2

Warta Poznań

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

• Przez większość spotkania to Śląsk prezentował się lepiej, jednak w końcówce to Warta przejęła inicjatywę i była naprawdę bliska doprowadzenia do wyrównania. Ostatecznie to jednak Śląsk triumfował i awansował na czwartą pozycję w ligowej tabeli.

• Koniec meczu we Wrocławiu! Śląsk Wrocław wygrywa z Wartą Poznań 2:1!

• W odpowiedzi na indywidualną akcję zdecydował się Erik Exposito. Gracz Śląska wpadł w pole karne gości, ale uderzył tylko w boczną siatkę.

• Kolejna stuprocentowa szansa Warty na objęcie prowadzenia! Tym razem po zagraniu z lewej strony boiska do piłki dopadł Robert Ivanov, ale piłkę po jego uderzeniu z linii bramkowej wybili obrońcy!

• Do drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej pięć minut.

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Robert Ivanov pojawił się w miejsce Jana Grzesika.

• Fantastyczna szansa dla Warty na wyrównanie! Po zagraniu piłki z prawej strony boiska snajper gości będąc w stuprocentowej sytuacji nie trafił w piłkę!

• Mariusz Pawelec rozbił głowę po starciu z jednym z przeciwników w środku boiska.

• Jakub Kiełb wchodzi na murawę w miejsce Mateusza Spychały.

• Kolejna świetna okazja Warty, tym razem na bramkę wyrównującą! Tym razem po zbyt krótkim zgraniu obrońcy do Michała Szromnika bliski dopadnięcia do piłki był Jan Grzesik! Jednak ostatecznie piłka wylądowała w rękach bramkarza gospodarzy.

• Po znakomitym zagraniu z lewej strony boiska Mateusza Kuzimskiego piłka trafiła do Roberta Janickiego, który plasowanym strzałem zdobył bramkę kontaktową!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Robert Janicki zmniejsza rozmiary porażki!

• Trzecie miejsce w zespole gospodarzy. Piotr Celeban pojawił się w miejsce Bartłomieja Pawłowskiego.

• Marcel Zylla już zapisał się w notesie arbitra. Za faul w środku pola rezerwowy Śląska ukarany żółtą kartką.

• Kolejna znakomita szansa dla gości na zdobycie bramki! Tym razem po wrzutce z prawej strony uderzył Mateusz Spychała, ale trafił tym w słupek braki rywali!

• Druga zmiana w barwach gospodarzy. Marcel Zylla pojawił się w miejsce Mateusza Praszelika.

• Mariusz Pawelec ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

• Znakomita okazja Warty na złapanie kontaktu z rywalami! Po wrzutce z prawej strony boiska dwójka graczy gości próbowała skierować piłkę do bramki Michała Szromnika, ale każdy z tych strzałów był blokowany przez przeciwników.

• Po dośrodkowaniu piłki z prawej strony boiska przed znakomitą szansą stanął Jakub Kuzdra, ale jego uderzenie w decydującym momencie zostało zablokowane.

• Pierwsza zmiana w szeregach Warty Poznań. Robert Janicki pojawił się na murawie w miejsce Mateusza Czyżyckiego.

• Po rzucie rożnym dla Śląska obrońcy gości zbyt krótko wybili piłkę, ta trafiła do Bartłomieja Pawłowskiego, który zdecydował się na sytuacyjny strzał i mocnym uderzeniem pokonał Adriana Lisa!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Bartłomiej Pawłowski podwyższa wynik spotkania na 2:0!

• Bartłomiej Pawłowski przyjął piłkę na wysokości pola karnego rywali i zdecydował się na szybki strzał, który kapitalnie obronił Adrian Lis!

• Początek drugiej połowy bardzo spokojny w wykonaniu obu zespołów. Żadna z drużyn nie kwapi się do zaatakowania bramki rywala.

• Rozpoczynamy drugą część meczu we Wrocławiu!

• W przerwie meczu Waldemar Sobota wejdzie w miejsce kontuzjowanego Krzysztofa Mączyńskiego.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części meczu we Wrocławiu. Do przerwy Śląsk prowadzi z Wartą Poznań 1:0.

• Żółtą kartką za faul w polu karnym rywala ukarany Bartosz Kieliba.

• Kolejna próba ataku gości zakończyła się stratą piłki przed polem karnym rywali.

• Mączyński prawdopodobnie dokończy jeszcze pierwszą część spotkania.

• Krzysztof Mączyński prawdopodobnie naciągnął mięsień i chyba nie będzie w stanie kontynuować gry.

• W odpowiedzi Krzysztof Mączyński kapitalnie zagrał w pole karne gości do Bartłomieja Pawłowskiego, ale ten fatalnie spudłował.

• W odpowiedzi zaatakowali goście, jednak po raz kolejny obrona Śląska prezentuje się bez zarzutów i skutecznie odpiera ataki rywali.

• Robert Pich zdecydował się na indywidualną akcję, wpadł w pole karne Warty, ale uderzył jedynie w słupek bramki gości!

• Mateusz Praszelik zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale jego uderzenie było zdecydowanie zbyt lekkie by pokonać bramkarza rywali.

• Lubambo Musonda zdecydował się na dośrodkowanie piłki z prawej strony boiska w pole karne Warty gdzie był Robert Pich, a ten oddał szybki strzał, który jednak bardzo dobrze wyłapał Adrian Lis.

• Po dłuższej przerwie do ataku ruszyła Warta, jednak jej ataki zatrzymują się głównie na wysokości trzydziestego metra przed bramką gospodarzy.

• Ostry faul na Bartłomieju Pawłowskim, ale arbiter nie zdecydował się na wyciągnięcie pierwszej żółtej kartki w tym meczu.

• Erik Exposito przytomnie zagrał prostopadłą piłkę w pole karne Warty, gdzie był Bartłomiej Pawłowski, ten kapitalnie przyjął piłkę i wyszedł sam na sam z bramkarzem gości. Jednak Adrian Lis okazał się lepszy w tym pojedynku.

• Wrocławianie prowadzą grę i kwestią czasu wydają się kolejne bramkowe okazje.

• Gra toczy się w środku pola. Po początkowych zapędach gości, po stracie bramki stracili również pomysł na grę i to Śląsk przejął inicjatywę.

• Po rzucie rożnym dla gospodarzy ponownie zakotłowało się w polu karnym Warty, jednak tym razem żaden z piłkarzy Śląska nie zdołał dopaść do piłki.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Roberta Picha do strzału głową doszedł Israel Puerto, który precyzyjnym strzałem otworzył wynik spotkania we Wrocławiu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Israel Puerto błyskawicznie daje prowadzenie gospodarzom!

• W pierwszych minutach odważniej prezentują się goście, to oni próbują wychodzić z ofensywnymi akcjami. Natomiast goście spokojnie, powoli konstruują swoje akcje od tyłu.

• Pierwsza akcja gości. Michał Jakóbowski popędził środkiem pola, dograł do Mateusza Czyżyckiego, który wpadł w pole karne gospodarzy, ale tam został zatrzymany przez jednego z rywali.

• Pierwszy gwizdek sędziego Tomasza Wajdy! Rozpoczynamy pojedynek we Wrocławiu!

• Już za moment rozpocznie się to spotkanie!

• Ławka rezerwowych Śląska Wrocław: Putnocky (Br.), Celeban, Cotugno, Makowski, Piasecki, Samiec-Talar, Sobota, Wypart, Zylla.

• Ławka rezerwowych Warty Poznań: Bielica (Br.), Handzik, Ivanov, Janicki, Jaroch, Kiełb, Smykowski, Szmyt.

• Już za kilka minut rozpocznie się to spotkanie, a więc to najwyższy czas, by podać rezerwowych obu drużyn.

• Ostatni raz oba zespoły mierzyły swoje siły w rozgrywkach 1. Ligi w sezonie 2007/08. Wtedy we Wrocławiu padł remis 1:1, a w Poznaniu zespół Śląska wygrał 3:2. W tamtym sezonie Śląsk Wrocław awansował do rozgrywek Ekstraklasy.

• Natomiast Warta Poznań plasuje się o sześć pozycji niżej i ma na swoim koncie zaledwie trzynaście "oczek". Beniaminek PKO Ekstraklasy ma tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. W poprzedni weekend poznaniacy przegrali u siebie z Pogonią Szczecin 1:2.

• Śląsk Wrocław zajmuje w tabeli szóstą pozycję i w przypadku dzisiejszego zwycięstwa może awansować o maksymalnie dwie pozycje. W poprzedniej kolejce wrocławianie przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 1:2.

• W meczu ostatniej tegorocznej kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław zmierzy się na własnym stadionie z Wartą Poznań. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

DW

Śląsk Wrocław - Warta Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA I STREAM NA ŻYWO ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press

Śląsk Wrocław - Warta Poznań ONLINE. Bez Vitezslava Lavicki i Zdenka Svobody na ławce trenerskiej Śląsk będzie musiał dzisiaj radzić sobie w meczu z Wartą. Poznaniacy ostatnio grają coraz lepszy futbol, ale w kilku meczach brakuje im szczęścia. Ostatnio przegrali w Białymstoku 3:4 i u siebie 1:2. Choć nie punktują, są groźnym rywalem. Gdzie oglądać mecz Śląsk Wrocław - Warta Poznań? TRANSMISJA I STREAM LIVE.

Śląsk - Warta ONLINE

Vitezslav Lavicka nie będzie mógł poprowadzić swoich piłkarzy w ostatnim ligowym meczu 2020 roku. ak poinformował klub, Czech „przegrał z przeziębieniem” i przy linii bocznej zastąpi go Paweł Barylski, dla którego to przecież nie pierwszyzna.
Obecność szkoleniowca mogła być bardzo ważna w kontekście motywacji na boisku, ale i Barylski potrafi udźwignąć ten ciężar. Zwłaszcza po frustrującej porażce w derbach. Wrocławianie mają coś do udowodnienia. Jeśli przegrają z drużyną z Poznania, zimę spędzą w nie najlepszej atmosferze, pełnej dyskusji o efektach pracy Lavicki przy Oporowskiej.

Śląsk - Warta NA ŻYWO. - Ten zespół pokazał już wielokrotnie, że jest zjednoczony, silny i stabilny. Obserwując zawodników na treningach, widzę ich sportową złość. W sprawie ostatniego meczu wszystko zostało już wyjaśnione i przeanalizowane. Na ten moment wszyscy myślą o ostatnim treningu i meczu z Wartą. Nie wybiegamy myślami za daleko. Zespół wie, o co jutro gra - zapowiada Paweł Barylski.

Warty Poznań w żaden sposób nie można zlekceważyć. Z tegorocznych beniaminków poznaniacy są mocnym zespołem o bardzo krótkiej ławce. Ta daje się we znaki, gdy trzeba rozegrać dużo spotkań w krótkim czasie. Trudy całej rundy jesiennej zaszkodziły Warcie w ostatnich spotkaniach. Na trzy z nich podopieczni trenera Piotra Tworka nie zapunktowali ani razu, ale w każdej z rywalizacji byli gorsi tylko o jedną bramkę. Szczególnie należy obawiać się Mateusza Kuzimskiego, który ma już na koncie cztery gole i asystę. Jego historię możecie przeczytać tutaj -> Mateusz Kuzimski: z magazynu warzyw w Anglii do strzelca ekstraklasy. Niezwykła historia napastnika Warty z Tczewa.

Śląsk - Warta LIVE.Beniaminek z Poznania może być na razie spokojny. Nad ostatnim w tabeli Podbeskidziem ma cztery punkty przewagi, a to oznacza, że na pewno nie przezimuje jako czerwona latarnia ligi. W zasięgu "Zielonych" jest nawet 9. miejsce w tabeli, a więc jest jeszcze o co grać.

Bukmacherzy przewidują, że Śląsk wygra mimo pochwał jakie w ostatnim czasie spływały w stronę Warty. Poznaniacy punktowali w tym sezonie głównie z zespołami z dolnych rejonów tabeli. Wrocławianie mają mocniejszą kadrę, skutecznych zawodników w ofensywie i większe doświadczenie.

Przewidywane składy:
Śląsk: Szromnik - Janasik, Tamas, Israel Puerto, Stiglec - Sobota, Mączyński - Pawłowski, Praszelik, Pich - Expósito
Warta: Bielica - Kuzdra, Ivanov, Kieliba, Kiełb - Czyżycki, Trałka - Grzesik, Handzlik, Jakóbowski - Kuzimski

Śląsk - Warta TRANSMISJA I STREAM

Mecz Śląsk Wrocław - Warta Poznań odbędzie się w czwartek 17 grudnia o godz. 18:00. Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Internetowy stream online dostępny jest w serwisach NC+, czyli ncplusgo.pl i canalplus.com, a także na player.pl. Dostęp do transmisji jest płatny.

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.