Śląsk Wrocław

1

Widzew Łódź

2

• Koniec spotkania! Widzew niespodziewanie wygrywa z Wicemistrzami Polski, Śląskiem Wrocław! Polska Ekstraklasa jest coraz bardziej wyrównana i nieprzewidywalna.

• Okachi walczył w narożniku pola karnego Śląska i zyskał cennych kilka sekund

• Żółta kartka dla Sochy za faul na Dudu.

• Ależ sytuację zmarnował Grzelczak po szybkiej kontrze z Bartkowskim! Piłka obok bramki.

• Rzut rożny dla Śląska. Kelemen w polu karnym Widzewa!

• Cztery minuty doliczone.

• Widzewiacy bronią się całą drużyną, a Śląsk ciągle w natarciu, próbuje zdobyć wyrównującą bramkę.

• Próba ataku Śląska, ale od własnej bramki Widzewiacy.

• Za opóźnianie gry żółtą kartką ukarany zostaje bramkarz Widzewa Maciej Mielcarz.

• Widzew zagęścił strefę przed swoją bramką. Mało miejsca mają piłkarze Śląska na swobodne rozgrywanie piłki.

• Ostatnia zmiana w szeregach gości. Opuszcza boisko bohater Widzewa Dzialamidze. W jego miejsce Jakub Bartkowski.

• I znowu blisko szczęścia Śląsk. Wrzutka Sochy ląduje na głowie Diaza, jednak Argentyńczykowi zabrakło miejsca do dokładnego strzału.

• Rośnie napór gospodarzy. Kolejny rożny dla Śląska. Widzew cofnął się już tylko do obrony.

• Blisko szczęścia Śląsk! Mila z wolnego po ziemi do Dudka, ten strzela z pierwszej piłki, jednak na posterunku jest Mielcarz.

• Śląsk szuka, Śląsk walczy. Teraz Diaz był bliski przejęcia piłki. Wywalczył jednak aut na wysokości pola karnego Widzewa.

• Ostatnia zmiana w Śląsku. W miejsce Madeja Cristian Omar Diaz.

• Śląsk wydaje się iść za ciosem. Prowadzą grę, stwarzają sytuacje, Widzew natomiast szuka okazji z kontry.

• Kibice Śląska domagają się jeszcze jednej bramki. Czy ta bramka doda skrzydeł "wojskowym" ?

• Żółta kartka dla Łukasza Madeja za faul na Paraibie.

• Kontaktowa bramka dla Śląska !! Mila świetnym lobem pokonał Macieja Mielcarza. Będzie jeszcze ciekawie?!?

• Sobota w miejsce Piotra Ćwielonga.

• Będzie zmiana w Śląsku. Do wejścia na boisko gotowy jest Waldemar Sobota.

• Widzew spokojnie czeka na kolejną kontrę, natomiast Śląsk prezentuje festiwal nieskuteczności pod bramką Macieja Mielcarza... Widać niemoc podopiecznych trenera Oresta Lenczyka.

• Boiska opuszcza kapitan Widzewa Łukasz Broź. W jego miejsce Piotr Mroziński.

• Śląsk stara się, jednak brakuje wykończenia.

• Szybka odpowiedź Widzewa!!! Ładnie Mindaugas Panka po długim słupku, jednak minimalnie niecelnie.

• Znowu groźnie Śląsk!! Voskamp świetnie strzelał głową, jednak świetną interwencją wykazał się Mielcarz.

• Ładna akcja Śląska prawą stroną. Ładne podanie Dudka do Sochy, ten jednak za głęboko w pole karne.

• Śląsk drugą połowę zaczął wysoko. Szybko strzelona bramka dałaby jeszcze nadzieję, na korzystny rezultat.

• Kartka dla Kelemena. Dziwna decyzja sędziego.

• Żółta kartka na początku drugiej połowy dla Panki

• Zmiana w Śląsku. W miejsce Wasiluka Socha i już rozpoczynamy!!

• Wracamy już na boisku. Za moment rozpoczęcie drugiej połowy! Śląsk już na murawie. Piłkarze trenera Oresta Lenczyka wydają się być skoncentrowani na tą drugą połowę. Póki co nie ma się co dziwić... Śląsk przegrywa do przerwy 0:2 z Widzewem Łódź.

• Koniec pierwszej połowy, w której Śląsk gra bez błysku, natomiast Widzew sukcesywnie punktuje przeciwnika. Przypomina się nam spotkanie z zeszłego sezonu, gdzie Widzew również prowadził 0:2, lecz piłkarze Śląska zdołali się podnieść i doprowadzić do remisu. Jak będzie dzisiaj ? Zapraszam po kilkunastominutowej przerwie.

• Jeszcze rzut rożny dla Śląska w pierwszej połowie..

• Ależ kontrowersyjna decyzja arbitra Dawida Piaseckiego!!! Piłkę nogą do bramkarza skierował Bruno Pinheiro! Piłkę złapał Mielcarz a gwizdek sędziego milczał. Wydaje się, że arbiter popełnił ogromny błąd.

• 0:2 !!!!!!!!!!! Świetnie wykorzystany rzut wolny. Łukasz Broź wrzuca piłkę na krótki słupek, gdzie Jarosław Bieniuk wie co już zrobić!! Zanosi się na niespodziankę !!

• Poraz kolejny Widzew w ataku! Stratę w środku pola zaliczył Sztylka, jednak Okachi przestrzelił.

• Doskonale wyprowadzona kontra w wykonaniu piłkarzy Widzewa!! Dalekie podanie Bieniuka do Dzialamidze, który na pełnym biegu wpadł w pole karne, położył Kelemena i zdobył bramkę!!

• GoOOLLLL 0:1 prowadzi Widzew !!!!

• W końcu! Po 30 minutach bardzo groźna akcja w wykonaniu Śląska. Świetnie w pole karne wdarł się Ćwielong, oddał strzał, jednak został zablokowany przez Ukaha.

• Widzew przed szansą, jednak fatalnie z ok 30 metrów uderzał Bruno Pinheiro.

• Pada w polu karnym Johan Voskamp, jednak sędzia pozostaje niewzruszony. Tymczasem w Widzewie zmiana. Na murawę wchodzi Piotr Grzelczak, a zastępuje on Przemysława Oziębałę, który nabawił się urazu wykluczającego z dalszej gry.

• Pierwszy celny strzał Widzewa. Adrian Budka ładnie złożył się do woleja, jednak strzał w środek bramki nie mógł zaszkodzić przeciwnikowi.

• Tempo spotkania lekko spadło. Obie drużyny popełniają sporo błędów własnych. Czekamy na jakąś groźną akcję.

• Budka wywalczył rzut rożny dla Widzewa. Może być groźnie

• Śląsk próbuje gry kombinacyjnej. Szkoda tylko, że akcje kończą się niedokładnymi zagraniami.

• Zatańczył z piłką na lewej stronie Ćwielong, dośrodkował, ale Okachi wybija na rzut rożny.

• Nieporozumienie Spahicia z Voskampem. Widać, że obie drużyny mają ochotę do gry, jednak jeszcze brakuje troszkę dokładności.

• Dzialamidze aktywnie pod polem karnym Śląska, jednak waleczność nie wystarczyła osamotnionemu Gruzinowi w pojedynku z wrocławskimi obrońcami.

• Ładna akcja Śląska. Ćwielong wykorzystał podanie od Mili, zagrał w pole karne do Voskampa, jednak troszkę za mocno.

• Od początku aktywnie Śląsk na lewej stronie. Ładnie pokazuje się Madej, dobrze do akcji ofensywnych włącza się Spahić.

• Mocny strzał Dudka, jednak w środek bramki. Bez problemu broni Mielcarz.

• Na murawie tymczasem walka w środkowej strefie boiska.

• Od początku obie ekipy kibiców rozpoczęły od głośnego i agresywnego dopingu.

• Zaczynamy!! Śląsk na zielono, Widzew w czerwonych strojach.

• Obie drużyny już witane przez kibiców!! Przywitanie obu kapitanów, losowanie i zaraz gramy!

• Wydaje się, że trybuny już w gotowości :) Słońce coraz śmielej przyświeca, także wszystko wskazuje na to, że warto było spędzić niedzielne popołudnie na stadionie przy ulicy Oporowskiej.

• Niespełna kwadrans do początku meczu. Obie drużyny powoli opuszczają murawę i już za kilkanaście minut zaczynamy !

• Obie drużyny rozgrzewają się już na murawie, sektor gości tradycyjnie już zapełniony, natomiast kibice gospodarzy powoli zmierzają na trybuny. Liczymy na mocny doping obu drużyn! Tymczasem we Wrocławiu pojawiło się słońce, które przebija się nieśmiało przez chmury.

• Ławki rezerwowe: Widzew: Kaniecki, Ostrowski, Madera, Mroziński, Grzelczak, Bartkowski, Radowicz Śląsk: R. Gikiewicz, Cetnarski, Sobota, Socha, Pawelec, Diaz i Elsner

• Jeśli chodzi o sytuację obu drużyn w ekstraklasie, to warto nadmienić, że jest to mecz zespołów, które jeszcze w tym sezonie nie przegrały w rozgrywkach krajowych. Widzew odnotował serię trzech remisów oraz zwycięstwo. Jeśli chodzi o Śląsk, to wicemistrz kraju jak narazie spisuje się znakomicie mając na koncie 3 zwycięstwa i remis. Dodać warto, że piąta kolejka T-Mobile Ekstraklasy stoi pod znakiem wpadek faworytów i niespodzianek. Swoje mecze przegrały Wisła oraz Lech, tak więc Śląsk staje przed szansą wskoczenia na fotel lidera po tym spotkaniu. Warunek jest jeden- nie może przegrać.

• Znamy już wyjściowe jedenastki na dzisiejsze spotkanie. Obie jedenastki wydają się być optymalne. Mimo tego, że trener Orest Lenczyk znany jest z rotacji w wyjściowej jedenastce, wydaje się, że dzisiejsi piłkarze desygnowani do gry nie są niespodzianką. Jeśli chodzi o jedenastkę gości to brakuje w niej nieobecnego Zigajevsa, natomiast powraca do wyjściowej jedenastki Mika Dzialamidze.

• 14:30- o tej godzinie zabrzmi pierwszy gwizdek w meczu Śląska Wrocław z Widzewem Łódź rozgrywanym w ramach piątek kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Z Wrocławia wita Grzegorz Iwanowski i zaprasza na relację live z tego spotkania.