Sparing: Jagiellonia Białystok - Worskła Połtawa 0:0

Jakub Seweryn
Jagiellonia Białystok zremisowała z ukraińską Worskłą Połtawa 0:0 w meczu towarzyszkim rozegranym w Colakci. Dla żółto-czerwonych był to drugi sparing w sobotę.

O ile w przegranym przed południem meczu z Pachtakorem Taszkient z Uzbekistanu (0:1), Jagiellonia grała w mocno rezerwowym zestawieniu, to przeciwko Worskle, siódmej drużynie silnej ligi ukraińskiej, Piotr Stokowiec wystawił jedenastkę, która spokojnie mogłaby walczyć o ligowe punkty w Ekstraklasie. W obu meczach zabrakło tylko powoli wracających do pełni formy Gruzinów, Niki Dzalamidze oraz Giorgiego Popchadze, oraz kontuzjowanego Rafała Grzyba. Wobec tego, na lewej obronie ponownie można było zobaczyć Jakuba Tosika, a na środku defensywy, po raz pierwszy od dłuższego czasu, Michała Pazdana. Jego miejsce w środku pola zajął z kolei Adam Dźwigała.

Wyjściowa jedenastka Jagiellonii, w przeciwieństwie do drużyny z Połtawy, której trener zagrał na dwa zupełnie różne składy, miała okazję rozegrać pełne dziewięćdziesiąt minut. Spotkanie zakończyło się jednak bezbramkowym remisem, bowiem żadnej z drużyn nie udało się pokonać bramkarza rywali.

Jagiellonia Białystok – Worskła Połtawa 0:0 (0:0)

Jagiellonia Białystok: Słowik – Modelski, Ukah, Pazdan, Tosik – Dźwigała, Perovuo, Rajalakso, Quintana, Plizga - Balaj

Worskła Połtawa: (I połowa) Nepogodor – Perduta, Dollku, Tkachuk, Matreyev – Turusnov, Dedeczko, Czesnakov, Zelenovych – Mischenko, Barannik. (II połowa) Bogush – Oshohipko, Kurilov, Loginov, Sapaj – Pavlik, Markask, Sklyar, Krywoszejenko – Ryabuszko, Janusi