Słowenia

2

Polska

0

• Bardzo rozczarowujący był dzisiejszy występ drużyny Jerzego Brzęczka. Reprezentacja Polski przegrała pierwszy mecz w eliminacjach EURO 2020 i trzeba niestety przyznać, że jest to porażka bardzo zasłużona. Biało-czerwoni w ataku pozycyjnym tak naprawdę ani razu nie zagrozili bramce Jana Oblaka, oddali zaledwie jeden celny strzał, a gospodarze byli skuteczni - najpierw zamienili na bramkę rzut rożny za sprawą Aljaża Struny, a później kontrę wykończył Andraż Śporar, wykorzystując niepewność Michała Pazdana. Polacy nadal są na czele grupy G, ale ich przewaga nad Austrią wynosi tylko trzy punkty. W poniedziałek zagramy w Warszawie właśnie z Austriakami. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Przegrywamy w Lublanie ze Słowenią 0:2!

• Bartosz Bereszyński stracił piłkę, faulował rywala i zobaczył żółtą kartkę.

• Domen Czrnigoj nie dokończy tego meczu. W jego miejsce Robert Berić.

• O trzy minuty przedłużył ten mecz arbiter.

• Domen Czrnigoj źle stanął i doznał kontuzji. Mamy przerwę w grze.

• Polacy starają się atakować, ale niewiele z tego wychodzi. A czasu do końca meczu jest już naprawdę niewiele...

• Druga zmiana w zespole Słowenii. Schodzi Andraż Śporar, na murawie melduje się Denis Popović.

• Zieliński zagrał do Bielika, lecz ten nie przebił się w polu karnym.

• Brzydkie zachowanie Grzegorza Krychowiaka, zasłużona żółta kartka za faul dla Polaka.

• Nie przebił się prawą stroną Jakub Błaszczykowski. Od bramki wznowi grę Oblak.

• Pierwszy raz zrobiło się groźniej pod słoweńską bramką! Sprzed pola karnego uderzył Krystian Bielik, lecz piłka przeszła obok słupka!

• Bardzo słaby mecz zagrał dziś Krzysztof Piątek. Napastnika Milanu zastępuje Dawid Kownacki.

• Zatrzymał atak Polaków Petar Stojanović. Nieprzepisowo, więc zarobił żółtą kartkę.

• Niezłe uderzenie Ilićicia, Słoweńcy blisko trzeciej bramki! Strzał sprzed pola karnego broni jednak Fabiański!

• Nie ma też na boisku Mateusza Klicha, w pierwszej kadrze debiutuje Krystian Bielik.

• Podwójna zmiana w reprezentacji Polski. Schodzi Kamil Grosicki, za niego Jakub Błaszczykowski.

• Nieuznana bramka dla Polski! Do siatki po zgraniu Lewandowskiego trafił Kamil Grosicki, ale wcześniej faulował nasz kapitan!

• Bardzo trudna robi się sytuacja w tym meczu! Josip Ilićić zagrał prostopadłą piłkę do Andraża Śporara, ten wyprzedził Michała Pazdana i z ostrego kąta posłał futbolówkę między nogami Łukasza Fabiańskiego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA SŁOWENII! ANDRAŻ ŚPORAR!

• Nie najlepiej przed własną bramką interweniował Bednarek - wyszedł z tego strzał na bramkę Fabiańskiego, ale na szczęście ten złapał piłkę.

• Pierwsza zmiana w tym meczu. Kończy występ Benjamin Verbić, pojawia się Domen Czrnigoj.

• Dośrodkowanie Grosickiego z prawej strony boiska, łapie piłkę Oblak.

• Dobre zachowanie Krychowiaka przy linii końcowej. Dzięki temu od bramki wznowi grę Fabiański.

• Nieudane dogranie Klicha w pole karne. Od piątego metra zacznie Oblak.

• Ilićić chciał dograć do Bezjaka, lecz przeciął to podanie Klich.

• Zieliński miał piłkę w polu karnym, jego dośrodkowanie w kierunku Lewandowskiego było jednak niecelne.

• Grosicki dobrze zagrał na prawą stronę do Zielińskiego, ten przyspieszył, ale niecelnie dogrywał do Piątka.

• Indywidualna akcja Jasmina Kurticia, Słoweniec uderzył z kilkunastu metrów, lecz piłka przeszła obok słupka!

• Zieliński ładnie minął dwóch rywali na lewej stronie, lecz potem za lekko przerzucił piłkę na prawo.

• Bartosz Bereszyński najpierw przegrał walkę o piłkę z Bezjakiem, a potem faulował rywala.

• Ilićić świetnie przyjął sobie piłkę, zagrał prostopadłe podanie do Śporara, ale dośrodkowanie tego drugiego nie było precyzyjne i złapał futbolówkę Fabiański.

• Od środka wznowili mecz Słoweńcy. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Nie wygląda to niestety dobrze po pierwszej połowie spotkania w Lublanie. Słoweńcy prowadzą 1:0 po golu Aljaża Struny - gospodarze wykorzystali rzut rożny, w pole karne dośrodkował Josip Ilićić, a Andraż Śporar zgrał piłkę do Struny, który z bliska pokonał Łukasza Fabiańskiego. Gospodarze mogli prowadzić nawet wyżej, groźnie uderzał Ilićić, świetną okazję miał również Benjamin Verbić. Polacy tak naprawdę ani razu nie zagrozili poważniej bramce Jana Oblaka, kompletnie niewidoczny jest chociażby Krzysztof Piątek. Czy Polacy zdołają odrobić straty w drugiej połowie? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Verbić uderzał sprzed pola karnego, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Dośrodkowanie Grosickiego z rzutu rożnego, łapie piłkę Oblak.

• Bednarek źle wybijał piłkę z własnego pola karnego. Na szczęście piłka odskoczyła Bezjakowi.

• Dwie minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Robert Lewandowski urwał się prawą stroną, lecz zdążył z interwencją obrońca, a a na dodatek nasz kapitan faulował rywala.

• Ilićić dośrodkował w pole karne z lewej strony. Nie zdołał jednak dojść do piłki Śporar.

• Po dośrodkowaniu Bereszyńskiego z lewej strony spokojnie złapał piłkę Oblak.

• Łukasz Fabiański ratuje Polaków! Po dośrodkowaniu z prawej strony świetną okazję na gola miał Benjamin Verbić, ale obronił jego strzał polski bramkarz!

• Mateusz Klich faulował rywala, pierwsza żółta kartka dla piłkarza naszego zespołu.

• Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Josip Ilićić dośrodkował z rzutu rożnego, Andraż Śporar zgrał piłkę głową, a Aljaż Struna z piątego metra wpakował ją do siatki! Słoweńcy prowadzą, po raz pierwszy w tych eliminacjach musimy odrabiać straty!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA SŁOWENII! ALJAŻ STRUNA!

• Polacy długo rozgrywali akcję, aż w końcu Lewandowski stracił piłkę. Po chwili Krychowiak wybił futbolówkę na rzut rożny spod nóg Śporara.

• Robert Lewandowski próbował uderzenia z dystansu, ale jego strzał został zablokowany.

• Dobra piłka Ilićicia do Andraża Śporara. Ten na szczęście źle przyjął sobie piłkę.

• Błąd Michała Pazdana mógł sprawić, że Słoweńcy staną przed świetną szansą na gola. Po dośrodkowaniu Ilićicia z prawej strony boiska złapał jednak piłkę Fabiański.

• Groźne uderzenie Ilićicia sprzed pola karnego. Słoweniec uderzył jednak obok słupka.

• Z dystansu uderzał Bezjak. Piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Groźnie w polu karnym rywali - miał piłkę w szesnastce Bednarek, lecz zdążył z interwencją obrońca.

• Faulowany na 40. metrze Krzysztof Piątek. W głowę uderzył go Mevlja.

• Mocne dośrodkowanie Kędziory z prawej strony boiska. Żaden z Polaków nie zdołał dojść do piłki.

• Kamil Grosicki w walce o pozycję w polu karny, rywala faulował rywala.

• Pod pressingiem błąd popełnił Miha Mevlja. Słoweniec wybił piłkę na aut.

• Długie i niecelne podanie Bednarka. Od bramki zacznie Oblak.

• Roman Bezjak ostro potraktował Bartosza Bereszyńskiego. Polak potrzebuje pomocy medycznej.

• Kontra Polaków - Zieliński przerzucił piłkę na lewą stronę do Grosickiego, ten podał do Lewandowskiego, a nasz kapitan piętką obsłużył Klicha. Strzał gracza Leeds został zablokowany.

• Nie podnosi się z boiska Jasmin Kurtić, mamy przerwę w grze.

• Długa piłka do Andraża Śporara, ten podał do Josipa Ilićicia, który uderzył sprzed pola karnego. Z problemami broni Łukasz Fabiański!

• Szybką akcję gospodarzy przerwał wybiciem Jan Bednarek. Słoweńcy nadal utrzymują się przy piłce.

• Akcja Polaków prawą stroną i niezłe dośrodkowanie Tomasza Kędziory, ale nie doszedł do piłki żaden z naszych napastników.

• Petar Stojanović dośrodkował z prawej strony w pole karne i trafił od góry w spojenie słupka z poprzeczką. Wcześniej piłka wyszła jednak poza boisko.

• Długa piłka w pole karne w kierunku Zielińskiego. Złapał piłkę Jan Oblak.

• Aljaż Struna faulował w środku pola Roberta Lewandowskiego i zarobił żółtą kartkę. Ostro od początku meczu grają Słoweńcy.

• Zieliński zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta. Piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Kamil Grosicki faulowany tuż przed narożnikiem pola karnego. Będzie dobra okazja dla biało-czerwonych.

• Piotr Zieliński dośrodkowywał z rzutu wolnego w stronę Tomasza Kędziory. Poradzili sobie z tym Słoweńcy.

• Od środka zaczęli Polacy. Nasza drużyna w czerwonych strojach, gospodarze na biało.

• Zaczynamy!

• Teraz pora na hymn Słowenii.

• Czas na hymny narodowe. Na początek "Mazurek Dąbrowskiego". Słychać oczywiście polskich kibiców.

• Sędzią głównym dzisiejszego meczu jest Rosjanin Siergiej Karasjew. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Ze Słoweńcami graliśmy w eliminacjach do mistrzostw świata 2010. W ostatnim meczu Leo Beenhakkera Polacy przegrali na wyjeździe 0:3. W Polsce padł remis 1:1, taki sam rezultat mieliśmy w towarzyskim meczu we Wrocławiu z października 2016 roku.

• Słoweńcy w czterech meczach przegrali tylko raz - w Klagenfurcie z Austrią. Nasi dzisiejsi rywale jednocześnie odnieśli jednak tylko jedno zwycięstwo, pewnie pokonując Łotwę. Poza tym Słowenia zremisowała 1:1 z Izraelem oraz Macedonią Północną i ma na koncie pięć punktów. Ewentualna wygrana nad Polską sprawiłaby, że gospodarze poważnie włączą się do gry o awans na mistrzostwa Europy, porażka mocno skomplikuje ich sytuację.

• Drużyna Jerzego Brzęczka po czterech meczach eliminacji znajduje się w znakomitej sytuacji. Biało-czerwoni z kompletem zwycięstw są liderami grupy G - nie tylko nie stracili punktów, lecz jako jedyna drużyna całej eliminacji nie pozwolili rywalom na strzelenie choćby jednego gola. Dzisiaj także są faworytami, choć o zwycięstwo na wyjeździe z pewnością nie będzie łatwo. A jeśli znów uda się zwyciężyć, to naprawdę trudno będzie sobie wyobrazić brak awansu na EURO 2020.

• Rezerwowi reprezentacji Polski: Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny, Artur Jędrzejczyk, Jakub Błaszczykowski, Thiago Cionek, Jacek Góralski, Dawid Kownacki, Damian Kądzior, Karol Linetty, Maciej Rybus, Robert Gumny, Arkadiusz Reca

• Rezerwowi reprezentacji Słowenii: Vid Belec, Nejc Vidmar, Miha Blasić, Bojan Jokić, Uros Korun, Martin Milec, Jaka Bijol, Denis Popović, Miha Zajc, Robert Berić, Tim Matavz, Luka Zahović

• Oto wyjściowa jedenastka reprezentacji Słowenii. Największą gwiazdą gospodarzy jest bramkarz Atletico Madryt, Jan Oblak:

• Oto podstawowy skład reprezentacji Polski. Wobec kontuzji Kamila Glika można było spodziewać się właśnie takiego zestawienia:

• Czas na piąty mecz eliminacji EURO 2020 w wykonaniu reprezentacji Polski! Kadra Jerzego Brzęczka zmierzy się w Lublanie ze Słowenią. Początek tego spotkania już o godzinie 20:45 - na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!

Bartosz Głąb

Polska w eliminacjach prowadzi z kompletem zwycięstw. Czy w Lublanie wygramy po raz piąty? ©East News

Slowenia - Polska ONLINE. W piątej kolejce eliminacji mistrzostw Europy reprezentacja Polski rozegra wyjazdowy pojedynek ze Słowenią. Biało-czerwoni z kompletem punktów są absolutnymi liderami grupy G, ale w Lublanie czeka ich niełatwe zadanie. Dla Słoweńców to mecz ostatniej szansy. Początek spotkania w piątek 6 września o godz. 20:45. Relacja LIVE w GOL24!

Eliminacje Euro 2020: Słowenia - Polska ONLINE

Nasz zespół w eliminacjach Euro 2020 gra skutecznie, chociaż styl gry pozostawia sporo do życzenia. Biało-czerwoni w czterech meczach zdobyli komplet punktów, zdobywając przy tym osiem bramek i nie tracąc ani jednej.
Polacy są jedyną reprezentacją w eliminacjach, która po czterech spotkaniach nie straciła jeszcze gola. Polska obrona nie zawsze stanowiła monolit, jednak rywale do tej pory nie potrafili tego wykorzystać.

Sporą dawkę optymizmu przyniósł ostatni mecz reprezentacji Polski na Stadionie Narodowym przeciwko Izraelowi. Polska drużyna gładko 4:0 pokonała wicelidera naszej grupy. Było to pierwsze spotkanie za kadencji Jerzego Brzęczka, w którym reprezentacja stworzyła sobie naprawdę dużo bramkowych okazji i przede wszystkim była skuteczna. Selekcjoner naszego zespołu w Lublanie przewiduje znacznie trudniejszą przeprawę. - Spodziewamy się agresywnej drużyny, która ma kreatywnych, dynamicznych zawodników w formacjach ofensywnych. Słoweńcy nie są zadowoleni z liczby zdobytych punktów, ale sytuacji stwarzali sobie wiele. Ten mecz będzie dla nich bardzo ważny. Zwłaszcza, że grają u siebie. Myślę, że to będzie najtrudniejsze spotkanie w tych eliminacjach - uważa Brzęczek.

Z powodu kontuzji Arkadiusza Milika jedynym kandydatem do gry w ataku obok Roberta Lewandowskiego jest Krzysztof Piątek. Snajper Milanu w tym sezonie jeszcze nie zdołał trafić do bramki przeciwnika w Serie A, jednak w reprezentacji, kiedy był naprawdę potrzebny, zawsze udawało mu się znaleźć drogę do celu. Wystarczy tylko przypomnieć, że Piątek otwierał wyniki w trzech z czterech meczów eliminacyjnych Euro 2020. W dwóch z tych spotkań były to jedyne i zwycięskie bramki.

Z urazami zmagają się również Kamil Glik i Grzegorz Krychowiak. Ten pierwszy w meczu ze Słowenią raczej nie zagra. Krychowiak w Lublanie powinien wystąpić od pierwszej minuty, a jego brak na treningu był raczej spowodowany regeneracją po intensywnym początku sezonu w Lokomotiwie Moskwa. Z młodych zawodników szansę, ale raczej z ławki mogą dostać Robert Gumny, Krystian Bielik i Sebastian Szymański. Dla Bielika jest to nagroda za świetne młodzieżowe mistrzostwa Europy i dobrą grę w angielskiej Championship.

Po raz ostatni Polska zmierzyła się ze Słowenią w meczu towarzyskim w listopadzie 2016 roku. Spotkanie zostało rozegrane we Wrocławiu, Biało-czerwoni zagrali w rezerwowym składzie, a pojedynek zakończył się remisem 1:1. Jedynego gola dla Polski strzelił Łukasz Teodorczyk. Natomiast ostatni raz o stawkę oba zespoły zagrały ze sobą w eliminacjach mistrzostw świata 2010, kiedy to Polacy skompromitowali się zajmując przedostatnie miejsce w grupie, tylko przed San Marino. Najpierw we Wrocławiu padł remis 1:1, a bramkę dla reprezentacji Polski zdobył z rzutu karnego Michał Żewłakow, natomiast w Mariborze gospodarze wygrali aż 3:0. Z tamtych spotkań w polskiej kadrze zostali tylko Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski.

Dzisiaj w Lublanie oba zespoły są w zupełnie innym miejscu. Zdecydowanym faworytem spotkania są Polacy i każdy inny wynik niż nasze zwycięstwo będzie niespodzianką. Przed własną publicznością Słoweńcy wygrywają rzadko. W spotkaniu o punkty zwyciężyli ostatni raz dwa lata temu.

Nasz rywal zajmuje przedostatnie miejsce w grupie z dorobkiem pięciu punktów, ale w ostatnim meczu pokazał, że drzemie w nich duża siła ofensywna. W czerwcu Słoweńcy pokonali Łotwę na wyjeździe 5:0. Wcześniej w trzech meczach eliminacyjnych zdobyli w sumie zaledwie dwa gole.

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Słowenia: Oblak - Jokić, Struna, Mevlja, Stojanović - Crnigoj, Kurtić, Krhin, Ilićić - Zahović, Berić;

Polska: Fabiański - Kędziora, Bednarek, Pazdan, Bereszyński - Grosicki, Krychowiak, Klich, Zieliński - Lewandowski, Piątek.

FORMA W OSTATNICH MECZACH

SŁOWENIA
Łotwa - Słowenia 0:5 (Eliminacje Mistrzostw Europy 2020)
Austria - Słowenia 1:0 (Eliminacje Mistrzostw Europy 2020)
Słowenia - Macedonia Północna 1:1 (Eliminacje Mistrzostw Europy 2020)
Izrael - Słowenia 1:1 (Eliminacje Mistrzostw Europy 2020)
Bułgaria - Słowenia 1:1 (Liga Narodów)

POLSKA
Polska - Izrael 4:0 (Eliminacje Mistrzostw Europy 2020)
Macedonia Północna - Polska 0:1 (Eliminacje Mistrzostw Europy 2020)
Polska - Łotwa 2:0 (Eliminacje Mistrzostw Europy 2020)
Austria - Polska 0:1 (Eliminacje Mistrzostw Europy 2020)
Portugalia - Polska 1:1 (Liga Narodów)

SĘDZIA - Sergey Karasev (Rosja)

Słowenia - Polska TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisję ze spotkania eliminacji Mistrzostw Europy 2020 Słowenia - Polska od 20:35 przeprowadzą TVP 1 HD, TVP Sport HD i Polsat Sport HD. Dla TVP mecz prosto ze stadionu w Lublanie skomentują Dariusz Szpakowski i Marcin Żewłakow, natomiast dla Polsatu również prosto ze stadionu Mateusz Borek i Artur Wichniarek. Studio przedmeczowe w Polsacie rozpocznie się o 18:00, natomiast w TVP Sport o 19:30. W internecie darmowy stream dostępny będzie na sport.tvp.pl. Relacja LIVE w GOL24.