie opanował sobie piłkę i po jego strzale ląduje ona na słupku! Po tej akcji sędzia kończy pierwszą połowę!

• O 2 minuty dłużej potrwa pierwsza część tego meczu.

• Marcin Robak wywalczył całą sytuację. Doświadczony napastnik chciał oddać strzał, został zablokowany i piłka spadł prosto pod nogi Roberta Picha! To pierwszy gol w tym sezonie zawodnika Śląska!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Robert Pich otwiera wynik meczu!

• Michal Papadopulos zostaje ukarany żółtą kartką za uderzenie łokciem rywala.

• Kolejne niezłe dośrodkowanie Gerarda Badii. W polu karnym o piłkę walczył Uros Korun, jednak musiał uznać wyższość rywala.

• Michal Papadopulos świetnie minął rywala balansem ciała, tylko że jego strzał minął bramkę Jakuba Słowika.

• Świetna prostopadła piłka do Dankowskiego, tylko że znakomicie ustawiony Mikkel Kirkeskov ratuje swój zespół.

• Michał Chrapek został poobijany po starciu z rywalem. Potrzebna jest interwencja sztabu medycznego.

• Gerard Badia dograł z rzutu rożnego, ale strzał Dziczka poszybował nad bramką.

• Bardzo mocne uderzenie Michała Chrapka, lecze do celu zabrakło dosyć sporo.

• Niezła wymiana podań przez zawodników Śląska. Znowu jednak zabrakło w tym wszystkim strzału na bramkę...

• Kamil Dankowski chciał spróbować swoich sił strzałem z dystansu, jednak niespodziewanie piłkę zabrał mu Dziczek.

• Djordje Cotra posał piłkę w stronę Marcina Robaka, który jednak nie dał rady oddać strzału na bramkę.

• Jakub Czerwiński wygrał pojedynek fizyczny z rywalem i spokojnie podaje do swojego bramkarza.

• Bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne Piasta. Tam Cotra walczył o piłkę i niefortunnie upadł na ziemie. Na szczęście nic poważnego się nie stało.

• Patryk Dziczek już na samym początku meczu ostro fauluje rywala. Na razie skończyło się to tylko słownym upomnieniem.

• Krzysztof Jakubik gwizdnął po raz pierwszy!

• Piotr Celeban i Gerard Badia, czyli kapitanowie obu drużyn właśnie biorą udział w losowaniu! Do gwizdka coraz bliżej!

• Wygląda na to, że frekwencja we Wrocławiu nie będzie zbyt dobra...

• Gorzej sytuacja wygląda we Wrocławiu. Drużyna Śląska wpadła w marazm, który wrzucił ich do strefy spadkowej Lotto Ekstraklasy.

• Piast zdobywając dzisiaj trzy punkty może wskoczyć na pozycję lidera. Do prowadzącej Lechii, podopieczni Waldemara Fornalika tracą dwa oczka.

• Witam Państwa bardzo serdecznie! Z tej strony nisko kłania się Bartłomiej Modzelewski, jednocześnie zapraszając na pojedynek Śląska Wrocław z Piastem Gliwice!

DW

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Pawel Relikowski / Polska Press

Mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice ONLINE. W niedzielę o godz. 15:30 Śląsk Wrocław podejmie mocnego w tym sezonie Piasta Gliwice. Goście mają szansę na osiągnięcie pozycji lidera Lotto Ekstraklasy. Śląsk natomiast będzie grał o przełamanie. Wrocławianie wygrali ostatni raz w pierwszej kolejce z Cracovią. Gdzie oglądać mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice? Transmisja w telewizji i stream online.

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice ONLINE

Liga Mistrzów wraca do domu. Nowe studio Polsatu robi wrażenie >>>
Sytuacja Śląska jest wielce daleka od zadowalającej.
Tadeusz Pawłowski zapowiadał przed sezonem grę wśród najlepszych drużyn, tymczasem - po zwycięstwach Pogoni i Cracovii - WKS ma tyle samo punktów, co ostatnia drużyna w tabeli. Piłkarze z Wrocławia zawodzą kibiców pod każdym względem, a przecież sezon wkroczył w mocno rozwiniętą fazę i bardzo trudno będzie teraz łapać punkty z lepiej dysponowanymi rywalami. Najlepiej o postawie tej drużyny świadczy porażka w derbach z Zagłębiem. Fatalne błędy w defensywie i szybko stracone dwa gole sprawiły, że trudno szukać w zawodnikach Śląska optymistycznej postawy. Podopieczni Pawłowskiego muszą jednak odkupić winy, by znów zyskać przychylność kibiców i rozpocząć marsz w górę tabeli tak, jak zapowiadano wcześniej.

Do stolicy Dolnego Śląska bardzo mocny Piast. Podopieczni Waldemara Fornalika radzą sobie nadzwyczajnie dobrze, a przecież w poprzednim sezonie do końca sezonu grali o utrzymanie. Potrafili zremisować trudny mecz w Poznaniu i pewnie wygrać m.in. z Cracovią i Arką Gdynia. W ostatnim meczu gliwiczanie zdecydowanie przeważali, zwłaszcza od 42 minuty gdy grali w przewadze i pokonali Arkę po jedynym golu. Na liderów klasyfikacji strzelców wyrośli w tym zespole napastnik Michal Papadopulos i - o dziwo - były zawodnik Śląska, Tom Hateley. Dobra forma Czecha sprawia, że na razie mało szans na pokazanie się dostaje Piotr Parzyszek, który w całym sezonie zagrał dotąd tylko 134 minuty.

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice: Kto wygra mecz Ekstraklasy?

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Śląsk: Słowik - Dankowski, Golla, Celeban, Cotra - Radecki, Chrapek - Farshad, Pałaszewski, Pich - Robak

Piast: Plach - Konczkowski, Czerwiński, Korun, Kirkeskov - Dziczek, Hateley - Felix, Valencia, Badia - Papadopulos

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Mecz Śląsk - Piast można oglądać na żywo w TV na kanale Canal+ od godziny 15:10. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15:30. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

Liga Mistrzów lepsza od mundialu. Zobacz nowe studio Polsatu!