Sparing: Cracovia - Karpaty Lwów 0:1 (ZDJĘCIA)

psz, Jacek Żukowski/Gazeta Krakowska
Cracovia - Karpaty Lwów 0:1
Cracovia - Karpaty Lwów 0:1 Andrzej Banaś/Polskapresse
Piłkarze pierwszoligowej Cracovii rozegrali dzisiaj o godz. 18 drugi sparing przed nadchodzącym sezonem. Zespół Wojciecha Stawowego musiał uznać wyższość Karpat Lwów, które wygrały przy Kałuży 1:0. Zobacz zdjęcia!

Zobacz więcej zdjęć na stronie Gazety Krakowskiej!

Trener Wojciech Stawowy dał szansę nieco innym piłkarzom niż w pierwszym meczu sparingowym. Testowano trzech: Bartłomieja Niedzielę (on zaliczył drugi występ) oraz Michała Nawrota z Hutnika Kraków i Bartłomieja Setlaka z GKS-u Jastrzębie. Z kolei z trybun obserwowali mecz Saidi Ntibazonkiza, Hesdey Suart, Aleksandar Suworow i Aleksejs Visnakovs, którzy w Cracovii grać już nie chcą.

Krakowianie poza pierwszymi 10 minutami nie bardzo mogli dotrzymać kroku rywalom, którzy ich zdominowali. Tylko w 5. minucie Dudzic był sam na sam z bramkarzem, ale trafił w niego. Z kolei w 9. minucie Danielewicz próbował dojść do piłki, ale uprzedził go bramkarz, a dobijający z 40 metrów Boljević pomylił się nieznacznie. Skrzeszewski musiał się zwijać w 14. minucie, gdy najpierw po rzucie wolnym zatrudnił go Awalar, a następnie głową próbował go pokonać Oszczypko. Po chwili Judyma został sfaulowany w polu karnym przez bramkarza, a "jedenastkę" zmarnował Gładkij strzelając w słupek. Co ciekawe, ten zawodnik 1,5 roku temu w barwach Szachtara Donieck strzelił dwie bramki Barcelonie na Camp Nou! Gościom udało się dopiąć swego w 35. minucie, gdy Tkaczuk strzałem głową pokonał Skrzeszewskiego.

- Zagraliśmy dość nerwowo w pierwszej połowie - stwierdził trener Cracovii Wojciech Stawowy. - Ta gra nie wychodziła nam tak, jak byśmy chcieli. Ale też przeciwnik był mocny. Zawodnicy próbowali rozgrywać piłkę, dopiero uczymy się takiej gry - i w tym elemencie jest jeszcze dużo do poprawienia.

Cracovia - Karpaty Lwów 0:1 (0:1)