Sokół Kleczew - Raków Częstochowa 0:2. Gol i asysta Formelli

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Rakowa Częstochowa latem wygrali już trzy sparingi
Piłkarze Rakowa Częstochowa latem wygrali już trzy sparingi Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Przebywający na zgrupowaniu w Jarocinie piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali w meczu sparingowym trzecioligowy Sokół Kleczew 2:0 (0:0). Bramki dla I-ligowca strzelili po przerwie Adam Radwański i Dariusz Formella. Był to ostatni mecz kontrolnych częstochowian w Wielkopolsce.

Piłkarze Rakowa swój sobotni sparing rozegrali dokładnie w trakcie ćwierćfinałowego meczu Szwecji z Anglią. Widać częstochowianie uznali, że nie nauczą się niczego oglądając w tv spotkanie dwóch czołowych drużyn mundialu w Rosji i więcej skorzystają grając z zespołem, który w ostatnich rozgrywkach II grupy III ligi zajął piąte miejsce.

Dla podopiecznych trenera Marka Papszuna był to drugi sparing na zgrupowaniu w Jarocinie i drugi wygrany. W środę pokonali Polonię Środa Wielkopolska 4:1, w dziś zwyciężyli Sokoła Kleczew 2:0. Obydwie bramki dla częstochowian padły po przerwie i obydwie były dziełem piłkarzy, którzy do klubu spod Jasnej Góry trafili na początku tego roku. Pierwszy gol był dziełem Adama Radwańskiego, a wygraną przypieczętował Dariusz Formella, który przy pierwszym trafieniu miał asystę. Szkoleniowiec Rakowa wystawił w tym spotkaniu dwie jedenastki i lepiej spisała się ta, która na boisku pojawiła się w II połowie.

Częstochowianie w Jarocinie przebywać będą do wtorku. W piątek 13 lipca w Częstochowie w Amfiteatrze przy Promenadzie im. Czesława Niemena odbędzie się prezentacja drużyny Rakowa przed nowym sezonem, a ostatnimi sprawdzianami dla podopiecznych trenera Papszuna przed startem Nice 1. Ligi będą mecze kontrolne z Miedzą Legnica i Skrą Częstochowa, które odbędą się za tydzień.

Sokół Kleczew - Raków Częstochowa 0:2 (0:0)
Adam Radwański (53), Dariusz Formella (80)

Raków Szumski (46. Gliwa) - Kościelny (46. Niewulis), Petrasek (46. Góra), Kasperkiewicz (46. Duriska), Schwarz (46. Mondek), Figiel (46. Radwański), Bartl (46. Sapała), Malinowski (46. zawodnik testowany), Szczepański (46. Formella), Domański (46. Wiktoruk), Musiolik (46. Czerkas).

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

KIBIC Magazyn sportowy Dziennika Zachodniegoo

Materiał oryginalny: Sokół Kleczew - Raków Częstochowa 0:2. Gol i asysta Formelli - Dziennik Zachodni