4

Polonia Warszawa

0

• KONIEC! Śląsk deklasuje Polonię i wraca na fotel lidera. Dziękuję za uwagę.

• Bramka na 4:0 po rzucie rożnym w wykonaniu Dariusza Pietrasiaka!!! Polonia Warszawa na kolanach!

• I ostatnia zmiana w Śląsku. W miejsce Waldemara Soboty wchodzi Mateusz Cetnarski.

• Zmiana w Śląsku. W miejsce Dudka wchodzi Pietrasiak.

• Piłkarze Polonii chyba pogodzili się z porażką w tym spotkaniu. Śląsk natomiast spokojnie szanuje piłkę.

• Trzecia i ostatnia zmiana w drużynie Polonii. W miejsce Sultesa wchodzi Przybecki.

• 3:0 !!!! Wspaniały rajd Tadeusza Sochy kończy się bramką Łukasza Gikiewicza. Istne wejście smoka. Napastnik Śląska powinien jednak podziękować koledze z drużyny za wspaniały rajd i asystę.

• Zmiana w drużynie gospodarzy. Na ostatni kwadrans melduje melduje się Łukasz Gikiewicz zmieniając Cristiana Diaza.

• Polonia przez dłuższy fragment utrzymuje się przy piłce, jednak nie potrafi tego spożytkować

• Dobra akcja Śląska. Sobota ogrywa trzech rywali, oddaje do Sochy, ten z powrotem do Sobota, piłka jednak odskakuje od nogi skrzydłowemu WKSu.

• Druga zmiana w drużynie gości. W miejsce Łukasza Piątka wchodzi Daniel Sikorski.

• Gra ewidentnie "siadła". Sporo prostych błędów w wykonaniu gospodarzy otwiera szansę przed piłkarzami Polonii, jednak żadna z akcji nie stwarza realnego zagrożenia dla przeciwnika.

• Sporo walki na boisku pozostawią po tym meczu obie drużyny. Póki co gra toczy się w środku pola. Śląsk spokojnie czeka na swoje szanse, Polonia po dobrym początku drugiej połowy nie potrafi znaleźć drogi do bramki Kelemena.

• Kolejny strzał piłkarzy trenera Jacka Zielińskiego. Trałka wprost w Kelemena.

• Od początku Polonia w natarciu. Już drugi rzut rożny dla drużyny gości. Śląsk zamknięty na własnej połowie.

• Zmiana w drużynie gości. W miejsce Bonina wchodzi Wszołek.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Po pierwszej połowie piłkarze trenera Oresta Lenczyka nie zamierzają oddawać fotela lidera i wszystko wskazuje na to, że za niespełna godzinę wrocławianie wrócą na pierwsze miejsce.

• Koniec pierwszej połowy. Obie drużyny oddzielają dwie bramki strzelone ze stałych fragmentów. Z samej gry wynika póki co niewiele, chociaż w końcówce pierwszej połowy piłkarze Polonii zostawili zbyt dużo miejsca w środku pola. Zapraszam na około 15 minut przerwy.

• Ależ bramka !!! Sebastian Mila z rzutu wolnego w ostatniej akcji pierwszej połowy! Przymierzył w samo okienko, Przyrowski bez szans !!!!!!!!!!!!!! Kapitalny strzał.

• Piłkarze pograją minutę dłużej.

• Kolejna groźna akcja Śląska. Tym razem Mila wypuszcza w uliczkę Diaza, ten jednak przegrywa walkę sam na sam z Przyrowskim. Kibice domagają się jeszcze rzutu karnego. Kontrowersyjna sytuacja!

• Groźnie Śląsk! Dudek odgrywa na dwudziesty metr do Madeja, ten strzela technicznie po ziemi, jednak zbyt lekko by zaskoczyć Przyrowskiego.

• Polonia w ataku. Po wrzutce Sadloka piłkę na rożny wybija jednak Elsner.

• Brzydki faul Kokoszki na Sebastianie Dudku. Piłkarz Śląska wychodził na dobrą pozycję do wyprowadzenia szybkiej kontry.

• Poraz kolejny groźnie goście! Strzał Trałki po rykoszecie ląduje na rzucie rożnym.

• Słupek !!! Piłka po strzale głową Caniego ląduje na słupku. Polonia bliska wyrównania.

• Sporo walki w środku pola. Seria wślizgów piłkarzy Śląska nie ustrzegła jednak przed próbą strzału na bramkę Kelemena.

• Ładnie z kontry wyszedł Śląsk. Elsner poprowadził akcję, oddał do Mili, którego strzał został jednak zablokowany.

• 1:0 !!! Śląsk prowadzi z Polonią po bramce Celebana. Po rzucie rożnym obrońca Śląska z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki. Jak nie idzie z gry, to można ze stałego fragmentu gry.

• Ależ szansa. Po rzucie rożnym piłka wylądowała pod nogami Łukasza Piątka, jednak ten przestrzelił. Bardziej precyzyjnie i Kelemen byłby bez szans.

• Śląsk Wrocław przeniósł ciężar gry na skrzydła. Aktywni od początku są Madej oraz Sobota, jednak ciężko im wygrać pojedynek z piłkarzami Polonii.

• Ciężko się dzisiaj gra obu drużynom przeciwko sobie. Widać, że piłkarze przygotowani są do meczu bardzo dobrze.

• Rzut rożny dla Śląska. Póki co obie drużyny grają bardzo uważnie, szanują piłkę i nie zostawiają za dużo miejsca przeciwnikowi.

• Zamieszanie w polu karnym Śląska po rzucie rożnym zakończone gwizdkiem sędziego. Rozpoczyna Kelemen.

• Pierwsza akcja Śląska od razu groźnie! Mila z klepki zagrywa do Diaza, ten ogrywa Kokoszkę, jednak strzela lewą nogą wysoko ponad bramkę Polonii.

• Mogło być groźnie pod bramką Kelemena. Bonin dośrodkowuje jednak wprost w dłonie bramkarza Śląska Wrocław.

• Pierwsze minuty meczu to atak pozycyjny Polonii, Śląsk cofnięty na własnej połowie póki co nie dotknął nawet piłki.

• Pierwszy strzał piłkarzy Polonii Warszawa. Grzegorz Bonin jednak bardzo niecelnie zza linii pola karnego.

• Rozpoczynają goście.

• Obie jedenastki już na murawie. Polonia w białych strojach, Śląsk natomiast na zielono. Przywitanie obu drużyn, losowanie stron i za moment rozpoczynamy !!

• Z trybun dzisiejsze spotkanie obserwować będzie marszałek Grzegorz Schetyna, co jest już niemalże tradycją.

• Obie drużyny zeszły już z murawy, za 10 minut pierwszy gwizdek sędziego. Dzisiejsze spotkanie posędziuje nam pan Adam Lyczmański z Bydgoszczy. Pomagać mu będą Krzysztof Myrmus oraz Maciej Daszkiewicz.

• Dzisiejszy mecz może być szczególny dla Dariusza Pietrasiaka, bowiem obrońca Śląska w poprzednim sezonie bronił barw Polonii Warszawa. Wydaje się, że udało mu się zjednać obie ławki rezerwowych, które wspólnie rozgrzewają się na boisku grając w przysłowiowego "dziada". Ciekawy obrazek, być może to początek bliższej przyjaźni obu klubów? Co o tym sądzicie? :)

• obie jedenastki wybiegły na przedmeczową rozgrzewkę. Pogoda dzisiaj dopisuje. Chyba niewiele osób jeszcze 2 tygodnie temu powiedziałaby, że dzisiaj piłkarze będą grać przy temperaturze 22 stopni, w pełnym słońcu przy lekkim wietrze.

• Jeśli chodzi o drużynę gości, to jak mawiał najsilniejszy człowiek na świecie "tanio skóry nie sprzedadzą". Piłkarze trenera Jacka Zielińskiego również mają swoje atuty, a właściwie jeden w dzisiejszym meczu, mianowicie Edgara Caniego, który w ostatnim meczu z Legią Warszawa eksplodował z formą. Na koniec można dodać, że dzisiejszy mecz może być partią szachów patrząc przez pryzmat trenerów. Zarówno trener Lenczyk jak i trener Zieliński znani są ze świetnego przygotowanie taktycznego. Zapowiada się arcyciekawe spotkanie.

• Na pierwszy rzut oka ciężko wskazać faworyta tego spotkania. Obie drużyny aspirują w tym sezonie o najwyższe cele i obie póki co realizują je conajmniej poprawnie. Po wnikliwej analizie można się jednak pokusić o stwierdzenie, że to Śląsk w tym meczu jest faworytem, przynajmniej z trzech powodów: gra przed swoją publicznością, ma wyrównany i solidny skład, czego dowodem jest silna ławka rezerwowych oraz przed tą kolejką był liderem Ekstraklasy po fantastycznym meczu z Lechem Poznań.

• Ławka rezerwowych Polonii: Gliwa, Cotra, Wszołek, Sikorski, Przybecki, Tosik Ławka rezerwowych Śląska:Gikiewicz, Pietrasiak, Wasiluk, Cetnarski, Gancarczyk, Gikiewicz, Ćwielong

• Znamy już wyjściowe jedenastki w obu drużynach. Jeśli chodzi o Polonię mamy nienajlepszą wiadomość dla kibiców, otóż w meczowej osiemnastce zabraknie Marcina Baszczyńskiego. Wszystko wskazuje na to, że obrońca Polonii nie do końca wyleczył się z urazu. Jeśli chodzi o jedenastkę Śląska, to zobaczymy w niej powracającego po długiej kontuzji Jarka Fojuta. Pod nieobecność Johana Voskampa natomiast od pierwszej minuty pojawi się Cristian Omar Diaz.

• Niedzielne popołudnie we Wrocławiu staje pod znakiem piłki nożnej. Już za niespełna godzinę rozpocznie się mecz w ramach 9. kolejki T- Mobile Ekstraklasy, w którym Śląsk Wrocław podejmie Polonię Warszawa. Ze stadionu przy ulicy Oporowskiej wita Grzegorz Iwanowski.