2

Anglia

3

• Dziękujemy za śledzenie relacji i życzymy miłego wieczoru. Dziś zapraszamy także na nasze relacje ze spotkań Copa America: Kolumbia - Wenezuela i Brazylia - Peru.

• Świetny mecz, pięć bramek, dużo emocji i szóste zwycięstwo Anglików, którzy są już niemal pewni awansu na mistrzostwa Europy. Słoweńcy natomiast do ostatniej kolejki będą walczyli o drugie miejsce w grupie ze Szwajcarami. Bohaterem spotkania bez wątpienia został Jack WIlshere, który popisał się dwoma przepięknymi trafieniami.

• Koniec! Anglicy z szóstym zwycięstwem!

• Kevin Kampl ukarany żółtą kartką za faul na Rooneyu.

• Słoweńcy bardzo szybko próbują przedostać się w pole karne Anglików, ale brakuje im dokładności. Obrońcy łatwo wybijają piłkę.

• Arbiter z Hiszpanii przedłużył drugą połowę spotkania o trzy minuty.

• Dobra okazja na wyrównanie dla Novakovicia, ale strzelec pierwszej bramki w tym meczu był jednak na spalonym.

• Słoweńcy ruszyli do przodu, do ostatniej akcji będą walczyli o wyrównanie. Na razie defensorzy Anglii dobrze zapobiegają zagrożeniu.

• Defensywna zmiana w drużynie Anglii. Rozgrywającego bardzo dobre spotkanie Delpha zmienia Nathaniel Clyne.

• Świetne podanie Hendersona z głębi pola, piłka przypadkowo odbija się od Jokicia, a w sytuacji sam na sam z Handanoviciem nie pomylił się Wayne Rooney, który zrównał się właśnie ilością bramek w kadrze z Garym Linekerem.

• GOOOOOOOOOL! ROONEY!

• Świetne dośrodkowanie Kurticia, w polu karnym zdrzemnął się Gibbs i Pecnik głową pakuje piłkę do bramki Joe Harta!

• GOOOOOOOOOOOL! PECNIK! MAMY REMIS!

• Nie spieszy się już teraz Anglikom, długo grają piłką, a każdą próbę przeprowadzenia kontry przez rywali kończą faulem.

• Ostatnia zmiana przeprowadzona przez Srecko Katanca. Dejan Lazarević zmienia Jasmina Kutricia.

• Starcie dwóch kapitanów - Cesar zaatakował łokciem Rooneya i będzie rzut wolny dla gości.

• Druga zmiana w zespole gości. Z murawy zbiega Andreos Townsend. W jego miejsce wchodzi Theo Walcott.

• Lallana świetnie zgrywa piłkę piętą, a Jack Wilshere po raz drugi umieszcza piłkę w prawym okienku bramki Handanovicia!

• GOOOOOOOOL! WILSHERE PO RAZ DRUGI!

• Mamy drugą zmianę w reprezentacji gospodarzy. Andraża Kirma zastępuje Najc Pecnik.

• Kolejna próba strzelecka Townsenda, kolejna bardzo słaba.

• Strzał Lallany zablokowany i Handanović bez trudu łapie piłkę.

• W końcu bardzo dobra kombinacyjna akcja Anglików. Doskonałe podanie Lallany do Sterlinga, ten zagrał do Rooneya, ale kapitan reprezentacji gości w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej.

• WIdać doświadczenie strzelca bramki dla Słoweńców, Novakovicia - teraz napastnik gospodarzy zastawił piłkę, zauważył, że nie ma gdzie zagrać piłki i dał się sfaulować.

• W drugim spotkaniu grupy E Estonia prowadzi z San Marino już 2:0 - drugim trafieniem popisał się Zenjov.

• Teraz dobra akcja Delpha, ale po raz kolejny zawodnik Aston Villi nie jest w stanie oddać dobrego strzału na bramkę Słoweńców.

• Żółtym kartonikiem chwilę po bramce Wilsherea ukarany został Branko Ilić.

• Zmiana w reprezentacji Słowenii - Ilicić schodzi z murawy, zastępuje go Valter Birsa.

• Mogło być już 2:1! Sterling przeprowadził świetną indywidualną akcję, zagrał do Rooneya, a ten w niezłej sytuacji strzelił bardzo słabo.

• Lallana zaplątał się w polu karnym rywali, potem próbował wymusić na arbitrze odgwizdanie rzutu karnego. Piłka natomiast trafiła pod nogi WIlsherea, który sprzed pola karnego huknął w samo okienko bramki Handanovicia!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! WILSHERE!

• Słoweńcy bardzo dobrze odcinają Anglików od gry, ataki pozycyjne trwają bardzo długo, ale nie przynoszą strzeleckich okazji. Teraz jakby z bezradności uderzenia z dystansu spróbował Fabian Delph, ale ocenę strzału pominiemy.

• Świetne dośrodkowanie Kirma do Novakovicia, ten jednak bardzo dobrze kryty przez Smallinga.

• Tyle działo się na początku drugiej połowy, że dopiero teraz odnotowujemy zmianę - Adam Lallana za Phila Jonesa.

• Dobrze rozpoczęli drugą połowę goście, teraz Rooney przepuszczał piłkę do Townsenda, ale ten nie zrozumiał intencji swojego kapitana i akcja spaliła na panewce.

• Pierwsza próba strzelecka w drugiej połowie, Cesar blokuje uderzenie Townsenda.

• Widać, że Anglicy jak najszybciej chcą odrobić straty - na drugą połowę wyszli niezwykle zmotywowani.

• Wracamy do Słowenii, właśnie rozpoczęła się druga połowa spotkania!

• Koniec pierwszej połowy! Słoweńcy sensacyjnie prowadzą z Anglią po bramce Novakovicia! Wracamy za kilkanaście minut.

• Kolejna akcja podbudowanych bramką Słoweńców ale Kampl za mocno do byłego piłkarza Wisły Kraków, Kirma.

• Ilicić faulował WIlsherea w środku pola, ale obyło się bez żółtej kartki.

• Słoweńcy po bramce wyszli z własnej połowy, grają znacznie wyżej, Anglicy mają problem z rozgrywaniem piłki.

• W zasadzie pierwsza dobra ofensywna akcja przynosi gospodarzom bramkę! Świetne prostopadłe podanie Ilicicia z zimną krwią wykorzystał Novaković!

• GOOOOOOOOOOOOOL! NOVAKOVIĆ!

• W końcu któryś z Anglików zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale próba Townsenda daleka od perfekcji.

• W drugim spotkaniu tej grupy - Estonia prowadzi z San Marino po bramce Zenjova.

• Słoweńcy bronią się całym zespołem na własnej połowie, a Anglicy nie są w stanie rozmontować tak ciasnej i dobrze pracującej defensywy rywali.

• Kolejna akcja lewą stroną przeprowadzona przez Gibbsa, ale znów bardzo przewidywalna i czytelna.

• Dwójkowa akcja Rooneya z Delphem, później zgranie na lewą stronę do Gibbsa, ale centra lewego defensora Arsenalu bardzo słaba i piłkę bez problemów złapał Handanović.

• Mocnego wstrzelenia w stronę bramki próbował Henderson, ale defensorzy Słowenii zdołali przeciąć lot piłki i wybić ją z własnego pola karnego.

• Sterling popisał się zgrabną przeplatanką, potem próbował minąć rywala na skraju pola karnego i został sfaulowany. Będziemy mieli rzut wolny dla gości.

• Dobrze z głębi pola dośrodkowywał Ilicić, głową uderzał Ilić, a pierwszą skuteczną interwencją w bramce popisał się Hart.

• Townsend dośrodkowywał za mocno i Rooney nie miał szans by doskoczyć to piłki.

• Świetnie rozegrał akcję Delph, Rooney już z pola karnego huknął jak z armaty, ale świetnie w bramce spisał się Handanović!

• Rooney zbyt agresywnie walczył z rywalem, będzie rzut wolny dla Słoweńców.

• Sterling minął rywala na lewej flance i bardzo mocno zgrał piłkę w pole karne Handanovicia, tam jednak nie zorientował się w całej sytuacji Rooney.

• Kolejna akcja Sterlinga i znów pomocnik Liverpoolu próbował sam rozmontować defensywę rywali. Tym razem szybko stracił piłkę.

• Słoweńcy rozgrywają długą akcję, ale wszystkie podania albo wzdłuż boiska albo do tyłu. Defensywa Anglii dobrze się dziś spisuje, nie dopuszcza rywali pod własne pole karne.

• Zamieszał obrońcami Sterling po czym huknął zza pola karnego, piłka nieznacznie minęła bramkę!

• Starają się Słoweńcy, dużo walczą, ale o ich atakach pozycyjnych nie można powiedzieć nic dobrego. Dużo niedokładności, mało pomysłu, zero zagrożenia dla bramki Joe Harta.

• Henderson dośrodkowywał na głowę Sterlinga, piłkę zdołał wybić Brecko.

• Pierwsza doskonała akcja Anglików. Wilshere wymienił podania z Delphem, później zagrał na skrzydło, ale centra została zablokowana przez jednego z defensorów gospodarzy.

• Pierwszy rzut rożny dla Słowenii - piłkę za boisko wybija Cahill, a sędzia wskazuje na wznowienie gry od bramki przez Joe Harta.

• Rooney świetnie przerzuca obrońców Słowenii, a Sterling w sytuacji sam na sam z Handanoviciem przerzuca bramkę!

• Anglicy próbowali rozegrać rzut wolny w ciekawy sposób, ale rywale łatwo się w tym wszystkim zorientowali i wybili piłkę poza własne pole karne.

• Świetny odbiór Rooneya w środku pola, później Henderson zagrał do Townsenda, a ten był faulowany. Będzie dobra okazja na zdobycie bramki z rzutu wolnego.

• Pierwsza ofensywna akcja gospodarzy, ale Wilshere szybko powstrzymuje Ilicicia.

• Rooney do Hendersona i gramy!

• Hymny, przywitania kapitanów i gramy!

• Już tylko kilka minut do rozpoczęcia spotkania. Jaki wynik typujecie?

• W dwóch ostatnich spotkaniach towarzyskich Słoweńcy zanotowali natomiast dwie porażki - z reprezentacjami Kolumbii i Kataru.

• Chociaż w eliminacjach do mistrzostw Europy Anglicy notują same zwycięstwa, to nie można powiedzieć o ich dobrej formie w spotkaniach towarzyskich. W dwóch ostatnich takich występach podopieczni Roya Hodgsona zanotowali remisy z Włochami i Irlandią.

• Jak było ostatnio? W pierwszym eliminacyjnym starciu tych drużyn emocji nie zabrakło. Słoweńcy prowadzili po samobójczym trafieniu Hendersona, ale już minutę później z rzutu karnego wyrównał Rooney. Potem dwie bramki w ciągu sześciu minut zdobył Welbeck i Anglicy zwyciężyli 3:1.

• Reprezentacja Anglii: Hart - Jones, Cahill, Smalling, Gibbs - Henderson, Wilshere, Delph - Townsend, Rooney, Sterling

• Reprezentacja Słowenii: Handanović - Brecko, Ilić, Cesar, Jokić - Mertelj, Kurtić, Ilicić, Kampl, Kirm - Novaković

• Dziś poza relacjonowanym przez nas meczem w grupie E rozegrane zostaną dwa spotkania: Estonia - San Marino (18:00) i Litwa - Szwajcaria (20:45).

• Tak wygląda tabela grupy E przed szóstą kolejką. Anglicy wciąż niepokonani, Słoweńcy będą walczyć o drugą lokatę ze Szwajcarią.

• Tabela przed meczem Słowenia - Anglia

• Już za kilka minut pojawią się oficjalne składy obydwu zespołów na to spotkanie. Kogo chcielibyście w nich zobaczyć?

• Witamy i zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE z eliminacyjnego spotkania Słowenia - Anglia. Relację poprowadzi dla Państwa Dariusz Kosiński.