Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO i STREAM. Dla kogo 42. derby Dolnego Śląska?

Śląsk Wrocław

2

Zagłębie Lubin

0

• Koniec meczu! Derby Dolnego Śląska dla Śląska Wrocław. Zespół prowadzony przez Vitezslava Lavičkę pokonał Zagłębie Lubin 2:0 (1:0) w meczu zamykającym 23. kolejkę. Przed przerwą trafił Mateusz Radecki. Po przerwie - Marcin Robak. Na trybunach zasiadły 8484 osoby.

• NIEUZNANA BRAMKA! Michał Chrapek posłał długą piłkę na wychodzącego Arkadiusza Piecha. W tej akcji linię spalonego wyznaczała połowa boiska, którą napastnik przekroczył tułowiem.

• Ostatnia zmiana w zespole Śląska. Piech w miejsce Robaka.

• Rozmowa Bena van Daela z arbitrem. Trenera Zagłębia poniosły nerwy i zaczął krzyczeć na sędziego oraz nerwowo gestykulować. Został więc odesłany na trybuny.

• Kolejna strata przed własnym polem karnym! Piłkę wyłuskał Chrapek, ale w ostatniej chwili wybił mu piłkę spod nóg Guldan!

• Druga połowa tego spotkania wygląda tak, jakby piłkarze Zagłębia znali jego zakończenie. Niemal wszyscy biegają po boisku bez wiary, że mogą odmienić losy meczu. Gospodarze za to groźnie kontrują i raz za razem obnażają słabości destrukcyjne swoich rywali.

• Marcin Robak skupił na sobie uwagę obrońców i dostał piłkę na skraju pola karnego. Stamtąd zagrał w światło bramki do Musondy, który uderzył nieczysto.

• Słowik wyłapał wrzutkę Tuszyńskiego. Zagłębie ma problem, żeby stworzyć cokolwiek sensownego pod bramką rywali.

• Damian Gąska w miejsce Roberta Picha. Nieco ponad 10 minut do końca spotkania.

• Radecki optymistycznie! Pomocnik uderzył z 25 metrów na bramkę, ale futbolówka poszybowała w trybuny.

• Sirotow uderzył na bliższy słupek i pewnie chwycił piłkę Słowik.

• 8 484 widzów na dzisiejszym spotkaniu

• Jakub Łabojko nie wróci już na murawę. W jego miejsce wszedł Michał Chrapek.

• Drugi napastnik Zagłębia wchodzi do gry. Jakub Mares pojawia się w miejsce Damjana Bohara.

• Na boisku zwija się z bólu Łabojko. Niewykluczone, że dojdzie do zmiany. Arbiter Piotr Lasyk informuje, że potrzebna jest pomoc noszowych.

• Sirotow popełnił faul taktyczny na Musondzie.

• Skrzydłowy minął obrońcę dryblingiem, po czym niedokładnie rozszerzył w stronę Tosika.

• Tuszyński wygrał pojedynek z Gollą w polu karnym, wycofał do Bohara a ten z kolei do Pawłowskiego. Skrzydłowy uderzył z pierwszej piłki, ale nawet nie trafił w bramkę!

• TARASOVS uderzył na bramkę, a piłka przypadkowo odbiła się od ręki Balicia. Po interwencji VAR sędzia podjął decyzję o kontynuacji gry.

• Starcie słowne między Celebanem a Baliciem. Piłkarz Zagłębia najpierw faulował, a po chwili przycisnął rywala do ziemi. Nieładne zachowanie.

• Strata Jagiełły na własnej połowie, Marcin Robak wyszedł do klarownej sytuacji, ale uderzył prosto w bramkarza. Napastnik domagał się rzutu karnego, ale gwizdek arbitra milczy.

• Groźny kontratak gospodarzy, Pich posłał długą piłkę do Musondy, ten przedłużył zagranie do Celebana, ale obrońca nie zdołał celnie dośrodkować.

• Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Sirotow za Pakulskiego.

• Ależ blisko teraz trzeciej bramki Śląsk! Musonda znów dośrodkował w pole karne, ale Radecki o milimetry minął się z piłką.

• Rzut wolny, z lewej strony w pole karne dośrodkował Krzysztof Mączyński. Piłkę wybił do boku jeden z obrońców Zagłębia, ale dopadł do niej Musonda. Skrzydłowy Śląska dośrodkował na głowę Marcina Robaka, który był kompletnie osamotniony w szesnastce.

• GOOOOOOOOOL! MARCIN ROBAK!

• Robert Pich wywalczył piłkę na połowie rywala, ale niedokładnie podał do Robaka.

• Golla znów przerywa atak gości. Tym razem przerwał drybling Guldana

• Pawłowski dryblował między zawodnikami Śląska, ale jego wrzutka w pole karne padła łupem Golli.

• Zaczynamy od środka. Zawodnicy gości ostro zaatakowali piłkarzy Śląska i dużą liczbą zaangażowali się w budowanie akcji.

• Wracamy do Wrocławia, gdzie za chwileczkę zaczniemy drugą połowę.

• Koniec pierwszej odsłony. Uff... Nareszcie! Jej poziom pozostawił wiele do życzenia. Miejmy nadzieję, że po zmianie stron spotkanie nabierze rumieńców.

• To czwarty gol Radeckiego dla Śląska (trzeci w lidze). Sędzia Lasyk dolicza jedną minutę.

• Radecki autorem pierwszego trafienia! Pomocnik z zimną krwią przedłużył strzał Robaka (piłkę z rożnego dograł natomiast Mączyński).

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Śląska

• W końcu celne uderzenie ze strony. Pich tą próbą nie zaskoczył jednak Hładuna.

• Niecelny strzał Radeckiego. To wierne podsumowanie pierwszej połowy. Niby obie strony walczą, próbują, ale nic pożytecznego z tego nie wynika.

• Żółtą kartką został ukarany Oko. To pierwsza indywidualna kara w tym meczu. I jedyne zdarzenie z ostatnich chwil, które jest warte odnotowania.

• Cholewiak również kopnął w trybuny.

• To jest doprawdy typowy mecz walki. Jeżeli nic się nie zmieni to od piłkarzy usłyszymy, że derby rządzą się swoimi prawami...

• Kolejny niecelny strzał - tym razem autorstwa Picha.

• Na boisku wieje nudą. Do odnotowania jedynie wcześniejsze spięcie na linii Robak (36 lat) - Slisz (19 lat). Bez kartek.

• VAR sprawdzał czy jeden z lubinian dotknął piłkę ręką we własnej szesnastce. Decyzja? Gramy dalej. Po chwili główkuje Robak, lecz obok bramki.

• Śląsk nie zrobił użytku z rzutu wolnego. Po chwili ugrał za to rożnego.

• Bodaj Tuszyński sfaulował Łabojkę. Kartki brak.

• Za nami dopiero pierwszy kwadrans, ale przewaga Zagłębia już zdążyła się zarysować. Zespół z Lubina sprawia dobre wrażenie.

• Kolejna szansa przed Zagłębiem! Uderza Balić, broni Słowik.

• Mieliśmy chwilę przerwy z uwagi na kłopoty jednego zawodnika. Tymczasem atakuje Śląsk. Celeban oddał strzał, ale bez powodzenia.

• Dobrze współpracuje ze sobą duet Bohar - Pawłowski. To właśnie ci piłkarze przed momentem stworzyli najlepszą akcję.

• Dobra akcja Zagłębia. Śląska przed utratą gola uratował Golla.

• Chaos z obu stron. Przed gwizdkiem sędziego minutą ciszy upamiętniono jednego z kibiców Śląska.

• Początek spokojny. Na razie piłka krąży między piłkarzami w środku pola.

• Gramy! Śląsk w jednakowych zielonych strojach. Zagłębie na pomarańczowo.

• Zagłębie jedne zwycięskie derby w tym roku ma już za sobą. W zeszłej kolejce pokonało Miedź Legnica (3:0).

• Na trybunach niewielu widzów. W sektorze gości pusto. I tak pozostanie - zgodnie z decyzją Komisji Ligi.

• Między drużynami jest obecnie dziewięć punktów różnicy - na korzyść Zagłębia. Śląsk zajmuje ostatnie, bezpieczne miejsce.

• W składzie ani na ławce "Miedziowych" nie ma również m.in. Bartosza Kopacza czy Alana Czerwińskiego.

• Ostatni bezpośredni mecz był popisem Zagłębia. Zespół prowadzony wówczas jeszcze przez Mariusza Lewandowskiego wygrał u siebie aż 4:0. Gola i asystę zaliczył Filip Starzyński, którego zabraknie dzisiaj z powodu urazu.

• Tylko kwadrans dzieli nas od rozpoczęcia derbów. Oba zespoły kończą rozgrzewkę. Zawody poprowadzi Piotr Lasyk z Bytomia.

krk

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO i STREAM ©Fot. Piotr Krzyzanowski

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin ONLINE. Na zakończenie 23. kolejki Lotto Ekstraklasy Śląsk Wrocław podejmie Zagłębie Lubin. Kto zwycięży w 42. derbach Dolnego Śląska? Początek meczu o godz. 18. Relacja na żywo w GOL24!

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin ONLINE

Vitezslav Lavicka póki co nie tchnął nowego ducha w poczynania Śląska Wrocław. Piłkarze WKS-u wygrali co prawda z najsłabszym w lidze Zagłębiem Sosnowiec, ale już w Krakowie zagrali słabo i musieli uznać wyższość budowanej niemal od nowa Wisły.

Zdaniem czeskiego trenera główną bolączką Śląska jest brak skuteczności. - To nasz największy problem, skuteczność w ostatniej fazie akcji, wykończenie. Pozytywne jest to, że potrafimy stworzyć szanse do strzelenia gola, jednak najważniejsza jest efektywność i pracujemy podczas treningów, by być skuteczniejszymi w meczach- deklaruje Lavicka.

Szkoleniowca cieszyć może za to fakt, że do zespołu szybko wkomponował się Krzysztof Mączyński. - Zdajemy sobie sprawę z rangi spotkania. Jesteśmy w takiej sytuacji, że możemy dużo stracić. Wygrywając zyskamy w oczach kibiców i włodarzy klubu. Morale w drużynie na pewno pójdą wówczas w górą. Przed takimi spotkaniami nawet nie powinniśmy mieć odprawy - mamy wyjść z marszu i walczyć - mówi reprezentant Polski.

Zagłębie pod wodzą Bena van Daela znakomicie rozpoczęło wiosnę. "Miedziowi" pokonali Lecha Poznań i Miedź prezentując naprawdę dobry futbol. Holenderski trener nie popada jednak w samozachwyt. - Wciąż mamy nad czym pracować i musimy poprawić wiele elementów - przyznaje. - Nie jestem zadowolony z drugiej połowy naszego ostatniego meczu. W defensywie wyglądało to dobrze, ale zabrakło chęci zdobycia kolejnych goli, a mieliśmy na to przestrzeń - dodaje van Dael.

Na trybunach we Wrocławiu nie zasiądą sympatycy Zagłębia, którzy po derbowym meczu z Miedzią Legnica dostali od Komisji Ligi zakaz uczestniczenia w meczu wyjazdowym swojej drużyny.

Ekstraklasa: Kto wygra mecz Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin?

Nie zagrają:

Śląsk Wrocław: Djordje Cotra (pauza za czerwoną kartkę), Farshad Ahmadzadeh (pauza za żółte kartki), Augusto (kontuzja).

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin TRANSMISJA TV

Spotkanie Śląska z Zagłębiem Lubin pokaże Eurosport 1. Wstęp do meczu od 17:30. Początek transmisji na żywo o 17:55. Komentuje duet: Edward Durda – Sławomir Chałaśkiewicz. W internecie mecz będzie można obejrzeć na Eurosport Player. Tekstowa relacja LIVE w GOL24!

18:00 Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin Eurosport 1