Waldemar Mazgaj
Apklan Resovia drugi zimowy sparing z niżej notowanym rywalem wygrała do zera, ponownie bramki padały dopiero w drugiej połowie. fot. Paweł Golonka/materiały prasowe Apklan Resovii
W zakończonym przed momentem w Rzeszowie sparingu 1-ligowa Apklan Resovia ograła 2:0 3-ligową Siarkę Tarnobrzeg.

W ekipie „pasiaków” zagrał w II połowie testowany bramkarz. Ktoś bowiem będzie musiał zastąpić Marcela Zapytowskiego, który w poniedziałek ma polecieć na obóz do Turcji z Koroną Kielce, ligowym rywalem. Zawodnik ma zmienić klub na mocy transfery definitywnego. Mówi się, że kwota odstępnego za bohatera baraży o 1 ligę oscylowała w granicach 200 tysięcy zł.

Młody golkiper, który dziś zagrał w II połowie, raczej nie wzmocni „pasiaków”. Według naszej wiedzy za kilka dni ma przyjść drugi lub trzeci bramkarz z jednego z klubów z ekstraklasy, który będzie walczył o miejsce w składzie z Karolem Dybowskim. Poszukiwany jest też jeszcze jeden napastnik, ale nie będzie to awizowany przez niektórych Michał Fidziukiewicz, grający ostatnio w 3-ligowej Stali Stalowa Wola.

Nowy Serb Nemanja Marković dziś nie zagrał, bo cierpi na drobny uraz. Mecz był dość jednostronny, ale gole padły dopiero w drugiej połowie, po uderzeniach głową. Pierwszego strzelił chyba najniższy na boisku Bartłomiej Kiełbasa po centrze Adriana Dziubińskiego, drugiego – po rogu – Konrad Domoń. Ikona Resovii trafił do bramki w drugim meczu kontrolnym z kolei.

„Pasiaki” w poniedziałek zaczynają obóz dochodzeniowy. Trenować będą min. dwa razy dziennie na swoich obiektach, a nocować i regenerować się w jednym z podrzeszowskich hoteli. Na koniec zgrupowania, za tydzień zagrają z Wieczystą Kraków.

W Siarce sprawdzany był 24-letni napastnik Paweł Szołtys, grający ostatnio w Chojniczance. Wychowanek MOSiR-u Mysłowice najdłużej występował w GKS-ie Katowice, ale też w Rozwoju, Olimpii Elbląg, KP Starogard Gdański i GKS-ie Tychy.

Był także wracający z wypożyczenia do Korony Rzeszów stoper Mateusz Wawrylak oraz sprawdzany boczny obrońca Krystrian Bik z Sokoła Kolbuszowa Dolna. 19-latek ma w swoim CV także występy w juniorach Stali Mielec, a ostatnio regularnie grał w 4 lidze.

Zagrało też dwóch 18-letnich graczy występujących jesienią w rezerwach: Nikodem Paczocha - wychowanek Sawy Sonina oraz Hubert Podolak –wychowanek UNUM Babice. Nie wystąpił zaś Kamil Kargulewicz, który jest testowany przez 1-ligowy GKS Tychy.

Radomiak - StalRELACJA, ZDJĘCIA --> KLIKNIJStal - SokółRELACJA --> KLIKNIJ

Piłka nożna. Weekendowe sparingi podkarpackich drużyn [RELAC...

Apklan Resovia – Siarka Tarnobrzeg 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Kiełbasa 55-głową, 2:0 Domoń 70-głową.

Resovia – I połowa: Dybowski - Słaby, Kubowicz, Podhorin, Jaroch - Adamski, Soljic, Hebel, Antonik - Wróbel, Twardowski; II połowa: testowany - Geniec, Zalepa, Domoń, Persak - Kiełbasa, Wasiluk, Kuczałek, Feret - Dziubiński, Demianiuk. Trener Radosław Mroczkowski.

Siarka – I połowa: Pietryga - Bik, Józefiak, Duda, Wdowiak - Głowa - D'Apollonio, Paczocha, Rogala, Janeczko – Gajewski; II połowa: Pietryga - Bury, Wawrylak, Tabor, Sulkowski - Orzechowski - Podolak, Mróz, Szołtys, Skrzypek - Bałdyga. Trener Sławomir Majak.

Sędziował: Charchut (Rzeszów).