kostek
Sokół (biało-niebieskie stroje) ograł Hutnika
Sokół (biało-niebieskie stroje) ograł Hutnika Grzegorz Kostka
Sokół Sieniawa ograł jednego z kandydatów do awansu, mimo że przez ponad pół godziny grał w osłabieniu.

Piłkarze Sokoła mocno zaskoczyli rywali. Od pierwszych minut na bramkę Zająca sunął atak za atakiem. W pierwszych minutach gospodarze zmarnowali dwie sytuacje bramkowe (dwa razy Brocki), a Hutnik przy pierwszej okazji zdobył bramkę po uderzeniu Radwanka. Sokół odpowiedział błyskawicznie golem z dystansu Sebastiana Brockiego. Chwilę później miejscowi już prowadzili. Sprytnie w polu karnym obrońcę gości wyprzedził Bartłomiej Purcha i zrobiło się 2:1. – Przyjechaliście na wycieczkę, czy grać – krzyczał sfrustrowany trener Hutnika na swoich zawodników.

Do końca pierwszej odsłony dobrych okazji nie wykorzystali: Mateusz Jędryas dwa razy w tym sam na sam oraz Rafał Surmiak. Druga połowa, to mimo osłabienia, po czerwonej kartce dla Mateusza Jędryasa, mądra gra w defensywie Sokoła i wyprowadzane groźne kontry. Po jednej z nich Sebastian Brocki próbował lobować bramkarza i pomylił się dosłownie o centymetry. Hutnik niby przeważał jednak ich ataki jak od muru odbijały się od defensywy miejscowych, a strzały z rzutów wolnych wybijał bramkarz Sokoła.

Pomeczowa opinia

Sebastian Brocki (Sokół): Zasłużenie wygraliśmy, mieliśmy jeszcze stu procentowe sytuacje: Mateusz Jędryas, Kacper Drelich, Ja lobowałem. Cieszymy się z tych punktów, bo czekaliśmy na ten mecz całą zimę, bo zostaliśmy tam skrzywdzeni. Twierdza Sieniawa dalej nie zdobyta i każdy kto tu przyjedzie będzie miał ciężko.

Sokół Sieniawa - Hutnik Kraków 2:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Radwanek 7, 1:1 Brocki 11, 2:1 Purcha 19.

Sokół: Korziewicz 7 – Skała 7, Kardyś 7, Padiasek 8, Drelich 8, Lis ż 6 (90+2 Majda ż) – Purcha 7 (80 Kądziołka), Ochał 7, Surmiak 7 ż (67 Broda 6), Brocki 7 (90 Nalepka) – M. Jędryas 6 żż cz[57]. Trener Szymon Szydełko.

Hutnik: Zając – Janecki ż (46 Reczulski), Jaklik, Swiątko ż, Antoniak (77 Bukowczan) – Sobala (67 Marszalik), Świątek, Bienias (46 Tetych ż), Linca ż, Radwanek – Nowak (57 Matysek). Trener Leszek Janiczek.

Sędziował Bińkowski (Skarżysko Kamienna). Widzów 350.