Sparing: Legia Warszawa - Pogoń Siedlce 2:1. "Sagan" na ratunek!

Sebastian Chmielak, Jakub Górski
Marek Saganowski przyczynił się do zwycięstwa Legii w sparingu z Pogonią Siedlce SZYMON STARNAWSKI / POLSKAPRESSE
Dzień po bolesnej porażce w Superpucharze Polski piłkarze Legii podejmowali na bocznym boisku przy Łazienkowskiej Pogoń Siedlce. Grający w mocno rezerwowym składzie wicemistrz Polski wygrał z pierwszoligowcem 2:1.

Legia Warszawa jeszcze wczoraj rywalizowała o Superpuchar z Lechem Poznań (1:3), a już dziś podopieczni Henninga Berga mierzyli się o godzinie 18:00 w spotkaniu sparingowym z Pogonią Siedlce. Skład wicemistrza Polski tworzyli przede wszystkim piłkarze, którzy wczoraj nie wystąpili w Poznaniu oraz ci, którzy weszli na boisko w trakcie spotkania z lechitami.

Siedlczanie natomiast dziś o 11:00 rozgrywali w Siedlcach pojedynek z II-ligową Olimpią Zambrów (0:1). Marcin Sasal skorzystał przede wszystkim z młodych zawodników, pozostawiając najlepszych na popołudniowy pojedynek z Legią.

Sobotni mecz lepiej rozpoczęli goście z Siedlec, którzy w 6. minucie za sprawą Dawida Dzięgielewskiego wyszli na prowadzenie. 22-latek na raty pokonał Arkadiusza Malarza. Legia zaczęła dopiero strzelać w drugiej odsłonie spotkania i to przede wszystkim za sprawą niezniszczalnego Marka Saganowskiego. Najpierw Sagan otrzymał podanie od Michała Żyry i bez problemów pokonał Rafała Misztala w 54. minucie spotkania. Dziesięć minut później, napastnik najlepiej odnalazł się po rzucie rożnym w zamieszaniu w polu karnym Pogoni i uderzył na bramkę Misztala, po drodze futbolówkę próbował wybić Konrad Wrzesiński, jednak ta sztuka defensorowi Pogoni się nie udała.

Następny mecz Legia rozegra w czwartek w ramach drugiej rundy eliminacji do Ligi Europy, rywalem warszawian będzie rumuńskie Botosani. Pogoń natomiast w środę uda się do Lublina na mecz kontrolny z tamtejszym Motorem.

Legia Warszawa - Pogoń Siedlce 2:1 (0:1)

Bramki: Marek Saganowski 54', Konrad Wrzesiński 64' (s) - Dawid Dzięgielewski 6'

Legia Warszawa: 1. Arkadiusz Malarz - 19. Bartosz Bereszyński, 76. Bartłomiej Kalinkowski, 5. Mateusz Wieteska, 27. Robert Bartczak - 33. Michał Żyro (81, 14. Jakub Arak), 37. Dominik Furman, 16. Michał Masłowski, 9. Marek Saganowski, 23. Pablo Dyego (86, 7. Tomasz Nawotka) - 30. Aleksandar Prijović.

Pogoń Siedlce: 34. Rafał Misztal - 77. Konrad Wrzesiński (81, 18. Łukasz Wójcik), 21. Rafał Zembrowski, 7. Daniel Dybiec, 28. Daniel Chyła - 4. Dawid Dzięgielewski, 11. Adrian Dziubiński (61, 19. Krystian Wójcik), 23. Marcin Paczkowski (76, 17. Przemysław Rodak), 22. Krzysztof Bodziony (83, 99. Sebastian Krawczyk), 31. Patryk Szymański - 20. Piotr Krawczyk (68, 5. Michał Ogrodnik)