Sparing: Korona Kielce - Piast Gliwice 0:1

Marcel Olczyk
Gol Izvolta zapewnił Piastowi zwycięstwo w sparingu przeciwko Koronie
Gol Izvolta zapewnił Piastowi zwycięstwo w sparingu przeciwko Koronie Jakub Kowalski
Korona Kielce rozegrała swój trzeci sparing na obozie w Wodzisławiu, a drugi tego dnia. Po przegranej 2:3 z MFK Karvina kielczanie odpoczęli sześć godzin i zmierzyli się z rywalem z ekstraklasy - Piastem Gliwice, rywalizację tę jednak przegrali 0:1.

Korona rozpoczęła to spotkanie bardzo wysokim pressingiem, ale Piast dobrze się bronił. Kulminacją tego ataku był rzut wolny, po którym Paweł Golański dośrodkowywał wprost na głowę Stano. Ten jednak w dogodnej sytuacji oddał bardzo słaby strzał. W 4. minucie Wilczek próbował rajdu prawą stroną, ale Golański nie dał się "przejść". Cztery minuty później Janota uderzał zza pola karnego, ale Smektała pewnie obronił ten strzał.

W 12. minucie bramkę dla gliwiczan po dośrodkowaniu Cicmana zdobył Matej Izvolt. Później nastąpiła szarpana gra, duża liczba fauli i rzutów wolnych, które w większości były wybijane poza pole karne. Dopiero w 35. minucie doczekaliśmy się groźnej sytuacji - strzał Lisowskiego minął słupek bramki Piasta o kilka centymetrów.

Drugą połowę Korona rozpoczęła od ataku pozycyjnego. Piłkarze z Gliwic nie dopuścili jednak kielczan do swojego pola karnego. W 55. minucie idealną sytuację miał Trytko, ale w polu karnym został uprzedzony przez obrońców. Kwadrans później Zganiacz zagrał dobrą piłkę do Szeligi, a ta po jego strzale minimalnie minęła bramkę Małkowskiego.

W 85. minucie wyrównać mógł bardzo dobrze dysponowany dzisiejszego dnia Paweł Golański, który przebojem wdarł się w pole karne rywali, ale ostatecznie stracił piłkę na rzecz obrońców Piasta. W doliczonym czasie gry Marković podał do Angielskiego, ale jego strzał z okolic 11. metra przeleciał ponad bramką Szmatuły.

W spotkaniu zagrał testowany przez Koronę czeski stoper - Radek Dejmek.

Bramki: Matej Ižvolt 14

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Damian Zbozień (46 Łukasz Krzycki), Jan Polák (46 Adrian Klepczyński), Csaba Horváth (46 Wojciech Lisowski), Krzysztof Król (46 Jarosław Piewko) - Mateusz Matras (46 Paweł Lisowski), Łukasz Hanzel (46 Artis Lazdiņš), Kamil Wilczek (46 Bartosz Szeliga), Pavol Cicman (46 Mariusz Zganiacz), Matej Ižvolt (46 Patrick Dytko) - Marcin Robak (46 Tomáš Dočekal).

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Pavol Staňo, Radek Dejmek, Tomasz Lisowski (65 Ivan Marković) - Paweł Zawistowski (16 Jacek Kiełb, 80 Karol Angielski), Vlastimir Jovanović, Michał Janota, Paweł Sobolewski - Daniel Gołębiewski, Przemysław Trytko (55 Marcin Cebula).

Źródło: korona-kielce.pl

Polub nas na Facebooku! Tam dzieje się jeszcze więcej!