Śląsk Wrocław

2

Zagłębie Lubin

1

• Koniec! 2:1 dla wrocławian i to oni wygrywają derby Dolnego Śląska! Wrocławianie byli dużo bardziej zdeterminowani w drugiej połowie, do tego trzeba dodać beznadziejną grę Filipa Starzyńskiego, który miał uspokoić grę w środku pola, a w czasie jego obecności na boisku Zagłębie straciło obie bramki. Śląsk chyba zasłużył na ten wynik ambicją w drugiej połowie.

• 3 minuty doliczone.

• Madej w pole karne, na bramkę główkował Idzik - piłkę chciał wybić jeszcze Todorovski, ale uprzedził go Alvarinho i z dwóch metrów dobił piłkę do bramki.

• BRAMKA DLA ŚLĄSKA! Alvarinho!

• Teraz Madej strzelał na wysokości 8. piętra.

• Ależ szansa dla Riery! Świetne dośrodkowanie Augusto, ale Riera minimalnie nad bramką po strzale głową.

• Idzik za Bilińskiego.

• Strzał Buksy zablokowany.

• Buksa za Janoszkę.

• Bliski oddania strzału w polu karnym był Biliński, ale w ostatniej chwili piłkę wybił mu spod nóg Guldan.

• Może teraz ten pojedynek nieco się ożywi.

• Po dośrodkowaniu Alvarinho z rzutu wolnego, piłkę dobrze zgrał głową jeden z obrońców Śląska, a na 5. metrze znalazł się Dwali, który pewnym strzałem pokonał Polacka. W tej akcji powinien był jednak odgwizdany spalony, bo był na nim Dwali!

• REMIS! Lasza Dwali!

• Piłkę dośrodkowywał z wolnego Starzyński, piłka minęła wszystkich graczy i z problemami broni Kamenar.

• Goncalves ukarany żółtą kartką za faul na Dziwnielu.

• Blisko uderzenia piłki po dośrodkowaniu Dziwniela był Piątek, ale ostatecznie futbolówka minęła pomocnika Miedziowych.

• Riera za Morioke.

• Starzyński za Tosika.

• Teraz Morioka zza pola karnego, ale blokuje Guldan.

• Polacek broni strzał Dankowskiego.

• Tym razem kontrę Śląska zaprzepaścił Morioka, który źle zagrał do Bilińskiego, dzięki czemu przy piłce pierwszy był Polacek.

• Alvarinho za Grajciara.

• No i jest reakcja Stokowca - Dziwniel za Cotre.

• Celeban strzelał po rzucie wolnym, ale był na spalonym.

• Po raz kolejny fauluje Cotra, a ma na swoim koncie żółtą kartkę, zobaczymy jak zareaguje trener Stokowiec.

• Tym razem Nespor! Odwrócił się na 11. metrze, ale strzelił wprost w Kamenara!

• Janoszka fantastycznie strzelał zza pola karnego, ale minimalnie nad bramką Kamenara!

• Dankowski z rzutu wolnego, ale obok bramki.

• Druga odsłona rozpoczęta przez wrocławian!

• Koniec I połowy! Poziom spotkania bardzo nijaki, Zagłębie cofnęło się, a Śląsk nie potrafi za bardzo przejść przez tą barykadę lubinian - największe zagrożenie wrocławianie stwarzali po stałych fragmentach gry. I jeszcze ta frekwencja, która poddaje w wątpliwość sens stawiania tak dużego obiektu we Wrocławiu.. cóż, liczymy po prostu na więcej emocji, do usłyszenia za 15 minut!

• I szansa Piątka na sam koniec! Pomocnik Zagłębia źle jednak trafił w piłkę przed polem karnym

• Biliński zmarnował świetny kontratak, który przeprowadził Morioka. A mogła być okazja do wyrównania dla gospodarzy.

• Żółta dla Nespora.

• Tempo meczu bardzo mocno opadło, lubinianie kontrolują to spotkanie.

• Groźny strzał Grajciara, po błędzie w wyprowadzeniu Cotry, ale jednak obok bramki Polacka.

• Dobre dośrodkowanie Augusto, ale zdążył z interwencją Polacek, który dodatkowo był też faulowany przez atakującego Bilińskiego.

• Świetna okazja dla Woźniaka, ale był na spalonym! Taką decyzję podjął sędzia, ale mógł się pomylić.

• Cotra do Nespora w polu karnym, ale ten nieczysto trafił w piłkę.

• Madej przedarł się lewą stroną, ale zabrakło dokładności w dośrodkowaniu.

• Ależ mogła być odpowiedź gości! Janoszka mocno zza pola karnego, ale nad bramką.

• Kolejna okazja Bilińskiego! Dwali wygrał główke, dzięki czemu Biliński doszedł do piłki na 10 metrze, ale nie trafił dobrze w piłkę!

• Żółta kartka dla Cotry.

• Kontra lubinian po rzucie rożnym dla Śląska, ale przerywa ją Dankowski.

• Świetne dośrodkowanie Morioki, ale Biliński główkował nad bramką!

• Dośrodkowanie Bilińskiego, ale dobrze wybija Kubicki.

• Sporo fauli, agresja na poziomie derbowym.

• Żółta kartka dla Augusto.

• Nespor strzelał mocno - Kamenar łapie z problemami.

• Dośrodkowanie z prawej strony, niepewne wyjście Kamenara, który nie trafił czysto w piłkę, dzięki czemu zamknął to Kubicki!

• BRAMKA DLA ZAGŁĘBIA! Kubicki!

• Ależ zamieszanie w polu karnym! Jednak ani Kokoszka, ani Celeban nie trafili dobrze w piłkę.

• Dośrodkowanie Grajciara zablokowane, rzut rożny dla Śląska.

• Rozpoczęli! Od środka lubinianie.

• Już za chwilę rozpoczynamy emocje związane z derbami Dolnego Śląska!