Śląsk Wrocław statystycznie po 12. kolejce [STATYSTYKI]

Oktawian Jurkiewicz
Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 3:2
Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 3:2 Paulina Szmid
W 12. kolejce Śląsk haniebnie przegrał z Górnikiem Zabrze na wyjeździe. Do 91. minuty piłkarze z Wrocławia prowadzili 2:1 i dosłownie w minutę dali sobie strzelić dwie bramki, dzięki czemu gospodarze wygrali 3:2 i Śląsk nadal nie ma żadnego zwycięstwa na wyjeździe.

Znamy europejskie pary barażowe MŚ 2014! Dwa szlagiery

Po ostatniej kolejce liczba zwycięstw nie zmieniła się i nadal wynosi trzy. Śląsk wygrał więc 25% rozegranych spotkań. Liczba remisów również bez zmian. WKS zremisował 41,67% spotkań czyli pisząc prościej: ma pięć remisów. Co ciekawe jednak Śląsk kontynuuje serię czterech spotkań bez remisu. Doszła za to kolejna porażka, więc teraz już cztery drużyny (33,33%) były w stanie pokonać Śląsk.

Bilans na wyjeździe wygląda tragicznie. Cztery remisy i dwie porażki. Ciekawe jest jednak to, że Śląsk prawie zawsze zdobywał bramkę na wyjeździe, za wyjątkiem jednego spotkania - z Koroną Kielce w pierwszej kolejce. Całą resztę spotkań (chronologicznie: z Pogonią, Piastem, Ruchem, Legią, Górnikiem), WKS kończył z przynajmniej jedną bramką na koncie. Nie trudno jednak zgadnąć, że również przynajmniej jedną tracił, przez co w meczach wyjazdowych Śląsk ma obecnie serię 5 spotkań ze zdobytą i ze straconą bramką. Seria bez zwycięstwa w meczach wyjazdowych obejmuje już 6 meczów z rzędu.

Fakty po 12. kolejce:

- Najwyższa porażka domowa Śląska to 0:3 z Cracovią

- Najwyższa porażka na wyjeździe to 2:1 z Legią Warszawa

- Najwięcej bramek u siebie Śląsk stracił w meczu z Jagiellonią Białystok (2:3) i Cracovią (0:3)

- Najwięcej bramek na wyjeździe stracili w meczu z Górnikiem (3:2)

- Najwięcej bramek na wyjeździe piłkarze zdobyli w spotkaniu z Pogonią Szczecin (2:2) i Górnikiem Zabrze (3:2)

- Podstawowa jedenastka, która wybiegła przeciw Górnikowi miała średnio 27,7 lata.

- W meczu przeciwko Górnikowi, Śląsk grał przed najmniejszą publicznością w tym sezonie (ok. 3000 widzów)