Sparing Legia Warszawa - Pilica Białobrzegi 11:0. Hat-trick Ismaela Blanco

Sebastian Kuśpik
Ismael Blanco
Ismael Blanco Mateusz Kostrzewa - legia.com
Przygotowująca się do spotkania z Podbeskidziem warszawska Legia rozgromiła w meczu sparingowym 4-ligową Pilicę Białobrzegi, wygrywając 11:0. Hat-trickiem popisał się po przerwie Ismael Blanco udowadniając trenerowi Maciejowi Skorży, że należy mu się szansa na pozycji wysuniętego napastnika.

W pierwszej połowie na murawie oglądaliśmy m.in. Ivicę Vrdoljaka, który wraca po kontuzji do walki o miejsce w wyjściowej "11" Legii. Najlepszym zawodnikiem tej części gry był jednak Rafał Wolski, który dwukrotnie pokonał bramkarza Pilicy. Na wyróżnienie zasługuje również dobra gra w defensywie Dicksona Choto i bardzo aktywny w linii ataku Danijel Ljuboja. Przed przerwą do siatki IV-ligowca trafili jeszcze Nacho Novo oraz Michał Żyro. Jak na razie aklimatyzacja Hiszpana w stolicy nie przebiega zbyt dobrze - nawet na tle niezbyt wymagającego rywala prezentował się bardzo kiepsko, często tracąc piłki i przegrywając pojedynki "1 na 1". Zdobyta bramka była właściwie jedynym pozytywnym akcentem w jego grze, bowiem zmarnował jeszcze dwie sytuacje sam na sam z golkiperem gości.

Po przerwie trener Skorża dał pograć m.in. Danielowi Łukasikowi, Kubie Wawrzyniakowi, Miro Radoviciowi oraz napastnikom - Michalowi Hubnikowi oraz Ismaelowi Blanco. Bardzo pozytywny występ zanotował zwłaszcza ten ostatni - zdobywając hat-tricka wysłał szkoleniowcowi Legii jednoznaczny komunikat mówiący o tym, gdzie powinien go wystawić w pojedynku z beniaminkiem z Bielska-Białej.

Przypomnijmy, że tydzień temu przed meczem z ŁKS, Legia wygrała w sparingu z Mazurem Karczew 8:0.

Legia Warszawa 11:0 Pilica Białobrzegi
Rafał Wolski 9, 36, Nacho Novo 19, Michał Żyro 25, Michal Hubnik 48, Ismael Blanco 57, 65, 76, Michał Kucharczyk 58, Dominik Furman 70, Janusz Gol 73

Legia - I połowa: Skaba - Kiełbowicz, Choto, Astiz, Jędrzejrzyk - Rzeźniczak, Vrdoljak, Wolski, Żyro, Novo - Ljuboja.
II połowa: Skaba - Wawrzyniak, Choto, Żewłakow, Łukasik - Furman, Gol, Hubnik, Kucharczyk, Radović - Blanco.