Sokół Ostróda - GKS Katowice 3:2 RELACJA, WYNIK GieKSa przegrała ostatni mecz w sezonie, choć dwa razy prowadziła. Zaczęło się od szpaleru

Tomasz Kuczyński
27.02.2021. GKS Katowice wygrał przy Bukowej z Sokołem Ostróda 2:1.
27.02.2021. GKS Katowice wygrał przy Bukowej z Sokołem Ostróda 2:1. Lucyna Nenow / Polska Press
W sobotę w meczu ostatniej kolejki eWinner 2. Ligi GKS Katowice przegrał w Ostródzie z Sokołem 2:3 (1:1). Katowiczanie dwa razy obejmowali prowadzenie, ale to gospodarze zdobyli dwa punkty. Przed meczem piłkarze Sokoła utworzyli szpaler dla GieKSy.

GieKSa zapewniła sobie awans do Fortuna 1. Ligi w poniedziałek, dzięki wygranej ze Stalą Rzeszów 4:1. Prze ostatnią kolejką drużyna Rafała Góraka była pewna 2. miejsca na koniec sezonu.

Szpaler dla beniaminka I ligi

Choć GKS Katowice wykonał już zadanie, w sobotę w Ostródzie stawił się mocnym składzie wyjściowym. Zabrakło jedynie Bartosza Jaroszka.

Sokół, zajmujący przed ostatnią kolejką 12. miejsce, nie był już wplątany w walkę o utrzymanie, nie mówiąc o barażach. Oba zespoły zagrały 12 lutego przy Bukowej i GKS wygrał 2:1.

W sobotę gospodarze przywitali świeżo upieczonego pierwszoligowca szpalerem i brawami.

Remis do przerwy

GKS objął prowadzenie już w 3. minucie, gdy Arkadiusz Woźniak po podaniu Krystiana Sanockiego umieścił piłkę w bramce.

Mecz od razu stał się otwarty, bo Sokół chciał wyrównać, a GieKSa szukała drugiej bramki. Goście popełnili jednak błąd przy wyprowadzaniu piłki i strata zakończyła faulem przed polem karnym. Z rzutu wolnego pięknie uderzył Dawid Wolny i w 29. minucie było 1:1.

GKS znów prowadził, ale Sokół zadał dwa ciosy

Druga część też zaczęła się od szybko zdobytej bramki dla GKS-u. W 49. minucie „bombą” popisał się Adrian Błąd i goście znów prowadzili. W 67. minucie Sokół odpowiedział golem Adama Dobosza w zamieszaniu podbramkowym. Sokół poszedł za ciosem i po szybkiej akcji wyszedł na prowadzenie dzięki trafieniu Adama Żwira.

Sokół Ostróda - GKS Katowice (1:1)

Bramki: 0:1 Arkadiusz Woźniak (3), 1:1 Dawid Wolny (29), 1:2 Adrian Błąd (49), 2:2 Adam Dobosz (66), 3:2 Karol Żwir (73)

Sokół: Niezgoda - Brzuzy (77. Rugowski), Żwir, Wicki, Maj, Dobosz - Zimmer, Więcek (90. Mozler), Zalewski - Siemaszko (65. Czajkowski), Wolny (66. Okuniewicz).

GKS Katowice: Królczyk - Grychtolik, Jędrych, Janiszewski (79. Broda), Pavlas - Sanocki, Figiel (79. Wojciechowski), Urynowicz (65. Gałecki), Błąd (66. Rogala), Kościelniak - Woźniak (46. Szwedzik).

Żółte kartki: Dobosz - Urynowicz, Pavlas, Broda

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin)