Sparing: 15-latek bohaterem Rybnika. Zwycięstwo ROW-u nad IV-ligowcem.

Kaja Krasnodębska
row1964rybnik.com
Na inaugurację obozu przygotowawczego w Kamieniu-Rybniku, ROW pokonał IV-ligową Polonię Łaziska Górne 5-3. Dwa gole dla drugoligowca zdobył niespełna 16-letni Wiktor Piejak.

Mimo że do startu rundy wiosennej w drugoligowych rozgrywkach pozostał jeszcze ponad miesiąc, w Rybniku praca wre. Wraz z początkiem tygodnia duet trenerski: Marek Koniarek – Roland Buchała zabrał swój zespół na obóz przygotowawczy do ośrodka w … Rybniku-Kamieniu. Droga nie była daleką, ani męczącą więc od razu można było wziąć się do pracy. Pierwszy dzień upłynął piłkarzom ROW-u na ciężkich treningach, a już we wtorek odbył się sparing z czwartoligową Polonią Łaziska Górne.

To drużyna, która na co dzień występuje w grupie I piątego śląskiego poziomu rozgrywkowego. W ramach tych zawodów mierzy się między innymi z liderującymi Szombierkami Bytom, Ruchem Radzionków czy rezerwami gliwickiego Piasta. Na półmetku plasuje się na piątej pozycji, mając na swoim koncie osiem zwycięstw. O następne powalczy dopiero w marcu, lecz już teraz rozpoczęła zimowe przygotowania.

I może być z siebie dumna, bo grającemu dwa poziomy wyżej ROW-owi nie tylko zdołała strzelić trzy gole, ale również dwukrotnie wychodziła na prowadzenie. A to wszystko za sprawą Sebastiana Giełzy, który po przerwie dwukrotnie zdołał pokonać Aleksandra Łubika. Na dobrą sprawę to dopiero druga połowa należała do tych ciekawych. W pierwszej, pełnej walki w środku pola, części gry padły jedynie dwa trafienia.

Worek z bramkami rozwiązał się dopiero po przerwie. Prawdziwym bohaterem został wpuszczony przed drugą połową Wiktor Piejak. Urodzony w 2002 roku napastnik zmienił Sebastiana Musiolika, by zdobyć dwa gole. Na listę strzelców po raz pierwszy w barwach rybniczan wpisał się także Bartłomiej Wasiluk. Obaj dali Markowi koniarkowi kolejne argumenty, by wiosną stawiać właśnie na nich.

Decyzją szkoleniowców wtorkowy mecz rozegrano w trybie 2x50 minut. Kolejne sparingowe spotkanie ROW-u zaplanowano już na piątek. Drugoligowiec zmierzy się wówczas z Rekordem Bielsko-Biała.

ROW 1964 Rybnik- Polonia Łaziska Górne 5-3 (1-1)

ROW 1964 Rybnik:
I połowa: Kacper Rosa – Dawid Bober, Jan Janik, zawodnik testowany, Szymon Popiela, Damian Koleczko, Mariusz Muszalik, Mariusz Zganiacz, Marek Krotofil, Przemysław Brychlik, Sebastian Musiolik

II połowa: Aleksander Łubik – Dawid Gojny, Bartłomiej Polok, zawodnik testowany, Piotr Dudzik (70. Michał Rostkowski), Krzysztof Koch (70. Dawid Kalisz), Bartłomiej Wasiluk, Robert Tkocz, Radosław Dzierbicki, Paweł Jaroszewski, Wiktor Piejak