Śląsk wygrywa z Legią "na otarcie łez" w starciu pucharowiczów

Bartłomiej Szura
W starciu "o otarcie pucharowych łez" Śląsk okazał się lepszy od Legii. Podobnie jak w ubiegłym sezonie na Łazienkowskiej wrocławianie zwyciężyli 2:1.

Zgoła sensacyjny przebieg miała pierwsza część spotkania. Legia, która mogła być słusznie uważana za faworyta, już na samym początku została zaskoczona przez podopiecznych Oresta Lenczyka. Już w 7. minucie Łukasz Madej zaskoczył mocnym strzałem zdezorientowanego Wojciecha Skabę i niespodzianka zawisła w powietrzu.

Zawodnicy trenera Macieja Skorży rzucili się do odrabiania strat. Szansę na bramkę mieli Radović, Borysiuk oraz niezwykle aktywny Manu. Niestety dla Legii wszelkie akcje miejscowych kończyły się w obrębie 16 metrów, na dobrze interweniujących obrońcach Śląska oraz Kelemenie. W pierwszej połowie szczególnie nie przypadł do gustu kibicom Legii sędzia Małek, który kilkakrotnie podjął niezwykle kontrowersyjne decyzje. Szczególnie w ostatniej akcji, z doliczonych minut gry, gdy wydawało się, że w starciu Radovica z Kelemenem niesłusznie przerwał grę, odgwizdując wznowienie gry przez bramkarza Śląska.

Piłkarze Oresta Lenczyka po strzeleniu pierwszej bramki bardzo rozważnie rozgrywali piłkę i na minutę przed końcem pierwszej połowy Voskamp po raz drugi pokonał Skabę.

W drugiej części to podopieczni Skorży dominowali, starali się za wszelką cenę odwrócić losy spotkania. Kontaktową bramkę udało się zdobyć dopiero na 13 minut przed końcem Danielowi Luboji. Później jeszcze miała miejsce kontrowersyjna sytuacja między Kelemanem i Radovicem, a niespodzianka stała się faktem.

Porażka ze Śląskiem na cztery dni przed rewanżem ze Spartakiem nie wróży dla Legii dobrze, natomiast goście przed rewanżem z Rapidem na pewno poprawili sobie humory, choć z pucharami już praktycznie się pożegnali.

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 1:2 - czytaj zapis naszej relacji na żywo!

Gole: Ljuboja 77' - Madej 6', Voskamp 43'

Żółte kartki: Radović, Borysiuk - Wasiluk, Kelemen, Elsner

Sędzia: Robert Małek (Zabrze) Widzów: 18.500

Legia: Wojciech Skaba - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Dickson Choto (56' Maciej Rybus), Jakub Wawrzyniak - Manu (62' Michał Żyro), Ivica Vrdoljak, Ariel Borysiuk, Miroslav Radović, Michał Kucharczyk (36' Janusz Gol) - Danijel Ljuboja

Śląsk: Marián Kelemen - Piotr Celeban, Dariusz Pietrasiak, Marek Wasiluk, Amir Spahić - Łukasz Madej (75' Waldemar Sobota), Dariusz Sztylka, Rok Elsner, Sebastian Mila (82' Mateusz Cetnarski), Piotr Ćwielong (71' Marek Gancarczyk) - Johan Voskamp