Artur Bogacki
Wieczysta Kraków - Orlęta Rudawa
Wieczysta Kraków - Orlęta Rudawa Anna Kaczmarz
W meczu 14. kolejki w grupie II (31.10.2020) Wieczysta Kraków efektownie pokonała Orlęta Rudawa, a wynik 14:0 jest rekordowym zwycięstwem w sezonie. Najwięcej goli dla gospodarzy zdobył Sławomir Peszko, a zespół ma na koncie już ponad 100 bramek w lidze. Poniżej relacja i zdjęcia z tego spotkania (kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE).

Wieczysta Kraków – Orlęta Rudawa 14:0 (7:0)
Bramki:
1:0 Peszko 10, 2:0 Frańczak 22, 3:0 Peszko 28, 4:0 Peszko 37, 5:0 Frańczak 40, 6:0 Peszko 42, 7:0 Szewczyk 45+1, 8:0 Wosik 53 samob., 9:0 Szewczyk 57, 10:0 Pachowicz 62, 11:0 Majewski 73, 12:0 Zieliński 80, 13:0 Kalemba 83, 14:0 Pachowicz 90.
Wieczysta: Miśkiewicz – Frańczak (61 Pachowicz), Kołodziej (46 Kalemba), Jampich, Guzik (80 Gawęcki) – Krasuski (46 Zieliński), Pietras, Majewski - Madejski, Szewczyk (73 Buras), Peszko.
Orlęta: Pieńkowski (69 Kudela) – Wilk, Kołodziejczyk, Chlipała, Kulig - Mucha, Wosik (63 Całek), Stryczek, Piekarz (46 Funek), Partyła (82 Nęcka) – Piotrowski.
Sędziował: Marcin Soja. Żółta kartka: Peszko. Mecz bez udziału publiczności.

Sławomir Peszko, jakiego nie znacie. Trener Wieczystej Krakó...

Peszko trafił cztery razy

Wieczysta nie miała żadnych problemów z odniesieniem 13. zwycięstwa w sezonie, a „dwucyfrówkę” ustrzeliła już po raz kolejny, przekraczając przy okazji barierę 100 goli w ligowym sezonie (jest ich 111). Jubileuszową bramkę strzelił Sławomir Peszko, który zresztą był najskuteczniejszym graczem na murawie - 4 gole już w I połowie.

Gospodarze od początku co rusz stwarzali okazje, ale długo brakowało skuteczności. Słupek ostemplowali Madejski i Szewczyk, ten ostatni nie trafił z bliska do pustej bramki (strzelał piętą). A to tylko najdogodniejsze z kilkunastu szans przed przerwą.

Prowadzenie dał Peszko, który celnie główkował po centrze Frańczaka (10 min). Były reprezentant Polski wkrótce w podobnych okolicznościach („główki”) zdobył jeszcze dwie bramki, a do tego dołożył efektowne uderzenie z okolicy narożnika pola karnego w dalszy róg. Przed przerwą Frańczak do asyst dołożył dwa gole (głową i po efektownym prostopadłym podaniu Majewskiego), a listę strzelców uzupełnia Szewczyk, który w doliczonym czasie wykończył wzorowo wyprowadzoną kontrę.

Zdobywcy Pucharu Polski w Krakowie. Najwięcej trofeów od 201...

Rekord Wieczystej

W II połowie gospodarze potrzebowali 17 minut, by dobić do „dwucyfrówki”. Byłaby wcześniej, ale w 48 min z karnego spudłował Peszko (on był faulowany). Potem goście sami sobie strzelili sobie bramkę po rożnym Madejskiego, Szewczyk trafił w zamieszaniu po wrztuce, a Pachowicz też po zagraniu z boku.

Gol na 11:0 był najefektowniejszy – tuż sprzed bocznej linii pola karnego, z ostrego kąta, Majewski trafił z wolnego w dalsze „okienko”. Później Zieliński wykorzystał sytuację sam na sam, Kalemba dołożył nogę do piłki, a Pachowicz celnie główkował (asysty przy dwóch ostatnich trafieniach zaliczył Pietras).

Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE, albo przewiń gestem na urządzeniu mobilnym.

Dwucyfrowe zwycięstwa - Wieczysta Kraków rządzi w tej klasyf...

Orlęta miały jedną dobrą okazję na honorowego gola. Po dryblingu i wrzutce Funka Kołodziejczyk nie trafił głową w piłkę (76 min).

Kibice na meczu PP Hutnik II - Wieczysta

Kibice na meczu PP Hutnik II - Wieczysta obejrzeli 11 goli, ...

Mecz Dąbski - Wieczysta

Sławomir Peszko na Dąbskim. Mecz Dąbski - Wieczysta w klasie...

Kibice na meczu Wieczysta - Sokół Kocmyrzów

Kibice na meczu Pucharu Polski: Wieczysta Kraków - Sokół Koc...

Kibice na meczu Wieczysta Kraków - Piast Wołowice

Kibice na meczu Wieczysta Kraków - Piast Wołowice. Znajdź si...

Kibice na meczu Wieczysta - Wiślanie

Kibice na meczu Wieczysta Kraków - Wiślanie Jaśkowice w Regi...

Kibice na meczu Grębałowianka - Wieczysta

Klasa okręgowa Kraków. Kibice na meczu Grębałowianka - Wiecz...

Mecz Wieczystej w klasie okręgowej Kraków znów przyciągnął dużo widzów. Byliście na sobotnim (5.09.2020) spotkaniu w Bronowianką (7:0), znajdźcie się na zdjęciach. Przejdź do GALERII.

Kibice na meczu Wieczysta - Bronowianka w klasie okręgowej K...