Słowacja

0

Białoruś

1

• Słowacja, po bardzo słabych w swoim wykonaniu zawodach, przegrała z Białorusią i nie przypieczętowała dzisiaj awansu na EURO 2016. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje do Ekstraklasa.net!

• Niespodzianka stała się faktem. Białoruś pokonała Słowację 1:0!

• Skrtel uderzył z "szesnastki" po ziemi, ale jego próbę broni Gorbunov nogami!

• Polyakov ukarany żółtą kartką.

• Mogło być 2:0 dla Białorusi, ale Kozacik ratuje swój zespół przed utratą gola!

• Skrtel zgrał piłkę głową przed bramkę do Durisa, ten uderzył z główki, ale zbyt słabo i na dodatek trafił prosto w ręce Gorbunova.

• Sędzia doliczył aż pięć minut.

• Polyakov po centrze Skrtela, o mały włos nie pokonał własnego bramkarza, ale Gorbunov uratował swój zespół przed stratą gola i przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• Białorusini od kilkunastu dobrych minut bronią się całą drużyną na własnej połowie.

• Nie najlepsza centra z rzutu wolnego Dudy, piłka została wybita przed pole karne, gdzie czyhał Hamsik, który uderzył, ale wysoko nad poprzeczką.

• Gordeychuk ukarany żółtą kartką.

• Stoch uderzył z dystansu, ale Gorbunov bez problemu broni ten strzał.

• Na boisku melduje się zawodnik Legii Warszawa Ondrej Duda. Zmienił on Roberta Maka.

• Stoch z rzutu rożnego zagrał na "szesnastkę" do Maka, ale jego próba strzału została zablokowana.

• Miękkie dośrodkowanie Stocha w pole karne gości, ale na posterunku Gorbunov, który chwyta piłkę bez problemu.

• Słowacy nadal biją głową w białoruski mur. Do końca meczu pozostał już tylko kwadrans.

• Trzecia i ostatnia zmiana w reprezentacji Białorusi. Kisljak za Signevicha.

• Stoch zmienia Weissa.

• Hamsik przed polem karnym przełożył piłkę na prawą nogę i uderzył, a futbolówka po jego strzale minimalnie minęła słupek bramki Gurbanova.

• Druga zmiana w reprezentacji Białorusi. Boisko opuszcza Niechajczik, a zastępuje go Palitsevich.

• Kucka uderzył z dystansu i trafił w słupek! Było blisko!

• Martynowicz sfaulował Durisa. Został ukarany za to przewinienie żółtą kartką, a że już miał jedną na koncie, przed czasem udał się do szatni. Białoruś będzie grać w osłabieniu.

• Mają spory kłopot Słowacy. Nadal grają nerwowo, niedokładnie i mają problemy ze sforsowaniem białoruskiej defensywy.

• Pierwsza zmiana w reprezentacji Słowacji. Schodzi defensywny pomocnik Pecovsky, a zastąpi go grający na pozycji napastnika Nemec.

• Weiss świetnie przymierzył bezpośrednio z rzutu wolnego, prosto w okienko, ale Gorbunov wyciągnął się jak struna i obronił ten strzał!

• Martynowicz sfaulował Kuckę tuż przed polem karnym i rzut wolny dla gospodarzy z niezłej odległości.

• Futbolówka po uderzeniu Stasevicha z "szesnastki" przeszła tuż obok słupka!

• Hamsik wstrzelił piłkę na piąty metr, doszedł do niej Mak, ale nie trafił w nią dobrze i nie zdołał oddać strzału na bramkę. Mimo wszystko dobra akcja gospodarzy, zabrakło wykończenia.

• Przerwa w grze. Pomoc medyczna była udzielana Dragunowi.

• Zaostrzyła się gra od początku drugiej połowy.

• Żółta kartka dla Stasevicha za faul na Durisu.

• Zaczynamy drugą połowę! Czy zobaczymy inną, lepszą grę w wykonaniu reprezentacji Słowacji po przerwie?

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy w Żylinie mamy niespodziankę - Białoruś prowadzi ze Słowacją 1:0.

• Najpierw niedokładna centra Weissa z rzutu wolnego, następnie ze skrzydła źle dośrodkowywał Skrtel i Białorusini zażegnali niebezpieczeństwo.

• Sędzia doliczył trzy minuty do pierwszej połowy.

• Rozegrała się Białoruś. Gra teraz z dużą swobodą i wypatruje kolejnych szans na gole.

• Przerwa w grze. Z murawy nie podnosi się Gordeychuk.

• Wymuszona zmiana w reprezentacji Białorusi. Schodzi kontuzjowany Bordaczow, a w jego miejsce melduje się Volodko.

• Mogło być 2:0. Stasevic wycofał piłkę z linii końcowej przed bramkę, doszedł do niej Niechajczik, który przymierzył bez zastanowienia, ale strzelił mocno niecelnie.

• Słowacy, poza kilkoma sytuacjami, mają problemy z rozmontowaniem białoruskiej defensywy i wyraźnie im "nie idzie".

• Weiss ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Renana Bresana, z główki uderzył Dragun, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki!

• GOL! 1:0 dla Białorusi! Do siatki trafia Dragun!

• Duris przebiegł kilkadziesiąt metrów z piłką i uderzył, ale w sam środek bramki. To nie mogło zaskoczyć Gorbunova.

• Ależ Słowacja była blisko szczęścia! Mak znalazł się w sytuacji niemalże jeden na jeden z bramkarzem, strzelił obok niego i piłkę z linii bramkowej wybił Dragun!

• Ładnie rozegrana akcja przez Białorusinów na prawej stronie. Dośrodkowywał w pole karne Renan Bresan, a niecelnie główkował Signevich.

• Bordachev wpadł na Hubocana, który doznał przez to wejście jakiegoś urazu i jest mu udzielana pomoc medyczna. Przerwa w grze.

• Hamsik uderzył tuż zza "szesnastki", ale bardzo niecelnie.

• Gordeychuk mógł się znaleźć w dobrej sytuacji, ale dobrze interweniował Skrtel.

• Białoruś mimo, że gra "o pietruszkę" to wcale nie zamierza tanio skóry sprzedać i gra bardzo ambitnie.

• Zablokowane uderzenie Hamsika z dystansu.

• Zamieszanie w polu karnym Słowacji po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Jednak gospodarze zażegnali niebezpieczeństwo.

• Skrtel ukarany żółtą kartką za przewinienie na Signevichu.

• Centra z lewego skrzydła w pole karne Białorusi, główkował Kucka i futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

• Pecovsky uderzył zza pola karnego po ziemi, ale bardzo niecelnie.

• Zaczyna się zaznaczać przewaga reprezentacji Słowacji.

• Długa piłka na wolne pole do Durisa, ale ten złapany na spalonym.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Hubocan źle uderzył i piłka przeszła obok słupka.

• Mak faulowany przy linii bocznej, na wysokości pola karnego.

• Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy Stasevica, ale futbolówkę przechwycił Kozacik.

• Zaczynamy! Od środka rozpoczęli Słowacy!

• Huseyin Gocek z Turcji będzie arbitrem tego meczu.

• Już po hymnach, teraz przywitanie obu ekip i losowanie!

• Obie drużyny już na murawie stadionu w Żylinie. Czas na hymny!

• Dzisiaj z tej grupy awans na EURO 2016 może zapewnić sobie także Hiszpania, która zagra z Luksemburgiem.

• Jeśli Słowacja nie wygra dzisiaj, to i tak może zapewnić sobie awans. Wszystko zależy od tego czy potknie się również Ukraina w starciu z Macedonią.

• Słowacja jeszcze nigdy dotąd w historii nie brała udziału w finałach Mistrzostw Europy.

• Pierwszy mecz w tych kwalifikacjach między tymi drużynami zakończył się wygraną Słowacji 3:1.

• Białoruś już dawno straciła szanse na awans na EURO 2016. Z siedmioma punktami Białorusini są na czwartej pozycji w grupie.

• Tak jak wspomnieliśmy Słowacja jest na drugim miejscu w grupie. Do tej pory zgromadziła dziewiętnaście punktów. Wygrała dotychczas sześć z ośmiu spotkań. Raz zremisowała z Ukrainą, a jedyną porażkę zanotowali na wyjeździe z Hiszpanią.

• Wyjściowy skład Białorusi jest już dostępny.

• Słowacja jest wiceliderem grupy C eliminacji do EURO 2016. Nad trzecią Ukrainą ma trzy punkty przewagi. Jeśli dziś Słowacy zwyciężą, zapewnią sobie awans na przyszłoroczny turniej we Francji.

• Za chwilę dodamy w panelu relacji wyjściową jedenastkę Białorusi. Tymczasem prezentujemy zestawienie ławki rezerwowych naszych wschodnich sąsiadów: M. Volodko, S. Palitsevich, A. Putsila, S. Chernik, E. Filipienko, S. Kislyak, S. Balanovich, Y. Zhevnov.

• Skład Słowacji jest już dostępny w panelu naszej relacji, a tak prezentuje się ławka rezerwowych naszych południowych sąsiadów: S. Sestak, A. Nemec, L. Tesak, J. Mucha, O. Duda, M. Jakubko, J. Novota, E. Sabo, M. Stoch, J. Durica, P. Hrosovsky, J. Gregus.

• Witamy i zapraszamy na relację tekstową z meczu grupy C eliminacji do Mistrzostw Europy pomiędzy Słowacją i Białorusią.