Waldemar Mazgaj
Krośnianie (czerwono-czarne stroje) w sparingach prezentują niezłą skuteczność.
Krośnianie (czerwono-czarne stroje) w sparingach prezentują niezłą skuteczność. fot. materiały prasowe Karpat Krosno
Karpaty Krosno rozgrywały już trzeci sparing w tym okresie przygotowawczym i znów wygrały. Tym razem w pokonanym polu pozostawiły Unię Tarnów.

Zaczęło się od fatalnego błędu środkowego obrońcy i bramki już w 3. minucie znanego na Podkarpaciu Romana Worobieja.

- To tylko sparingi, ale cieszy wynik z rywalem z górnej półki, który wygrał rozgrywki 4 ligi małopolskiej i szykuje się do barażu o awans – mówił trener Dariusz Liana.

Pokazaliśmy dużą jakość, bo my też dobrze przygotowywaliśmy się do tego meczu przez kilka ostatnich dni i zawodnicy zrealizowali wszystkie założenia przygotowane pod ustawienie Unii. Pierwsza połowa była dość wyrównana, druga - po zmianach - to już nasza przewaga

- kontynuował trener krośnian.

Karpaty mają już w zasadzie zamkniętą kadrę, choć… - Gdyby odezwał się do nas wartościowy zawodnik z niezbyt wygórowanymi żądaniami, to byśmy nie pogardzili – uśmiecha się Liana.

- Jak się nie osłabimy, to będziemy mocni. Jest jednak spore zainteresowanie klubów z 1 ligi, a nawet z ekstraklasy, naszymi młodymi wychowankami - zakończył trener.

Po remisie z Błękitnymi Stargard trener Apklan Resovii Szymon Grabowski zaskoczył kilkoma zmianami w składzie na mecz z Olimpią Elbląg. Niestety to starcie rzeszowianie przegrali 1:2, dlatego na niedzielny pojedynek z Górnikiem Łęczna szkoleniowiec "pasiaków" znów musi szukać optymalnego zestawienia. Próbujemy je odgadnąć!KOLEJNE NAZWISKA NA KOLEJNYCH SLAJDACH

2 liga. Znów kilka zmian? Taki skład może wystawić Szymon Gr...

Gola i asystę zapisał na swoim koncie Dawid Król.

Kolejny raz w Karpatach pokazał się 15-letni Konrad Głód. Zabrakło leczącego drobny uraz Roberta Kozubala. W 30-stopniowym upale grano dwie połowy po 50 minut.

Karpaty Krosno - Unia Tarnów 2:1 (0:1)

Bramki: R. Głód , Król-karny – Worobiej.