Śląsk Wrocław wygrał i opuścił strefę spadkową. Zdemolował Miedź Legnica. Świetny John Yeboah

Jacek Czaplewski
Śląsk Wrocław - Miedź Legnica 4:2
Śląsk Wrocław - Miedź Legnica 4:2 PAP/Maciej Kulczyński
PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław przynajmniej na chwilę opuścił strefę spadkową. U siebie ograł Miedź Legnica, wygrywając mecz 4:2. Dwa gole i asystę drugiego stopnia zanotował najlepszy na boisku John Yeboah. Teraz zespół Jacka Magiery czeka na odpowiedź Wisły Płock, którą strącił na szesnaste miejsce oznaczające spadek do 1 ligi.

PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław - Miedź Legnica 4:2

Śląsk ma punkt przewagi nad Wisłą i lepszy bilans meczów bezpośrednich. O godzinie 17:30 drużyna z Płocka spróbuje odpowiedzieć. W debiucie Marka Saganowskiego zagra u siebie z nowym mistrzem, Rakowem Częstochowa.

Miedź tylko przez chwilę była dla Śląska wyzwaniem. Do pewnego momentu dobrze bronił Mateusz Abramowicz. Potem jednak i bramkarz spadkowicza popełnił błąd, gdy sprezentował gola na 1:3.

Jak udany finisz Śląsk zaliczył w pierwszej połowie niech zaświadczy fakt, że jeszcze w 37 minucie telebim wyświetlał bezbramkowy remis, podczas gdy w 40 minucie było już 2:0.

Prowadzenie dał Śląskowi Petr Schwarz. Czeski pomocnik zamknął podanie na drugim słupki. Sporą zasługę w powodzeniu akcji miał John Yeboah, który wprowadził piłkę do pola karnego.

John Yeboah prawdziwym liderem Śląska

Zaraz potem trafił właśnie Yeboah. Niemiec mógł podać lepiej ustawionemu koledze, ale postanowił sam skończyć akcję. Uderzył celnie przy lewym słupku.

Na początku drugiej połowy Miedź tylko na chwilę złapała kontakt, gdy nietypowe zagranie wykorzystał Andrzej Niewulis. Potem nadziei pozbawił ją jednak Nahuel Leiva, kiedy w 56 minucie przyjął i trafił od lewego słupka.

Na tym Śląsk nie poprzestał. Miedź dobił nie kto inny jak Yeboah. Skrzydłowy przypadkowo zablokował strzał Erika Exposito, po czym sam dopełnił formalności. Gola nie celebrował, tylko poprosił kibiców, żeby oklaskiwali Hiszpana.

Tuż przed końcem straty Miedzi zmniejszył Koldo Obieta. Trafił po wznowieniu z autu. Śląsk reklamował faul Szymona Matuszka na Michale Szromniku, ale sędzia Krzysztof Jakubik uznał bramkę jako prawidłową.

Trzech kandydatów do spadku: Śląsk, Wisła albo Korona

Tuż przed ostatnim gwizdkiem trener Magiera wpuścił jeszcze weterana Śląska, Mariusza Pawelca. Widownia przywitała legendę brawami i skandowaniem nazwiska.

Bez względu na wynik w Płocku Śląsk (38 punktów) dzisiaj nie spadnie z Ekstraklasy. O wszystkim zadecyduje ostatnia kolejka. Zespół Magiery jedzie na Legię Warszawa. Wisła (37 punktów) wybierze się na Cracovię. Zagrożona spadkiem do 1 ligi jest też Korona Kielce (38 punktów). Tę drużynę czeka wizyta na Widzewie Łódź.

• Michał Rzuchowski - 3
  • Petr Schwarz - 4 (Mariusz Pawelec - bez oceny)
  • Nahuel Leiva - 4 (Marcel Zylla - bez oceny)
  • John Yeboah - 5
  • Piotr Samiec-Talar - 3 (Adrian Łyszczarz - bez oceny)
  • Erik Exposito - 4

Miedź Legnica

• Mateusz Abramowicz - 2
  • Levent Gulen - 3
  • Nemanja Mijusković - 3
  • Andrzej Niewulis - 4 (Szymon Matuszek - bez oceny)
  • Jurich Carolina - 3 (Luciano Narsingh - 3)
  • Damian Tront - 3
  • Santiago Naveda - 2 (Hubert Matynia - 3)
  • Michael Kostka - 3
  • Kamil Drygas - 3
  • Dimityr Wełkowski - 3 (Dawid Drachal - bez coeny)
  • Olaf Kobacki - 3 (Koldo Obieta - 4)
Jacek Magiera i Mariusz Pawelec

Piłkarz meczu: John Yeboah
Atrakcyjność meczu: 7/10

Mecz z Pogonią zobaczył na Arenie Zabrze komplet widzów.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Ponad 21 tysięcy kibiców Górnika Zabrze na znakomitym i zwyc...