Tomasz Kuczyński
5.12.2022 r. Sparing: Legia Warszawa - GKS Tychy
5.12.2022 r. Sparing: Legia Warszawa - GKS Tychy Twitter/Legia Warszawa/GKS Tychy
W poniedziałek 5.12.2022 r. GKS Tychy rozegrał w Warszawie sparing z Legią. Drużyna trenera Dominika Nowaka prowadziła do przerwy 1:0, ale wicelider tabeli PKO Ekstraklasy w II połowie zdobył trzy bramki.

Sparing został rozegrany Urszulinie w Legia Training Center. Pierwszoligowy GKS Tychy testował jednego zawodnika, którego nazwiska klub nie ujawnił. Gola dla tyszan zdobył Daniel Rumin.

W 39. minucie po czerwonej kartce za uderzenie przeciwnika dostali Josue z Legii i Dominik Połap z GKS-u.

Sparing: Legia Warszawa - GKS Tychy 3:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Daniel Rumin (33), 1:1 Robert Pich (53-karny), 2:1 Maciej Rosołek (83), 3:1 Igor Strzałek (85)

Legia: (I połowa) Cezary Miszta - Lindsay Rose, Rafał Augustyniak, Yuri Ribeiro - Mattias Johansson, Bartosz Kapustka, Jurgen Celhaka, Josué, Makana Baku - Carlitos, Ernest Muçi.
(II połowa) Dominik Hładun - Jakub Kisiel, Ihor Charatin, Maik Nawrocki - Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Patryk Sokołowski, Igor Strzałek, Kacper Skibicki - Maciej Rosołek, Robert Pich.

GKS Tychy: (I połowa) Konrad Jałocha - Dominik Połap, Petr Buchta, Kamil Szymura, Maciej Mańka - Natan Dzięgielewski, Krzysztof Machowski, Wiktor Żytek, Mateusz Czyżycki, Patryk Mikita - Daniel Rumin.
(II połowa) Adrian Kostrzewski - Maciej Mańka, Petr Buchta, Kamil Jasiński, Konrad Pipia - Marcin Kozina, zawodnik testowany, Dorian Orliński, Mateusz Czyżycki (67. Fryderyk Janaszek), Aleksander Biegański - Tomas Malec.

Żółte kartki: Carlitos, Pich - Połap
Czerwone kartki: Josue (39' Legia) - Dominik Połap (39' GKS Tychy)