Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków ONLINE. Wrocławianie...

Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków ONLINE. Wrocławianie jeszcze nie wygrali w 2021 roku. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 17. kolejka
2021-02-12 20:30

Śląsk Wrocław

1

Wisła Kraków

1

• Dziękujemy już Państwu za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczora! Dobranoc!

• W następnej kolejce Wisła Kraków zagra u siebie z liderującą Pogonią Szczecin, natomiast Śląsk Wrocław zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań.

• Koniec meczu we Wrocławiu. Śląsk chyba zasłużenie remisuje z Wisłą Kraków 1:1.

• Śląsk będzie miał jeszcze szansę na zdobycie zwycięskiej bramki po rzucie rożnym.

• Do drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej cztery minuty.

• Natomiast w Wiśle Kraków Piotr Starzyński zastąpił Stefana Savića.

• W zespole Śląska Wrocław Patryk Janasik zmienił Roberta Picha.

• Stefan Savić próbował uderzał z linii pola karnego rywali, ale fatalnie skiksował nie trafiając w piłkę.

• Felicio Brown Forbes ruszył z indywidualną akcją prawą stroną boiska, ale cała akcja skończyła się zaledwie na rzucie rożnym dla Wisły.

• Szarpana gra w środku pola nie pomaga w zbliżeniu się do pola karnego jednej, czy drugiej drużynie. Zawodnicy chyba chcą już doczekać do końca tego spotkania przy tej bardzo niskiej temperaturze.

• Dino Stiglec ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Giorgij Żukow ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Natomiast w zespole Śląska Wrocław za Erika Exposito wchodzi Fabian Piasecki.

• Dopiero pierwsza zmiana w szeregach Wisły Kraków. Żan Medved pojawia się w miejsce Jeana Carlosa Silvę.

• Po straceniu bramki przez gospodarzy to Wisła przejęła inicjatywę, ale na razie nie potrafią stworzyć sobie dobrej sytuacji do oddania strzału.

• Łukasz Burliga otrzymał piłkę w polu karnym Wisły, jednak nie zdołał zagrać w pole bramkowe rywali.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu w barwach Śląska Wrocław. Lubambo Musonda zmienia Bartłomieja Pawłowskiego.

• Drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną ukarany zostaje Marcel Zylla!

• Wisła Kraków przeprowadziła bardzo ładną, składną akcję, ale nie zdołali oddać strzału będąc już w polu karnym Śląska.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu dla gracza Wisły, a ukarany nią Michał Frydrych.

• Matus Putnocky w fantastycznym stylu obronił uderzenie Felicio Brown Forbesa!

• Marcel Zylla ukarany żółtą kartką za zagranie piłki ręką we własnym polu karnym.

• Rzut karny dla Wisły Kraków po zagraniu ręką Marcela Zylli we własnym polu karnym!

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Macieja Sadloka do strzału głową doszedł Felicio Brown Forbes, ale jego uderzenie pewnie obronił Matus Putnocky.

• Stefan Savić dograł w pole karne Śląska do Macieja Sadloka, jednak ten stracił futbolówkę.

• Maciej Sadlok z rzutu wolnego uderzył bardzo niecelnie.

• Felicio Brown Forbes został sfaulowany tuż przed polem karnym Śląska i "Biała Gwiazda" będzie miała szansę na objęcie prowadzenia!

• Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska zakotłowało się pod bramką Śląska, jednak żaden z graczy Wisły nie zdołał dojść do pozycji strzeleckiej.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu we Wrocławiu!

• Piłkarze obu drużyn wracają już na białą murawę Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Za moment początek drugiej części tego pojedynku.

• Na relację z drugiej połowy meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu we Wrocławiu. Do przerwy Śląsk remisuje z Wisłą Kraków 1:1.

• Po wrzutce z głębi pola Macieja Sadloka do strzału głową doszedł Stefan Savić, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Po dośrodkowaniu piłki z prawej strony Guillermo Cotugno zakotłowało się w polu karnym Wisły, ale żaden z graczy gospodarzy nie zdołał oddać strzału na bramkę rywali.

• Po prostopadłym podaniu w kierunku bramki Śląska, przed pole karne wyszedł Matus Putnocky, ale akcję gości przerwał gwizdek sędziego oznajmiający spalonego.

• Kolejna ofensywna akcja Wisły prawą stroną poskutkowała tylko rzutem rożnym dla "Białej Gwiazdy".

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Macieja Sadloka do pozycji strzeleckiej doszedł Stefan Savić, ale gracz Wisły trafił wprost w obrońcę gospodarzy.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki doszedł Yaw Yeboah i mocnym strzałem z woleja pokonał bramkarza gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Yaw Yeboah doprowadza do wyrównania!

• Jean Carlos Silva zdecydował się na strzał sprzed pola karnego rywali, piłka po jego uderzeniu powędrowała na rzut rożny.

• Po stracie bramki gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska, żaden z zespołów nie potrafi na dłużej utrzymać się przy piłce.

• Po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego fatalnie interweniował Yaw Yeboah, który zagrał wprost pod nogi Mathieu Scaleta, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Mathieu Scalet otwiera wynik tego spotkania we Wrocławiu!

• Dino Stiglec oddał strzał zza pola karnego, ale futbolówka po jego strzale powędrowała obok słupka bramki Wisły.

• Moment mniej interesującego spotkania. Oba zespoły walczą o utrzymaniu się na białym boisku we Wrocławiu, Murawa jest niemal cała zasypana śniegiem.

• Indywidualną akcję lewą stroną boiska przeprowadził Bartłomiej Pawłowski, ale jego dogranie do Erika Exposito okazało się minimalnie niecelne.

• Po dośrodkowaniu piłki z lewej strony boiska Stefana Savića, jedne z graczy Wisły oddał strzał głową, ale okazał się on bardzo niecelny.

• Jean Carlos Silva wpadł z lewej strony boiska w pole karne gospodarzy, ale w decydującym momencie zagrał wprost pod nogi obrońcy Śląska.

• Robert Pich otrzymał piłkę w polu karnym Wisły, ale gracz gospodarzy miał bardzo mało miejsca i oddał łatwy do obrony strzał.

• Próba prostopadłego podania w "szesnastkę" Śląska zakończyła się stratą piłki przez gości.

• Jean Carlos Silva dośrodkował w pole karne Śląska wprost do Felicio Brown Forbesa, ale ten nie zdołał dojść do sytuacji strzeleckiej i stracił piłkę.

• W odpowiedzi szybki kontratak przeprowadziła Wisła Kraków. Felicio Brown Forbes zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale fantastyczną interwencją popisał się Matus Putnocky!

• Już na samym początku meczu Śląsk wywalczył rzut wolny pod polem karnym Wisły, ale dośrodkowanie okazało się bardzo niedokładne.

• Rozpoczynamy spotkanie we Wrocławiu!

• Piłkarze Śląska i Wisły powoli wychodzą już na białą, ośnieżoną murawę Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Za moment początek tego pojedynku!

• Ławka rezerwowych Śląska Wrocław: Szromnik (Br.), Bejger, Celeban, Janasik, Lewkot, Musonda, Pałaszewski, Piasecki, Wilusz.

• Ławka rezerwowych Wisły Kraków: Broda (Br.), Boguski, Buksa, Duda, Medved, Chuca, Starzyński, Szota, Wachowiak.

• Juz za nieco kwadrans rozpocznie się dzisiejsze spotkanie, a więc warto ujawnić rezerwowych obu drużyn.

• W obu zespołach zabraknie kilku kluczowych graczy, których z gry wykluczają kontuzje. W drużynie Śląska zabraknie między innymi Rafała Makowskiego i Krzysztofa Mączyńskiego, natomiast w zespole Wisły nie zagrają Jakub Błaszczykowski, czy Dawid Szot.

• Ogólnie w ostatnich pięciu meczach znacznie korzystniej plasuje się bilans Śląska. Zespół z Wrocławia wygrał aż trzy spotkania, jedno zremisował i tylko raz triumfowała Wisła Kraków. Było to na początku 2019 roku.

• W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami to Śląsk okazał się dużo lepszy wygrywając w Krakowie aż 3:. Wrocławianie zdobyli w tym meczu cztery gole, ale Mariusz Pawelec trafił do własnej bramki.

• Jednak w ligowej tabeli znacznie wyżej plasują się gospodarze dzisiejszego spotkania. Śląsk zajmuje czwartą pozycję z dorobkiem dwudziestu czterech punktów. Do liderującej Pogoni Szczecin tracą jednak aż dziesięć "oczek". Natomiast Wisłą Kraków zajmuje dopiero dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem siedemnastu punktów. Nad ostatnią Stalą Mielec zespół "Białej Gwiazdy" ma zaledwie trzy punkty przewagi.

• Jeśli popatrzeć na tabelę PKO Ekstraklasy, zdecydowanym faworytem tego spotkania jest Śląsk Wrocław. Jednak w tym roku kalendarzowym lepiej prezentuje się Wisła Kraków. "Biała Gwiazda" w tym roku najpierw przegrała wygrany mecz z Piastem Gliwice 3:4, a później pewnie pokonała Jagiellonię Białystok 2:0. Natomiast Śląsk Wrocław najpierw bezbramkowo zremisował ze Stalą Mielec, a przed tygodniem gładko przegrał na wyjeździe z Piastem Gliwice 0:2.

• Witamy serdecznie! W pierwszym meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław zmierzy się na Stadionie Miejskim z Wisłą Kraków. Na relację z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb!

Śląsk - Wisła LIVE! Wrocławianie jeszcze nie wygrali

Śląsk - Wisła LIVE! Wrocławianie jeszcze nie wygrali ©Andrzej Banaś

Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków ONLINE. Zespół Vitezslava Lavicki poszuka kompletu punktów przy trzecim podejściu. Po dwóch wyjazdach z rzędu zagra u siebie z nieprzewidywalną drużyną. Relacja LIVE w GOL24 w piątek od godziny 20:30.

Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków ONLINE

Trener Śląska zapowiada zmiany w składzie. Z delegacji udało się przywieźć tylko punkt: po remisie ze Stalą Mielec (0:0) nastąpiła bowiem porażka z Piastem Gliwice (0:2).

Śląsk kiepsko wypada w ofensywie.
W środku pola nie ma jednak zbyt wielu opcji. Oprócz kapitana Krzysztofa Mączyńskiego niezdolny do gry jest też Rafał Makowski. Najpewniej ponownie zobaczymy więc Waldemara Sobotę, choć ten szuka formy od kilku miesięcy.

Przed Śląskiem trudne zadanie, bo Wisła z nowym trenerem gra odważnie i calkiem dobrze. Po nieszczęśliwej porażce z Piastem Gliwice (3:4) pokonała Jagiellonię Białystok (2:0). Warunki były trudne, ale piłka momentami chodziła jak po sznurku.

W sierpniu Śląsk wygrał z Wisłą w Krakowie 3:1. Dwie bramki zdobył Robert Pich, ostatnią z karnego dołożył Waldemar Sobota. Przed przerwą samobójcze trafienie zaliczył natomiast Mariusz Pawelec.

Vitezslav Lavicka, trener Śląska: - W dwóch meczach wyjazdowych wywalczyliśmy tylko jeden punkt, mamy wiele rzeczy do poprawy, dlatego intensywnie pracujemy na boisku i poza nim. Czuję pozytywną i dobrą energię z drużyny, zawodnicy są skoncentrowani i nastawieni na pracę. Dużo rozmawiamy z piłkarzami, sztabem szkoleniowym i dyrektorem sportowym dyskutując o tym, co należy zrobić, żeby zawodnicy otrzymali impuls, zrobili krok do przodu, zagrali dobry mecz i wygrali z Wisłą Kraków. Liczę, że kibice wirtualnie dadzą nam wsparcie i razem zawalczymy o zwycięstwo.

Peter Hyballa, trener Wisły: - Myślę, że w piłkarzach Śląska siedzi teraz pewna wściekłość, bo ostatni mecz przegrali. To drużyna, która znakomicie prezentuje się z kontry, jest bardzo niebezpieczna, gra z czterema bardzo niebezpiecznymi napastnikami. Również podoba mi się ich gra zewnętrznymi obrońcami, którzy są szybcy i ustawieni bardzo wysoko. Na pewno jest to poważny przeciwnik.

Oglądaj mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków w Player.pl >>>

Przewidywane składy na mecz Śląsk - Wisła:
Śląsk: Putnocky (Szromnik?) - Cotugno, Puerto, Celeban, Stiglec - Pawłowski, Pałaszewski, Sobota, Zylla, Pich - Exposito.
Wisła: Lis - Burliga, Frydrych, Sadlok, Wachowiak - Yeboah, Żukow, Plewka, Savić, Silva - Brown Forbes.

Nie zagrają w meczu Śląsk - Wisła:
Śląsk: Golla, Mączyński, Tamas, Makowski, Wilusz (?)
Wisła: Kuveljić, Basha, Szota

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Wisła - Śląsk 1:3 (Ekstraklasa, 29.08.2020)
Śląsk - Wisła 2:1 (Ekstraklasa, 24.11.2019)

Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Kraków TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji Player+ i Canal+. Komentuje duet Bartosz Gleń, Radosław Majdan. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 20:30 - zapraszamy!