Sokół ograł rezerwy Lecha, Jarota postawiła się Polonii

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Po piątkowej nawałnicy w Środzie jeszcze w sobotę przed południem boisko Polonii było zalane wodą. Gospodarze obiektu stanęli jednak na wysokości zadania i mecz odbył się na całkiem przyzwoitej murawie Fot. Łukasz Szarzyński
W sobotę definitywnie rozpoczął się sezon w grupie II trzeciej ligi. W najciekawszym meczu Sokół Kleczew pokonał przed własną widownią Lecha II Poznań 3:1 i został liderem tabeli grupy II.

Kleczewianie mają na koncie cztery punkty i lepszą różnicą bramek wyprzedzają KKS 1925 Kalisz. Dwa prowadzące zespoły mają już za sobą po dwa mecze, bowiem swoje spotkanie XVII kolejki rozegrały awansem już 5 sierpnia (0:0).
Od dłuższego już czasu kleczewianie mają patent na drugi zespół Lecha. W I połowie Sokół zagrał bardzo dobrze, tak jakby chciał powtórzyć wynik z maja, kiedy rozgromili rezerwy Kolejorza 6:1. Dwie bramki dla ekipy Tomasza Bekasa zdobył Łukasz Cichos i po 18 minutach gospodarze prowadzili 2:0. Powtórki z maja jednak nie było.

W przerwie trener Lecha II Ivan Djurdjević zdołał zmotywować swój zespół. Po godzinie gry 65- krotny reprezentant Polski, Dariusz Dudka zdobył dla rezerw Kolejorza gola kontaktowego, wykorzystując rzut karny podyktowany za zagranie ręką i poznaniacy dalej atakowali. „Pachniało” bramką wyrównującą. Cztery minuty przed końcem wygraną kleczewian przypieczętował jednak Jakub Groszkowski.

Wysokie aspiracje potwierdza KKS 1925 Kalisz. Tym razem podopieczni Piotra Morawskiego przywieźli pełną pulę z Gdyni, a więc na starcie sezonu zdobyli cztery punkty na stadionach Sokoła i Bałtyku, zespołów zaliczanych do grona faworytów. Na sztucznej nawierzchni w Gdyni kaliszanie objęli prowadzenie po bramce Rafała Jankowskiego, ale miejscowi jeszcze przed przerwą wyrównali, a w 54 min wyszli na prowadzenie. KKS nie załamał się jednak i już w następnej minucie doprowadził do remisu, zaś po kolejnych siedmiu przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W drugich oprócz Kleczewa derbach naszego regionu bardzo wzmocniona w okresie letnim Polonia Środa wygrała z Jarotą Jarocin 1:0. Zespół Jaroty, który w przerwie między sezonami stracił aż 15 zawodników przegrał, ale postawił zdecydowanemu faworytowi bardzo duży opór. Jarocinianie dali się zaskoczyć tylko raz tuż po przerwie, kiedy jedynego gola spotkania strzelił dla Polonii Krystian Pawlak, wprowadzony za Krzysztofa Bartoszaka. Napastnik gospodarzy wykorzystał doskonałe dośrodkowanie Igora Jurgi. Zespół Jaroty mógł sięgnąć przynajmniej po remis, ale doskonale w bramce Polonii spisywał się Karol Szymański, który uchronił swój zespół przed stratą punktów.

Inauguracja nie udała się Górnikowi Konin oraz Centrze Ostrów. Beniaminek z Ostrowa u siebie przegrał z rezerwami Pogoni Szczecin 1:2, natomiast koninianie ulegli na wyjeździe KP Starogard Gdański.

I kolejka trzeciej ligi – grupa II

Świt Skolwin – GKS Przodkowo 3:2 (0:1) Bramki: 0:1 Adam Goluński (27), 1:1 Michał Kołodziejski (54.karny), 2:1 Kołodziejski (61), 3:1 Paweł Krawiec (64), 3:2 Paweł Arndt (79)
Unia Solec – Energetyk Gryfino 0:0
Sokół Kleczew – Lech II Poznań 3:1 (2:0)
Bramki 1:0 Łukasz Cichos (13), 2:0 Cichos (18), 2:1 Dariusz Dudka (60.karny), 3:1 Jakub Groszkowski (86).
Polonia Środa – Jarota Jarocin 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Krystian Pawlak (47).
Bałtyk Gdynia – KKS 1925 Kalisz 2:3 (1:1). Bramki: 0:1 Rafał Jankowski (24), 1:1 Szymon Rychlewski (37), 2:1 Mateusz Kuzimski (54), 2:2 Błażej Ciesielski (55), 2:3 Marcin Lis (62).
Centra Ostrów – Pogoń II Szczecin 1:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Jakub Paprocki (8), 1:1 Jakub Michalski (15), 1:2 Mate Tsintsadze (42).
Wierzyca Pelplin – Wda Świecie 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Piotr Siekirka (14), 0:2 Dawid Retlewski (90).
KP Starogard – Górnik Konin 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Błażej Chouver (72).
Kotwica Kołobrzeg – Elana Toruń 1:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Daniek Kraska (32), 1:1 Michał Danilczyk (56). 1:2 Kraska (58).

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]

Materiał oryginalny: Sokół ograł rezerwy Lecha, Jarota postawiła się Polonii - Głos Wielkopolski